Skocz do zawartości
teopeo

szarpie silnikiem przy odpalaniu gdy gorący

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zwracam się do Was o poradę. Mój problem z autkiem jest przy odpalaniu gorącego. Gdy silnik jest zimny odpala pięknie i bez problemu, kłopot pojawia się ale nie zawsze gdy próbuje uruchomić auto chwilkę po zgaszeniu go po kilkunastominutowej jeździe. Nie dzieje się tak zawsze i z różnym natężeniem ale czasem zatrzęsie silnikiem przy odpaleniu i sekundkę tak nie równo pracuje i wszystko później jest OK.Gdy zgaszę go zaraz gdy silnik osiągnie 90 stopni to odpala bez szarpnięcia ale gdy jeszcze dłużej pojeżdżę to pojawia się ten problem. Jeśli ktoś miał podobne problemy lub wie co to może być będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dokładnie coś takiego zaczeło się dziać koledze na ciepłym silniku ktoś to przerabiał ??? b6 2006r BKC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Myślę że nie ma się czym przejmować. Widocznie jest to normalny objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne to na pewno nie jest, wczesniej tego nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podłączcie kabelek i wszystko bedzie jasne bo takego gdybania to może być wiele począwszy od filtra paliwa a na wtryskach kończąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag 704 błędów nie wykrył ale dzięki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek nic nie da u mnie były podobne objawy- Raz zatrzepało raz nie (Jakby uderzenie jakieś)

Diagnoza- Poducha pod silnikiem.... (Błędna)

Zauważyłem jednak pewną prawidłowość- poczekaj aż wszystkie kontrolki zgasną (nawet ta od poduszki) i wtedy dopiero odpal. (u mnie pomogło)

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja posiadam Golfa V 1.9 TDI i mam ten sam objaw. Byłem u mechanika i ten rozkłada ręce i nie wie co może byc tego przyczyną. Jak ktoś rozwiąże problem to niech napisze na forum.

PS. To szarpanie strasznie mnie denerwuje i obawiam sie czy mozna z tym jeżdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W swoim BKC tez to zauwazylem, ale fakt, jak zgaśnie kontrolka air-bag problem cichnie i niech tak zostanie...

 

p.s. podpiecie vag/vas nie rozwiaze problemu, niestety to nie audi, że możemy sprawdzić np. poduszkę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza diagnoza mechanika usterka pompo wtryskiwacza. Tematu ciąg dalszy dziś tj 01.10.2009 mechanik na 95% potwierdza, że to wtrysk ale ponieważ komputer nie wykazuje błędów a objaw nie występuje zawsze trudno ustalić przyczynę i który konkretnie wtrysk szwankuje. W efekcie demontaż wszystkich wtrysków i wysyłka do serwisu dieslowskiego, który specjalizuje się głównie wtryskami aby stwierdzili czy i który wtrysk uległ awarii. Tak wiec kolejne dni bez auta i oczekiwanie jakie będą koszty tej naprawy.

Edytowane przez teopeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak bedziesz mial diagnoze to daj znac czy wymiana pompowtryskiwacza pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd dopiero kilka setek przeleciał wiec raczej OK. Dziś odebrałem auto.Z tego co zrobili to wymiana wtrysku w pierwszym cylindrze, wymiana filtra paliwa, wymiana czujnika położenia wału korbowego plus czyszczenie układu paliwowego. Nie miałem dziś czasu pojeździć autem dłużej, ale dziś problem się nie pojawił. Zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek napisz czy objawy ustąpiły. Ile wyniosła cie naprawa?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś auto wróciło do serwisu gdyż objawy nie ustąpiły.Praktycznie jest tak samo jak było. Czyli szarpie silnikiem przy odpalaniu gdy silnik jest gorący choć objaw ten nie występuje za każdym razem. Ostatnia naprawa kosztowała mnie 2400zł w tym koszt części 1800zł...:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja mam ten sam problem. Auto więcej stoi w serwisie niż jeździ i nikt nie wie co to moze byc. Mechanik mój stwierdził iż to może popmowtryskiwacz ale nie jest pewien. Caly czas coś wymieniam, wydaję pieniądze a objaw nie znika. Jestem tym załamany. Myślałem ze u ciebie to pomoże a tu niestety. A może to byc twoim zdaniem koło dwumasowe?? Co ci powiedzieli w serwisie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kumpla w golfie v 2.0 tdi tez strasznie telepalo przy odpalaniu, wymienili dwumase i sprzeglo kompletne i objawy ustapily, pierwsza diagnoza byla pompowtryski, jednak potem wyszla dwumasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis stawiał na wtrysk okazało się to mało trafną diagnozą na razie nic nie powiedzieli maja jutro się odezwać.Nie wiem czy to może być dwumas. Na razie czekam co dalej powiedzą i jak się rozliczą z naprawy która nie przyniosła rezultatów a swoje kosztowała.

Wazzi a jaki koszt był tego sprzęgła z dwumasem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumase z tego co pamietam rozliczyli jakos w ramach akcji fabrycznej, choc pierwotnei stwierdzili ze go nei obejmuje, a ze sprzeglem nei mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy rzeczywiście mówimy o tym samym problemie. U mnie objaw jest podobny przy odpalaniu i przy gaszeniu, gdy silnik jest rozgrzany. Są to chwilowe drgania które przenoszą się na całe auto i mam wrażenie jak gdyby winą była poduszka pod silnikiem. Dla mnie nie jest to żaden problem i przejechałem z tymi objawami już ok 15tkm. Jeśli chodzi o koło dwumasowe + komp.sprzęgło + robocizna 2400zł. Wiem bo wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności