Skocz do zawartości
mpDante

Kierunkowskaz w lusterku - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Moro
Dobra instrukcja.

No Adam już instrukcja poszła na e-mail

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja tez dziękuje za instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a wiecie może jak dobrać się do wymiany żarówek w drzwiach (przednich i tylnych) - chodzi oczywiście o podświetlanie gleby przy otwartych drzwiach. U mnie takowe występują i nigdzie na forum nie znalazłem info jak sie do nich dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko, chodzi o wymianę żarówki, do podświetlania obszaru wokół drzwi na diodę LED w lusterku. Mam elektrycznie składane lusterka - jeśli przekręcę ręcznie lusterko w stronę maski samochodu, to czy nie uszkodzę/zerwę mechanizmu, który je składa??? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie powinno się stać. Łapiesz obiema rękami za lusterko (wszystko z wyczuciem), podnosisz delkatnie o 1-2mm do góry i przesuwasz w strone maski - o ile pamiętam ma ze 3 stopnie. ukazuje ci sie wkładka z żarowką. Odkrecasz najmniejszym torxem i potem małym srubokrętem podważasz lamkę od zewnętrznej strony i ona wyskakuje. wyciągasz żarówkę i zmieniasz. Aha do tych lampek to raczej LEDy z "diodą" skierowana w dół - zwykłe "na wprost" będą swiecić bardzo słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Domely! Masz może namiar na takowe? Zmieniałem wczoraj w postojówkach na takie, jak w załączniku. Nadadzą się kierunkowo do lusterek, aby świeciły mocno?

Pozdr,

G

7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta na załączonym zdjęciu ma diodę z jednej czy z dwóch stron. Taką z diodą z jednej strony znajdziesz na allegro jak wpiszesz w wyszukiwaniu żarówek "W5W boczna" albo "W5W boczne" np coś takiego:

http://www.allegro.pl/item986448870_w5w_t10_led_high_power_boczne_0_48w_180_stopni.html

http://www.allegro.pl/item980433328_zarowka_led_w5w_4_led_smd_boczna_mocne.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki za info. Rozumiem, że diody mają być z obu stron? Ta, którą ja zamieściłem jest obustronna i nadaje się do samochodów z CAN BUS - czyli nie mam komunikatu o przepalonej żarówce. Mogę ich użyć do lusterek?

 

Czy Ty używałeś tych żarówek z linków, które podałeś?

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, do lusterek najlepiej jak dioda będzie w jedną stronę i nie musi być specjalna do CAN BUS bo w lusterkach nie ma sprawdzania. Ja aktualnie mam zwykłe LEDy ale świecące na wprost i kiepsko oswietlają drzwi - muszę wymienic na taką skierowaną w dół ale nie mam się kiedy za to zabrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te z aukcji sa ok, dioda SMD, swieci bardzo jasno i ma znacznie wiekszy zakres swiecenia jak zwykłą dioda led, teoretycznie 180stopni , zmieniłem wszystkie w srodku i drzwiach, jest znaczna roznica, białe swiatło, nie ma problemu mruganiu przy sciemniaczu jak w tanich diodach led. W lusterku tez powinna sie sprawdzić.Generalnie polecam ,ale w postojówkach swieca na niebiesko-fioletowo,nawet ksenon wydaje się swiecic na żółto,dlatego wymieniłem zpowrotem na fabryczne blueviosiony. cena na aukcji 27zł za 2szt, mysle ze warte swojej ceny, szczególnie w porównaniu ze zwykłymi diodami LED, nawet power LED, te swieca znacznie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję kolegi mpDante możnaby też umieścić w dziale dla Passata B5.

Dziś wymieniałem u siebie i instrukcja bardzo się przydała. Dodam jeszcze, że wkrętak krzyżakowy powinien być w miarę długi (>10cm), żeby łatwo odkręcić śrubę z punktu 7 instrukcji (u mnie to nie był torx).

 

Wymieniałem kierunek bo zrobiło mi się w nim małe bajoro i przestał działać, z zewnątrz wyglądał normalnie. Nie wiedziałęm skąd wzięła się w nim woda. Dopiero po demontażu okazało się że był uszkodzony - fotki:

 

oimg6177.jpg

 

oimg6180.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przeprowadziłem operację wymiany kierunku w lewym lusterku. Instrukcja oczywiście bardzo się przydała, aczkolwiek muszę dodać od siebie, że wypięcie samego szkła lusterka nie chciało tak łatwo "pójść". Z obawy przed urwaniem jakiegoś zatrzasku zrobiłem to trochę inaczej:

- zdjąłem najpierw obudowę lusterka (troszkę ciężko szło ale obyło się bez strat) podważając najpierw z przodu, a później już od strony kierunkowskazu. Obudowa ta jest zaczepiona o te dwa zatrzaski wystające z góry samego kierunkowskazu więc łatwo namierzyć miejsca podważenia;

- po zdjęciu obudowy można bardzo łatwo odpiąć samo lusterko podważając delikatnie zaczepy bo wszystko widać jak na dłoni;

- sam kierunkowskaz przykręcony jest do spodniej, zewnętrznej części (czarnej) obudowy lusterka - odkręcamy mechanizm ustawiania lusterka (trzy śruby torx) a następnie spodnią obudowę (dwie śruby);

- kierunkowskaz przymocowany jest do wspomnianej obudowy dwoma śrubami i zatrzaskiem - robimy podmiankę kierunku i składamy w odwrotnej kolejności;

- przed założeniem obudowy sprawdzamy czy wszystko działa i wtedy zakładamy obudowę.

Całość zajęła mi jakieś pół godzinki jak już doszedłem jak zaczepiona jest obudowa lusterka.

 

Koszt: kierunkowskaz (oryginalny) kupiony na e-bay'u za 21 funciaków z wysyłką

 

Pozdrawiam majsterkowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś pół godzinki jak już doszedłem jak zaczepiona jest obudowa lusterka.

Cześć,

Dzisiaj obczaiłem że diody w moich lusterkach dziwnie świecą, tj. po lewej stronie palą się tylko dwie i to tak ledwo ledwo a po prawej niewiele lepiej. Nie wiem jak jest w oryginale - czy cała ta listwa powinna się palić? Czy konieczna jest wymiana obu całych kierunków, jeżeli nie to proszę o poradę co mogę zrobić.

 

Pozdrawiam

MW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozebrałem lusterka u siebie i okazało się, że prawy kierynek jest tak syfnie wykończony, że na dolnek krawedzi było wogóle nie sklejony, wysuszyłem dziadostwo i poszła warstwa silikonu-zobaczymy ci z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie trochę poza tematem, mianowicie chodzi o wymianę samego wkładu lusterka. Czy muszę szukać wkładu z podgrzewaniem czy grzanie jest niezależne od założonego wkładu?? Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie trochę poza tematem, mianowicie chodzi o wymianę samego wkładu lusterka. Czy muszę szukać wkładu z podgrzewaniem czy grzanie jest niezależne od założonego wkładu?? Dzięki za pomoc

 

wkład lusterka musi być z podgrzewaniem, na tylnej części lusterka masz dwie blaszki w które wpinasz przewody doprowadzające napięcie do grzania. Nie wydaje mi się iż B6 wychodził bez grzania lusterek, no chyba że najuboższa wersja. Wiec jak masz grzanie lusterek to wkład musisz też szukać z grzaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wątku- gdzieś już poruszano temat (o ile pamiętam przy xenonach) koloru postojówek, ale bez konkretów

Czy komuś udało się dobrać temperaturę barwową postojówek LED-owych, tak,żeby współgrały z xenonami?

Zwykle jest tak,że albo są za żółte (klasyczna żarówka) albo zbyt białe (ok. 6000stK w stosunku do 4300stK xenonów.

Ma ktoś namiar na źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjeciu kirunkowskazu da sie go delikatnie podwazyc srubokretem i rozkleic ( co masz do staracenia?),potem kup jedna zolta diode za 50gr i wlutuj na miejsce spalonej - u mnie smiga juz dwa lata - nie dam kasy za takie glupstwo ( mozesz wymienic wszystkie trzy ).

Pozdrawiam kolegow

Lubar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem u siebie kierunek w lusterku. Instrukcja ok, aczkolwiek korzystałem z tej z linka od kolegi asca. Wymiana bezproblemowa i zajęła mi 15min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Delikatnie podważyć i zdjąć szkło lusterka

2) Odczpić kable od podgrzewania

3) Odkręcić 3 śruby trzymające mechanizm

4) Wyjąć mechanizm

5) Odkręcić 3 torx'y

6) Delikatnie odgiąć obudowę lusterka od czarnej ramki wewnętrznej

- Ramka jest elastyczna, więc można ją przesunąć w dół

7) Odkęcić ostaniego torx'a trzymającego kierunkowskaz

8) Zdjąć spodnią część lusterka (zsunąć z zatrzasków ramki,

więc trzeba uważać, żeby nie)

9) Zdemontować kierunkowskaz (2 zaczepy) i wyjąć wtyczkę

10) Zamontować nowy kierunkowskaz...

Swietna porada.

Korzystajac z Twoich wskazowek i z wskazowek z ang. forum zrobilem nastepujaco:

1. Wyciagnalem szklo lusterka.

2. Odkrecilem mechanizm elektryczny lusterka, trzymajacy sie na 3ech srubach.

3. Odkrecilem 3 widoczne sruby.

4. Stosujac porade z angielskiego forum za pomoca plaskiej blaszki lekko odciagnalem kierunek od obudowy.

5. Wewnetrzny czarny stelaz lusterka zsunalem ze zsowek i sciagnalem lakierowana obudowe lusterka.

6. Sciagnalem kierunek razem z dolnym czarnym plastikiem z ramienia lusterka.

7. Odkrecilem srube przy kierunku.

8. Sciagnalem czarny plastik z kierunku.

9. Odczepil przewod i zmienilem kierunek na nowy.

10. Przy skladaniu czynnosci analogicznie.

Czas operacji na spokojnie bez nerwow ok 20min ;)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności