Skocz do zawartości
Gość Adamus

Założenie klimatyzacji w passacie b4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chyba najlepszy kontakt będzie przez allegro:

http://www.allegro.pl/show_shop.php?shop_id=6860110 (właściciel zezwolił na umieszczenie tych danych).

Poza klimą wymieniałem już u tego Pana prawy reflektor (spotkanie z sarenką) i montowałem przednie halogeny. Wszytko działa bardzo dobrze, kontakt bardzo konkretny i sympatyczny.

Polecam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Właśnie jutro stawiam autko do tego gościa na montaż klimatronika , więc napiszę jakie będą efekty. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał mam do sprzedania kompletną klimę sprawna ze wszystkimi wiązkami pierdołami podciśnieniem wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz może od jakiego silnika i rocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie napisz od jakiego silnika bo może byłbym chętny :) bo chce zakłądac do swojego passka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pisałem że dam znać jak wyszedł montaż klimy no i wyszedł bardzo dobrze,a ceny to 500 montaż ,1600 klima ( w cenie nowa chłodnica klimy i nowa chłodnica silnika ).Wykonanie jak w fabryce.Poza tym gość dysponuje niemal wszystkimi częściami do B4 (śrubki,lampki,zaślepki,plastiki,itp) bowiem rozbiera tylko tego passata i golfa III.Śmiało go polecam znajdziecie u niego każdą potrzebną wam część! Pozdrawiam !

http://www.allegro.pl/show_shop.php?shop_id=6860110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta klima jest do silników benzynowych wyciągnięta z KR-a albo z jakiegoś 1.8 na pełnej szprycy.Gość kupił Passka full wypas tylko dla silnika reszta poszła na części a reszta złom.Jak zobaczyłem tego Passata takiego rozbebeszonego to aż żal.Dał bym mu za budę bez silnika ale z tymi bajerami 2500zł był wart tyle.Podam link do strony allegro z klimą http://www.allegro.pl/show_item.php?item=751955085 jest kompletna z całą instalacją elektryczną po prostu wszystko.

 

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

 

Rocznik Passka według rocznika 1993 według ETKI 93< ze wzgledu na nowszą centralkę sterująca praca kompresora i wiatraków taka sama jak w B4.

 

---------- Post added at 21:08 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

 

Kupiłem to do swojego 1.8 RP 90 koni bo wszystko pasuje,koła pasowe,mocowania,wizualnie ten silnik to był 1.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje założyć Klimatyzację do mojego paska b4 1.9 tdi częśći już mam może nie wszystko ale większość jest ktoś kto by podjął się takiego montażu i za ile jestem z trójmiasta

 

---------- Post added at 12:23 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

 

Witam

Potrzebuje założyć Klimatyzację do mojego paska b4 1.9 tdi 90 rok 1995 częśći już mam może nie wszystko ale większość jest wiem że potrzebuje mocowania kompresora ktoś kto by podjął się takiego montażu i za ile jestem z trójmiasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest ktoś kto montuje klimę w b3/b4 za 500zł + części. Z tego wynika że sam montaż to 500PLN :)

Jak masz wszystko, ale naprawdę wszystko to poproś jakiegoś kolegę i sam zrób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś był z krk to byśmy się dogadali :) Ale zawsze przez nasze forum moge Ci podpowiadać co i jak :) U siebie zamontowałem bez większych przeszkód :) Jak co to pisz !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki jak się za montaż klimatyzacji i będę miał jakiekolwiek pytania dam znać na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także służę pomocą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
częśći już mam może nie wszystko ale większość jest

Napisz co konkretnie masz.....głupio by było rozebrać pół auta i utknąć w martwym punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam całą nagrzewnice( to co znajduje się pod zegarami) wraz z wentylatorem mam kompresor i wiązkę z czujnikami chłodnicę przewody alu od klimy narazie co mi brakuje to mocowanie kompresora zastanawiam się czy nie kupić jednak nowej chłodnicy i nowego skraplacza mimo posiadanych starych z tego kompletu części których posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
( to co znajduje się pod zegarami)

Nie mam pewności czy czasem w B4 nie jest tak jak w B3 czyli osłona dolnego schowka-półki jest inna przy klimie....

obudowa parownika nagrzewnicy i wentylatora musi jeszcze posiadać siłownik podcisnieniowy do klapy zamykania wlotu i jednocześnie ta klapa słuzy do obiegu wewnętrznego a co za tym idzie potrzebny jest też akumulator podciśnienia który jest w nadkolu i zawór który jest pod błotnikiem za akumulatorem prądu.....plus jeszcze przekażnik w skrzynce przekaźników i oczywiście najważniejsze pokrętła w włącznikiem klimy.

Masz to wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrętło z włącznikiem klimy mam ale to co napisałeś o siłowniku to nie wiem czy posiadam coś takiego a gdzie się to znajduje, a akumulator podciśnienia tego nie będę miał wiązkę posiadam ale przekaźnika nie mam jak masz może fotki tego akumulatora podciśnienia i siłownika podciśnieniowego to wrzuć na stronkę to sprawdzę czy posiadam te częśći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik i ten akumulator podciśnienia to tylko dodatkowa opcja (obieg wewnętrzny) której i tak bardzo rzadko się używa.

Nie mogę znaleźć fotek, ale akumulator to taki bałwanek w lewym nadkolu...

Gruszka/siłownik od klapki wewnętrznego obiegu:

[ATTACH=CONFIG]69139[/ATTACH]

Bałwanek/akumulator :

[ATTACH=CONFIG]0[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]69140[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]69141[/ATTACH]

 

Myślę że wszystko jasne :)

Edytowane przez Alex360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tych części nie mam więc nie wiem czy starać się o te części czy nie może przydaje się ta opcja od obiegu wewnętrznego szczególnie w korkach ulicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
której i tak bardzo rzadko się używa

Ta klapa jest nie tylko od obiegu wewnętrznego ale też od zamykania wlotu na nawiewy gdy wyłaczamy wentylator, w przeciwnym wypadku będzie dmuchać cały czas podczas jazdy, po wyłączeniu zapłonu klapa się otwiera i jest tak jakby wentylacja kabiny.

W wersjach bez klimy w B4 musi być ten siłownik bo np. w B3 była linka na właczniku biegów wentylatora, wiec skoro jest siłowni to i powinien byc akumulator ciśnienia.

Łatwo sprawdzić ,bieg wentylatora na zero ,gasimy silnik i słychać jak klapa sie otwiera (pod schowkiem ) przekręcamy na zapłon klapa sie zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zomolek - zakładasz climatronica??

 

- potrzebujesz nastepujace czesci:

 

* Panel Climatronica ( w zaleznosci czy z OFF czy ECONOMY, do OFF potrzebny dodatkowy przekaznik montuje sie w lewym gornym rogu jutro napisze jaki numer)

* cały tunel z nagrzewnica o climatronika w tym powinny byc trzy gruszki, rozdzielacz (taka czerwona skrzyneczka) plus dwa elektryczne silniczki jeden przy obiegu wewnetrznym drugi sterowanie zimne cieple powietrze

*akumulator cisnienia

*chłodnica klimy

*sprężarka

*nowa łapa

*wiązka elektryczna do silnika

*przekaznik wenttylatorow

*przewody klimy z presostatem

*wiązke do tunelu

*wiązke od wtyczki do kompa (podmieniasz obecna na nowa z klimatronika)

*czujnik temp wewn. (obok radia)

*czujnik nasłonecznienia (kratka lewego głosnika przód)

 

z tego co pamietam to tyle jutro wrzuce jakies foty pogladowe bo mam gdzies od swojej klimy jakbym sie mylil to niech ktos poprawi

 

 

a i tak jak mowi kolega lebow pod poduszka polka sie nie miesci albo trzeba jej tylek przyciac i material przykleic albo kupic plastik zamiast polki

 

 

a co do nowej chlodnicy i osuszacza zawsze oczywiscie pewniejsze ale jesli masz szczelna chlodnice to mysle ze nie ma sensu kupowania nowej, a osuszacz w teori jezeli uklad wyprozniasz na dluzszy okres odrazu sie powinno wymieniac osuszacz, ja zakladalem uzywke i poki co dziala tylko przedmuchaj ja ustami czy jest przejscie jak jest to powinno byc ok, ale z drugiej strony to koszt 100zl takze warto zainwestowac

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności