Skocz do zawartości
stefwal

Składanie lusterek przy zamykaniu drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Posiadam b6 z 2006 roku w wersji highline, w której mam opcję pochylenia lustra w czasie cofania. Nawet w przypadku wykonywania testu elementów wykonawczych lusterka składają się i rozkładają automatycznie, lecz nie mam pokrętła sterowania lustrami z drzwi kierowcy (l,p, grzanie). Czy możliwe jest to, że mam składane elektrycznie lustra w MY2006? Auto produkowane było na rynek włoski.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje rozkminić jak to ruszyć. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić joystik sterowania lusterkami na początek, skoro masz składane elektrycznie lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata b7 2011r. Lusterka automatycznie składane z joisticka. Czy ktoś pomożę da jakąś instrukcję krok po kroku jak zrobić zęby lusterka automatycznie się składały po zamknięciu auta i otwierały po włożeniu kluczyka. Przeczytałem całe forum i nie znalazłem nic jasnego i fajnie napisanego. Proszę o krótką instrukcje krok po kroku co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kłamiesz. Jesteś po prostu leniwy ...

W tym temacie jest link do instrukcji jak zakodować składanie. Wystarczy ....... przeczytać?

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/Aodb31_Uafo

 

Ja mam taki problem jak kolega na tym filmie prawe i lewe lusterko nie składa się do końca jak użyje przekrętla w samochodzie.

 

Jak zrobić żeby automatycznie przy zamknięciu samochodu się składaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Patryk napisał:

 

Jak zrobić żeby automatycznie przy zamknięciu samochodu się składaly

Poszukać na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Patryk napisał:

Jak zrobić żeby automatycznie przy zamknięciu samochodu się składaly?

Przeczytaj post powyżej swojego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krawcol82 napisał:

Przeczytaj post powyżej swojego postu.

ja mam elektryczne lusterka, a nie zwykle..

pozatym,nie dzialaja zdjecia w tej instrukcji :) 

Edytowane przez Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Patryk napisał:

ja mam elektryczne lusterka, a nie zwykle..

Ale masz tam podane kodowanie.

Widocznie czytanie i szukanie stanowi dla Ciebie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2019 o 17:11, Patryk napisał:

ja mam elektryczne lusterka, a nie zwykle..

pozatym,nie dzialaja zdjecia w tej instrukcji :) 

w B6 nie zrobisz bez wymiany sterownikow w drzwiach na te z B7, jest to w tym temacie. poczytaj a nie na pałe chcesz, żeby ktoś znów na to samo odpowiadał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zioolko00 napisał:

w B6 nie zrobisz bez wymiany sterownikow w drzwiach na te z B7, jest to w tym temacie. poczytaj a nie na pałe chcesz, żeby ktoś znów na to samo odpowiadał

Co się nie da jak się da, wystarczy mieć w b6 sterowniki drzwi maxgen3 high i sprawdzić jakie ma SW sterownik drzwi kierowcy. Ja miałem za niskie SW i kupiłem sterownik 1k0959973P  z Sw15xx to jest też sterownik maxgen3 high, teraz trzeba zmienic kilka danych w eprom i składanie lusterek z pilota działa. Działa tak że zamykany auto nic się nie dzieje ale gdy przytrztmamy dłużej przycisk zamykania to lusterka się składają, rozkładają się po załączeniu zapłonu. 

Jedyeny mankament to odwrucona polaryzacja prawego lusterka, czyli dajemy na dół to idzie do góry, ale lusterka ustawiłem raz i już przez rok nie ruszalem a często składam zaś lusterka więc sprawa wygląda fajnie bo jest najtańsza bo sterownik kupiłem za niecałe 50zł  a lusterko mi nie przeszkadza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Matiz4 napisał:

Co się nie da jak się da, wystarczy mieć w b6 sterowniki drzwi maxgen3 high i sprawdzić jakie ma SW sterownik drzwi kierowcy. Ja miałem za niskie SW i kupiłem sterownik 1k0959973P  z Sw15xx to jest też sterownik maxgen3 high, teraz trzeba zmienic kilka danych w eprom i składanie lusterek z pilota działa. Działa tak że zamykany auto nic się nie dzieje ale gdy przytrztmamy dłużej przycisk zamykania to lusterka się składają, rozkładają się po załączeniu zapłonu. 

Jedyeny mankament to odwrucona polaryzacja prawego lusterka, czyli dajemy na dół to idzie do góry, ale lusterka ustawiłem raz i już przez rok nie ruszalem a często składam zaś lusterka więc sprawa wygląda fajnie bo jest najtańsza bo sterownik kupiłem za niecałe 50zł  a lusterko mi nie przeszkadza. 

To SOFT  edytowałes ....a z kablami sobie nie umiesz poradzić  ;)

Programiści ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2019 o 18:11, Major napisał:

To SOFT  edytowałes ....a z kablami sobie nie umiesz poradzić  ;)

Programiści ;) 

Myślałem o tym i jakby były 4 przewoduty to spoko zmieniam miejscami i działa ale tu są trzy jeden do jednego silnika drugi do drugiego i trzeci wspólny więc jak zamienić żeby odwrotne sygnały szły na silnik, rozebrałem nawet całe lusterko i nie udało mi się z tym nic zdziałać bo wszystkie połączenia silników są zalane w palsitku bo tam myślałem zmieniać. 

Jedynie co mi przyszło wtedy do głowy to rozebrać silniczki i zamienić magnesy w środku wtedy przy zmianie pola magnetycznego po podaniu na te same piny plusa i minusa silnik ma się kręcić w inną stronę, ale to tak czysto teoretycznie.

Major jak masz jakiś pomysł jak to ogranoąć to było by super wtedy mógłbym napisać jakiś manual. Narazie z takim bublem to nie ma sensu ?

Problem odwrotnej pracy lusterka prawego po zmianach w eprom by składały się lusterka rozwiązany, wystarczy rozebrać lusterko, wyciągnąć silniki i przestawić o 180 stopni jeden z magnesów w silniczku i silniczek zaczyna się kręcić w drugą stronę, wynik taki że przy generacji 3 sterowników przy zmianach eprom do składania lusterek prawe lusterko działa już jak należy. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy mógłby ktoś podrzucić jak zakodować elektrycznie składane lusterka ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Damian94 napisał:

witam czy mógłby ktoś podrzucić jak zakodować elektrycznie składane lusterka ? 

Poczytaj kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

a co sądzicie o popularnym na znanej aukcji module składanych lusterek?ponoć uniwersalny .  koszt ok 55zł. Ja mam w B6 2006 składane lusterka pokrętłem wewnątrz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje lusterka tak chodzą z przełącznika... co może być nie tak? Lewa i prawa strona tak samo nie składają się do końca Tylko trochę i się zatrzymują.. ktoś może coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj "wyłamać "- roztworzyć do końca w stronę maski, może uda się że wrócą do normalnej pozycji składania, rozkładania. Powtórz kilkukrotnie

Druga możliwość popsikaj jakims specyfikiem( wd40- niekoniecznie dobry, ale każdy ma, lub smarem teflonowym) w miejscu ruszania się na "zawiasie" lustra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności