Skocz do zawartości
kmalinek

Zamek B5 jakiej firmy wybrać ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy tak jak w temacie mam pytanie odnośnie firm zamków... Mam u siebie już drugi zamek(pierwszy oddany w ramach gwarancji) kupiony przez allegro od skodexim-u i nadal nie działa tak jak powinien... Zamek ten to jakiś NONAME a na allegro widziałem też zamki firmy VIKA czy to jakaś konkretna firma?? Jaki zamek kupić aby sie juz nie wk... denerwować że muszę kolejny raz rozbierać drzwi?? Może ktos coś poleci?? Bądź ma jakiś zamek tylny lewy w pełni sprawny...

 

Tu są opisane moje problemy z zamkiem :/http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=57673

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki mam :/ Dokładnie taki NONAME z taką samą naklejką :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. odkopuje nieco temat. mam zamiar zakupić na podmiane zamek z aukcji: http://moto.allegro.pl/item1169561306_vw_passat_b5_golf_iv_bora_leon_zamek_drzwi_l_nowy.html

Z listy kupujących wynika, że sporo ludzi ten zamek zakupiło. Teraz moje pytanie, czy ktoś z naszego forum kupił u tego sprzedawcy zamek? A jeżeli tak to proszę o opinie, bo cena dość przystępna nawet jak na chinszczyzne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymienialem dwa zamki kupowalem uzywane oryginalne od seata leona, wsrodku plytka jest zalana jakby jakas masa silikonowa czy cos podobnego, lepiej wykonana plytka niz w pasku zero problemow. wole takie rozwiazanie niz kupno nowego no-name

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez polecam uzywke oryginal

a swoja droga jakie firma ma znaczenie??? znaczenie ma wykonanie ktore mozna ocenic ogladajac, firma to mit... jak z wiekszoscia na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia własnego wiem że ten no name jest średni jakościowo i myślałem że vika jest lepsza... ;) Ale info o tym że zamek od seata jest lepszy jest cenną uwagą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się wczoraj za to i poprawiłem ten zamek który miałem i wszystko ok. Zeszło mi z tym jakieś 3godzinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wziąłem się wczoraj za to i poprawiłem ten zamek który miałem i wszystko ok. Zeszło mi z tym jakieś 3godzinki.

 

Co konkretnie zrobiles i jakie byly objawy padniecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykając/otwierając kluczykiem zamykało/otwierało tylko drzwi od kierowcy natomiast że środka, od pasażera i z klapy bagażnika zamykało/otwierało wszystko oprócz drzwi od kierowcy. Chciałem mieć jakiś inny sprawny zamek na podmiane w razie gdyby rozsypał się ori przy naprawie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos zamka VIKA - wytrzymał mi dokładnie rok.. także nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spotkałem sie z pozytywna opinią nowych zamków.

 

http://allegro.pl/zamek-lewy-przod-golf-bora-passat-leon-octavia-dme-i6896527831.html

 

 

Koleś twierdził, ze zamawiane wielokrotnie i 0 reklamacji. 

 

Stwierdziłem, ze zapytam jeszcze na forum. Moze ktoś z was miał styczność i również chwali? Z góry dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja chciałbym zapytać, bo pojawia się u mnie to regularnie przy temperaturze 0 i niżej. Rok temu miałem wstawiany nowy zamek do drzwi pasażera (z resztą do dzisiaj już wszystkie mam wymienione). I jest spory problem, zarówno wcześniej przed wymiana jak i teraz, gdy wsiadam do zimnego auta, otwieram drzwi, i chcąc je zamknąć one się odbijają...i za każdym razem spóźniam się do roboty;/ bo ani jechać ani odejść...i to się dzieje tylko w drzwiach kierowcy. Ktoś coś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem w tamtym roku z drzwiami kierowcy i pasażera jak otworzyłem podczas mrozów to już nie mogłem zamknąć a jak wcisnąłem np: bolec w drzwiach pasażera to i owszem się zamknęły ale już nie dało się otworzyć. Więc tak, w lecie rozbierałem drzwi i smarowałem elementy ruchome zamka bo to nic innego jak wilgoć która powoduje że metal do metalu przymarza. Ale na początku mrozów w listopadzie też jeszcze problem wystąpił w drzwiach pasażera i dodatkowo spryskałem smarem w sprayu półtłustym od zewnątrz tą szparę między drzwi a obudowę zamka jak na zdjęciu. Do tego jeszcze elementy ruchome klamki i jest bajka. Dziś -8 wczoraj -7 i klamka nie przymarza i drzwi się lekko otwierają i zamykają.

drzwi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak malo osob zmienialo zamki, że praktycznie zadnych odpowiedzi? VIKA slabe. DME? SKV? BLIC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek, byle nie strasznie drogi (ja nie przekraczałem 70zł), bo kilka lat wytrzyma i do kolejnej wymiany (u mnie wytrzymał 6 czy 7 lat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności