Skocz do zawartości
stefwal

Składanie lusterek przy zamykaniu drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Po co tak daleko. Zagadajcie do Bimbasza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w b6 ponoć nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytałem ten temat ale wydaje mi się, że nie znalazłem rozwiązania mojego problemu więc zadam pytanie :) Mam gałkę dotyczącą lusterek, ustawienie lewego, prawego, podgrzewanie i składanie. Składanie natomiast nie działa :( Jak ustawiam gałkę na ten obrazek to nic się nie dzieje ;/ Może trzeba coś dodatkowo zrobić? Czy moglibyście napisać instrukcję obsługi tego mechanizmu bo nie wiem czy robie cos źle czy poprostu to nie działa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie działa, bo robisz dobrze. Pytanie czy auto w ogóle ma funkcję składania czy masz tylko taki przycisk, a może coś popsute, albo lusterka nie od tej wersji i są bez składania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co tak daleko. Zagadajcie do Bimbasza

 

 

Ale mówisz o ustawieniu tego przez VCDS że trzeba przytrzymać przycisk zamykania na pilocie??

Czy może masz na myśli zamykanie z pilota jednym przeciśnięciem (bez przytrzymania) lub z key less'a??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie działa, bo robisz dobrze. Pytanie czy auto w ogóle ma funkcję składania czy masz tylko taki przycisk, a może coś popsute, albo lusterka nie od tej wersji i są bez składania...

 

Kurde nie wiem czy mam taką wesję, myślałem, że jak mam taką ikone to również mam taką opcję. Tak samo z podgrzewaniem, też jak włączam to nic się nie dzieje i nie wem czy trzeba dodatkowo uruchomić podgrzewanie tylnej szyby czy jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko się wyjaśniło. Poprzedni właściciel powiedział ze nie działało to od samego początku. Teraz pytanie czy elektryczne składanie jest popsute czy auto nie posiada takiej funkcji pomimo tego, że mam takie oznaczenie na gałce. Jeśli nie posiada to czy można jakos to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można zrobić, ale pytanie czy aż tak tego potrzebujesz, bo jest z tym trochę roboty, czasu i pieniędzy. Może sprawdź wpierw w jakimś aso po vinie czy auto ma to w opcji.

 

Podgrzewanie uruchamia się razem z tylną szybą... chyba jak w prawie każdym aucie... oczywiście pokrętło musi być ustawione na grzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko można zrobić, ale pytanie czy aż tak tego potrzebujesz

 

Dzięki za rozwiązanie mojego problemu :). W sumie to taki dodatkowy bajer ale sprawdze w ASO tak jak poradziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podgrzewania lusterek to w B6/B7 działa niezależnie od tylnej szyby, ale poniżej jakiejś temperatury zewnętrznej.

Może było za ciepło na dworze kiedy próbowałeś te lusterka?

A może masz problem jak kolega w temacie tu: https://forum.vw-passat.pl/threads/35994-Elektryczne-ogrzewanie-lusterek?p=1795895&viewfull=1#post1795895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do podgrzewania lusterek to w B6/B7 działa niezależnie od tylnej

 

Poprzedni właściciel powiedział, że podgrzewanie lusterek działa wraz z podgrzewanie tylnej szyby. Sprawdzę to raz jeszcze przy najbliższej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa przez cały czas (jeśli temperatura jest poniżej +20*C) - wystarczy, że pokrętło jest ustawione na grzanie. Tylna szyba jest grzana niezależnie. Ja mam cały czas uruchomione i lusterka są suche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nie wiem, jedni mówią tak, drudzy innaczej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest nawet w instrukcji napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem moduł i tak jak myślałem w B6 nie działa, a przynajmniej moim.... Szyby się domykają i szyberdach... ale z lusterka z pilota się nie składają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rocznik masz paska? Jaki numer nowych i starych sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat jest z 2009r. z początku nr sterowników nieznam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmiana sterowników drzwi, potem odpowiednia procedura vcdsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiedziałem już wcześniej ;) powoli może to zrobię ;)

 

Jak by ktoś chciał moduł z ali do b7 to mogę sprzedać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności