Skocz do zawartości
stefwal

Składanie lusterek przy zamykaniu drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem to z początku że wylamywalem w druga stronę ale nic nie dalo

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Problem leży po stronie bolca, który wpływa na granice pracy el. składania. To jest słaby punkt naszych Passatów. Wyrabia się otwór po którym porusza się ów bolec i zaczyna się on skosować. U Ciebie stanął pod kątem i nie może schować się w swój otwór przez co jest tak mały zakres ruchu. W poprzednim b6 rozbierałem oba lusterka bo podobnie fukcjonowały. Czynność stosunkowo prosta opisana na forum. Największa trudność to wysunięcie blachy trzymającej sprężynę. Zrobiłem nawet upgrade. Pogłębiłem otwór po którym się porusza i przedłużyłem ten bolec. Ma średnice 4mm więc zastosowałem do tego obcięte wiertło 4mm. Jedank przez wyrobiony plastik i tak otwierały się ciut za daleko. Było widać, że nie są w lini. W moim nowym b6 składanie działa prawidłowo ale już widzę, że otwierają się też za daleko, jedno bardziej drugie mniej. Dlatego odradzam stosowanie automatycznego składania przy zamykaniu bo to tylko przyspieszy proces ich zużycia. Rozważałem ew. Montaż tulej o śr. wew. 4mm z metalu ale jest tam bardzo mało miejsca, a drugi raz nie chciało mi się tego rozbierać. Zdjęcia z procesu naprawy niestety się nie uchowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że lepiej nie składać ich w ogóle? Masz może jakaś instrukcję jak to mam naprawić? Zielony jestem.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Składać można. Tylko ten mechanizm nie ma  trwałości porównywalnej do zamka drzwiowego. Tzn mechanizm jest bardzo trwały tylko jeden element plastikowy jest najsłabszym punktem. Na zdjęciu poniżej. Ja używam składania jak to jest konieczne (ciasny przejazd, parkuje przy chodniku gdzie jest prawdopodobieństwo, że ktoś zahaczy itp.) a nie każdo razowo. 

Tu masz instrukcję.

Ten pierścień jak ściągałem i zakładam to używałem do tego dużego płaskiego klucza. Cześcią otwartą naciskałem na pierścień nad sprężyną a cześć z zamkniętym oczkiem opierałem o klatkę piersiową przy ramieniu (przez szmatke złożoną kilka razy) i w ten sposób dociskałem go, a drugą ręką z kombinerkami wyciągałem zawleczkę. 

 

 

Tutaj widać otwór, który się wyrabia. I tu trzeba by wstawić tuleje. Czyli kupić rurkę ze średnicą wewnetrzną 4mm. Zmierzyć jej średnicę zewnętrzną. Nawiercić ten otwór wiertłem o takiej średnicy i wkleić tuleję.

7.jpg.4b2fb4430e5b8ffe32a8898075116446.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę roboty z tym jest, nigdy tego nie robiłem, nie chce zostać bez lusterka, hehe. Jednak chyba zostawie ten temat w spokoju, łatwiej byłoby to robić widząc jakieś wideo czy cos.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2011 o 13:11, joel1 napisał:

i ktoś rozpracował tę funkcję? też bym chciał aby lusterka przy zamykaniu auta się chowały

Ja dziś wlaczylem zamykanie z pilota potrzebne obd

1.Wchodzimy w elektronikę drzwi kierowcy

2. Wybieramy adaptacje

3.system parameter_0

4.system parameter Byte8

5. Zmieniamy wartość 90 na 95

I powinno działać składanie z pilota po zamknięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności