Skocz do zawartości
kom4r

Jak odkręcić śruby kół zabezpieczających bez klucza?

Rekomendowane odpowiedzi

Wzór podobny do spline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupilem auto nie mialem zlodziejki a chcialem zmienic kola, nigdzie nie moglem znaleźć odpowiedniej złodziejki i serwis bez problemu użyczył mo na chwile swoj pełny komplet, odkreciłem, wkrecilem normalna śruby, porozmawiałem i... szczesliwy pojechalem do domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja dzisiaj byłem w serwisie VW, nie mogli odkręcić, śruby zapieczone, i chcieli mi je rozwiercać, ale sam nie wiem , bo koleś wspominał, że mogą uszkodzić piasty, a wtedy koszt będzie niebotyczny (jedna piasta na przód, 800 stówek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawa załatwiona. spotkałem miłego i uprzejmego Pana w ASO na Radzyminskiej w dziale z częściami. standardowo poszedłem najpierw na serwis i usłyszałem wspaniałe "nie da się". na częściach Pan oczywiście był bardziej zorientowany, przyszedł najpierw z jedną walizką, potem drugą. Ostatnią. Nic nie pasowało. W końcu znalazł na częściach 2 śruby z nasadką i jedna z tych nasadek pasowała do moich śrub. Czyli jednak można dobrać. Wystarczy odrobina dobrej woli i chęci. To samo zdanie "nie da się" usłyszałem od kolesia w ASO na Grochowskiej.

Tak więc jeżeli któryś z kolegów z Warszawy będzie potrzebował stożkową nasadkę trzynastokątną gwiazdkę - posiadam nasadkę i chętnie użycze.

Dziękuję za propozycje i pomoc w temacie.

Pozdrawiam,

 

jordan

mam problem, ze śrubą zabezpieczającą, nie mam klucza żeby ją odkręcić czy jest jakiś sposób aby to w miarę bezproblemowo zrobić. Zdjęcie nakrętki w załączeniu

 

 

zrób tak jak kolega jordan. Podjedź do jednego drugiego trzeciego ASO w Poznaniu panowie przyjdą z walizeczką i coś pokombinują.

Ja miałem podobny incydent, przyszli pokombinowali wykręcili i padło pytanie co dalej, ja kulturalnie żeby włożyli nowe śruby zabezpieczające (koszt ok 110 PLN, rabat 15% szok) i do domu.

Pan który mi odkręcał (chyba kierownik warsztatów) mówił, że dużo aut przyjeżdża na odkręcenie ale rzadko kto kupuje potem oryginalne zabezpieczenie a operacja tak czy siak jest u nich bezpłatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc. Zapiekły mi się śruby i nie idzie odkręcić złodziejek. Nasadka i śruby są jeszcze całe, ale przy próbie odkręcenia kluczem+laga przy dużej sile, bo niestety takiej trzeba użyć, nasadka zeskakuje z śruby (te rowki są dość płytkie). Na moją odpowiedzialność próbowano pneumatem i tylko jedna puściła, a 3 dalej twardo siedzą. Jakieś pomysły jak to ugryźć ?

Śruby są chyba ori VW, mniej więcej takie.

11.jpg

 

Udało się... spawanie migomatem do złodziejki normalnej śruby i poszło. Niestety wcześniejsze próby nabicia klucza albo spawania elektrodą spowodowały spore straty w lakierze felg... Te złodziejki mają zewnętrzy pierścień i nabijanie nasadki nie ma sensu, bo on się kręci, a nie śruba...

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności