Skocz do zawartości
mpDante

Kierunkowskaz w lusterku - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za kotleta tak dzisiaj czytajc temat bo czeka mnie wymiana lewego kierunku zalukalem na youtuba i znalazlem cos takiego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może komuś się przyda obrazowy opis wymiany.

 

Ja miałem trochę łatwiej, bo cale szkło ze starego kierunku odleciało, ale nie samo ktoś mu w tym pomógł, jednak kierunek nadal świecił normalnie.Nowy kupiłem nie jakiś tam tylko Olsa firma, która robi wiele do samochodów na pierwszy montaż. Ten stary tez był olsy, a wymieniałem go w 2009 roku, bo po sprowadzeniu samochodu oryginalny nie działał. Przyczyna była prosta zaśniedziały styki w kierunku.

 

1. Odchyliłem szkło na max w stronę samochodu, wtedy był dostęp do jednego zaczepu kierunku i lekko go złamałem, drugi przepchnąłem wsadzając coś wąskiego pomiędzy kierunek a górną czapkę. Ale przepchnąłem boczna cześć zaczepu nie sam cycek zaczepu, bo do niego dostępu tu nie ma, bo jest nad plastikiem górnej czapki.Potem lub w trakcie odciągamy czapkę górna na dole szkła i zwalniamy z ostatniego zaczepu przy samym zawiasie. A wcześniej ustawiamy szkło na równo w obudowie.

 

2. Aby odkręcić dolny plastik z kierunkiem trzeba zdjąć czarna ramkę widoczna w około szkła w środku lustra. Ma ona dwa zaczepy na górze i prowadnice na dole.

 

3. Wtedy odkręcamy dolne śruby i odchodzi cały dolny czarny plastik z kierunkiem. Zwalniamy kabelek kierunku i odkręcamy go od czarnego plastiku. Wyjmujemy wtyczkę i zamieniamy kierunek na nowy i teraz wszystko składamy w odwrotnej kolejności.

 

Warto przy tym wyczyścić blaszkę szkła i miejsce, po którym się ślizga, kiedy ustawiamy lusterko, dajemy tam smaru nowego i będzie miało łatwiej latać góra dół i na boki. Stary smar przyjął postać stała, a końcówka blaszki była nim obklejona.

 

Warto tez potraktować WD40 i trochę oczyścić styki szkła i styki w kostce kierunku.

 

No i warto oczyścić przy zawiasie i potraktować go WD40, ja tak zrobiłem i lusterko łatwiej się składa.

 

 

10.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a w fabrycznym kierunku w lusterku (B5 FL 2004r.) jest jedna żarówka WY5W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a w fabrycznym kierunku w lusterku (B5 FL 2004r.) jest jedna żarówka WY5W ?

 

Tam nie ma żarówki tylko są małe diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja wymieniałem kerunkowskazy (oba). Wbrew pozorom nie jest to takie latwe. Najlatwiesze okazalo sie odpiecie lusterek. Nastepnie odkrecanie plastikowego półkola. 3 torxy. I 2 kolejne pod spodem przykręcające ramkę. Potem walka z wypięciem i wyjęciem podstawki do której przykręcony jest sam kierunek. Tu najwięcej zabawy.... Z drugim poszło już szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z drugim poszło już szybciej.

Praktyka czyni mistrza. Też tak miałem przy zabawie z kierunkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy . A czy da się wyczyścić ten kierunkowskaz w lusterku od środka. Bo taki ciemny się zrobił i lekko zasyfiony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy . A czy da się wyczyścić ten kierunkowskaz w lusterku od środka. Bo taki ciemny się zrobił i lekko zasyfiony .

Nie bardzo. Z tego co pamiętam, to klejony jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy . A czy da się wyczyścić ten kierunkowskaz w lusterku od środka. Bo taki ciemny się zrobił i lekko zasyfiony .
Nie bardzo. Z tego co pamiętam, to klejony jest.

Bardzo dobrze pamiętasz :ok: .

 

Pewnie kierunek się rozszczelnił ( popuściło klejenie ) dla tego też jest brud wewnątrz . Na szczęście nowy nie kosztuje astronomicznej kwoty :dobrze , jeśli masz zdolności możesz spróbować rozkleić - ostrożnie precyzyjna praca jedno złe podważenie i po kloszu i ostatnia opcja jeśli Ci to nie przeszkadza jeździsz i nie zwracasz na to uwagi ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem kierunek u siebie poprzez wlanie płynu do mycia naczyń do środka i zalanie ciepłą wodą. Masz przecież w kierunku otwór po wtyczce oraz odpowietrzenie kierunku. Tymi dwoma otworami załatwiłem sprawę. Trochę popłukałem, przelałem wodą, aby pozbyć się piany i prezentuje się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat;) ale może ktoś posiada wiedzę czy ten kierunek jest z golfa 5 czy to jest jakaś przeróbka?? czy kierunek z golfa jest kompatybilny z passatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

to auto to jest Jaraz UKP I ten kierunek to jest przerobka na pelne LED :)

on je robi I sprzedaje/sprzedawal w UK ;)

jak chcesz to moge sie go zapytac czy jeszcze ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł to jak najbardziej i daj mi znać na pw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś co do wymiany żarówki lampki CLH(coming/leavig home) lusterka zewnętrznego ale w Passacie B7, czy jest to podobnie jak w B6? A może trzeba demontować całe lusterko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całe lustro w drobny mak, nie ma tak łatwo jak w B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
całe lustro w drobny mak, nie ma tak łatwo jak w B6

 

Szukałem na forum jak się za to zabrać ale nie znalazłem nic jak po kolei rozebrać lusterko z B7.

Może ktoś podpowiedział by jak po kolei to robić, bo nie chciałbym czegoś ułamać.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności