Skocz do zawartości
r0mek

Jak zmienić pełne tarcze hamulcowe na wentylowane B3/B4

Rekomendowane odpowiedzi

B3 by r0mek; 15-07-09

 

Witam!

 

Dla zainteresowanych napiszę, że jeśli ktoś chciał by zmienić w swoim aucie seryjne hamulce na wentylowane. Pomysł podsunął mi marewel i on mi to wymieniał, ponieważ miałem egzamin i nie mogłem się pobrudzić :D Aby założyć wentylowane tarcze nie trzeba kupować nowych zacisków. Wystarczy kupić nowe jarzma od zacisków z tarcz wentylowanych (czerwone na zdjęciu, widać że są szersze), założyć je do swoich i wszystko ma być ok.

Należy pamiętać, że do wentylowanych tarcz zakładamy cieńsze klocki (16mm takie jak do tarcz wentylowanych oczywiście :D)

 

Samej wymiany nie będę się rozpisywał, bo jest dosyć prosta (15 minut pracy) i każdy powinien sobie poradzić. Odkręcamy, zacisk od zwrotnicy, od zacisku odkręcamy jarzmo i składamy wszystko z powrotem i cieszymy się nowymi wentylowanymi tarczami :D

 

Różnicę w hamowaniu czuć. Na pełnych tarczach jedno dwa ostrzejsze hamowania i hamulce znikały, teraz jest trochę inaczej :) Jeżeli ktoś zamierza w niedługim czasie wymieniać tarcze na nowe to polecam taki zabieg. koszt jarzma na złomie to 20 złoty :) a klocki i tarcze i tak trzeba nowe :D

Foto na dole

Pozdrawiam!

 

 

 

 

 

 

b4 by rainman777; 03-04-2010

 

Witajcie jak w temacie:

Czas pracy 20-45 minut od koła (no chyba , że pkt 7 się rozwinie :rotfl:)

Potrzebne narzędzia:

1: śrubokręt krzyżak

2: klucze 13/15/17

3. młocisz

4. klucz do kół

5. smar miedziowy

6. smar ceramiczny

7. dobra szmata ;-)

8. szczotka druciana

9. pilnik

 

Ja postanowiłem zmienić hamulce z niewentylowanych na wentylowane

więc potrzebowałem jeszcze oprawę zacisku ( jarzmo) kupiłem od 2 litrowej wersji (2E)

Foto przy starcie:

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210296.jpg

 

przed:

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210293.jpg

 

po:

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210290.jpg

1. Na początku kluczem 13 i 15 odkręcamy zacisk czyli 2 śruby ( przy wymianie tylko klocków wystarczy odkręcić całkowicie tylko dolną śrubę górną poluzować i potem pkt6)

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210271.jpg

 

2. no i po zdjęciu wypadają nam klocki ( sam zacisk musimy zabezpieczyć/podwiesić by nie uszkodzić gumowego przewodu hamulcowego)

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210274.jpg

 

3. Następnie kluczem 17 odkręcamy mocowanie samej oprawy zacisku ( jarzma)

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210275o.jpg

 

4. następnie śrubokrętem krzyżakowym odkręcamy jedną śrubkę i demontujemy starą tarczę

 

p1210277.jpg

 

5. Następnie czyścimy szczotką drucianą miejsce gdzie nowa tarcza będzie się stykać z piastą

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210278.jpg

 

6. W jarzmie czyścimy szczotką drucianą , a potem pilnikiem miejsce gdzie pracują podstawy klocków hamulcowych i smarujemy smarem miedziowym zakładamy nową tarczę przykręcając ją śrubką i przykręcamy nowe jarzmo . Tam gdzie strzełeczki wyciągamy trzpienie z gumkami czyścimy i smarujemy smarem ceramicznym

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210281.jpg

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210285o.jpg

 

7. Porównanie klocka i jarzma tarcza 256mm wentylowana i niewentylowana

 

p1210280.jpg

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210284.jpg

 

8. Odkręcamy korek zbiorniczka płynu hamulcowego

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210286.jpg

9. następnie wciskamy rdzeń zacisku ja użyłem ścisku stolarskiego

 

przed:

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 600x450.p1210287.jpg

 

po:

 

p1210288.jpg

 

No i zakładamy nowe klocki i zacisk przykręcając go patrz pkt 1 (dobrze jest użyć delikatnie tzw stopera do śrub ). Denaturatem/ benzyną ekstrakcyjną czyścimy tarczę .

 

Kontrolujemy stan płynu hamulcowego jeśli jest w granicach między min/max zakręcamy zbiorniczek. Ja przy zmianie hamulców na wentylowane musiałem odlać za pomocą strzykawki ok 50 ml.

 

Proponuję pierwsze 500 km delikatnie z hamulcami by wsio się ułożyło , a co się z tym wiąże dłużej służyło .

3 (Large).jpg

1 (Large).jpg

2 (Large).jpg

4 (Large).jpg

5 (Large).jpg

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy zakładałeś tarcze o klocki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Mikoda klocki TRW :)

Może bym myślał nad czymś lepszym, ale $$

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem cię, a jak to wyszło cenowo??

co by nie było, dobra robota ze zdjęciami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne foto story, ale następnym razem od razu do warsztatu z takimi tematami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na klocki miałem zniżkę, ale ile dałem to nie pamiętam 80-90 złoty chyba, tarcze mikody 2x ~60pln i jakaś przesyłka, jarzma 2x20 :)

 

Bardzo fajne foto story, ale następnym razem od razu do warsztatu z takimi tematami.

Ja w warsztacie pisać nie mogę, tak samo jak ty John :) Moderator może co najwyżej przenieść.

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem, ale wydaje mi się na 99% że tak. Wszystko pasuje plug & play :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, ze zauważyłem ten temat, bo czeka mnie właśnie wymiana tarcz i klocków. Co do tych jarzm, to na szrocie pytać się konkretnie od jakiegoś silnika czy po prostu do tarcz wentylowanych :?:

Takie jarzma podejdą :?:

KLIK

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciski są dokładnie te same i różnią się tylko jarzmami. Pasują jarzma od tarcz wentylowanych 256mm szer. 20 mm oczywiście cała zabawa dotyczy tylko zacisków lucasa (girling) :) monotwano równolegle z lucasami zaciski VW-2 do 1991 roku (VIN ...31-L-085000)

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun_VW pytaj na szrocie o jarzma do tarcz wentylowanych, na pewno coś znajdziesz, są one szersze od oryginalnych. najlepiej jakbyś mógł sobie zmierzyć, żeby nie kupić kota w worku :D Co do silnika, to te powyżej 100 KM miały wentylowane o ile się nie mylę, i te z aukcji którą podałeś, na oko :D pasują, ale lepiej podjedz na szrot, kupisz za 40 złoty dwa jarzma, bez przesyłki i na miejscu :D

 

@ormo dokładnie jak mówisz "cała zabawa dotyczy tylko zacisków lucasa (girling)"

Pozdrawiam!

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
monotwano równolegle z lucasami zaciski VW-2 do 1991 roku (VIN ...31-L-085000)

Ja mam takie właśnie, jarzma się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święty, ja ci nie odpowiem, bo mam Girlingi. Może Ormo sie wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no generalnie zacisk ma trochę inną konstrukcję, no i jarzmo też. nałatwiej poznać po "okienku" z przodu zacisku

lucas:

im000194.jpg

 

naotmiast VW-2 wyglądał podobnie do tego (fotka z allegro)

83063.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super opis już dawno o tym myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@zdun_VW pytaj na szrocie o jarzma do tarcz wentylowanych, na pewno coś znajdziesz, są one szersze od oryginalnych. najlepiej jakbyś mógł sobie zmierzyć, żeby nie kupić kota w worku :D Co do silnika, to te powyżej 100 KM miały wentylowane o ile się nie mylę, i te z aukcji którą podałeś, na oko :D pasują, ale lepiej podjedz na szrot, kupisz za 40 złoty dwa jarzma, bez przesyłki i na miejscu :D

 

No z allegro nie będe brał, bo bez sensu.

btw. znalazłem już jarzma, tylko, że za 2 sztunie 60 zł krzyknął szrociarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R0mek a jak wyglądają Twoje obiektywne wrażenia po zmianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia są takie, że na starych tarczach, po hamowaniu ze 100 do 0, i później jeszcze jakichś 2-3 przyhamowaniach nie było czym zatrzymać samochodu. Wciskałem pedał, a samochód jechał, teraz hamulce już tak nie puchną, i nie znikają tak szybko. W trasie czuć, że hamują delikatnie lepiej, ale to może być spowodowane tym, że są nowe tarcze i klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla spodziewających się cudów od razu mówię: te heble także potrafią spuchnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności