Skocz do zawartości
kom4r

Jak odkręcić śruby kół zabezpieczających bez klucza?

Rekomendowane odpowiedzi

sproboj nalozyc nasadke i ja dobic delikatnie mlotkiem , jesli nasadka nie jest jeszcze bardzo zjechana powinno to pomoc , jesli nie jedynym wyjsciem bedzie zamowienie nowej , nie bawilbym sie w zadne spawania itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zgubiłem nakładkę to pojechałem najpierw do wulkanizacji - chcieli rozwiercać (100zł), potem do spawacza ale on powiedział ze zniszczy się alusy no i na końcu jak już miałem zamawiać nakładkę i płacić 18 euro sąsiad podpowiedział mi żeby kupić dobry klucz taki jak w linku:

 

http://allegro.pl/item676918473_klucz_do_kol_krzyzak_17x19x21x22mm_14.html

 

nabić go na śrubę i odkręcić ją. Ja zgubiłem końcówkę i może coś by można wbić do środka ale bratu w octavii ze starości ząbki się ukruszyły i tylko to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn. jak kolega najpierw zlapie kapcia to musi leb urwac......

Zgadza sie..tak da moze rade zrobic jak ukrecimy leb sruby kluczem a skoro kolega ma obrobiony klucz to jak ma ukrecic srube?? Gdyby mial czym ukrecic to i odkrecic bedzie mial czym...

No nie musi - jesli sruba ma łeb to przecież analogicznie - robi się wyżlobienie w łbie śruby. Przecież śruby zabezpieczajacej nie wkręcasz z taka samą siła jak szpilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę niestety odkręcić koła, bo nie mam tej nasadki na śruby. czy któryś z kolegów z Warszawy mógłby na kilka godzin użyczyć mi takiej nasadki do odkręcenia kół?

Jeżeli dobrze policzyłem, to gwiazdka jest trzynastokątna.

 

zab010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy któryś z kolegów z Warszawy mógłby na kilka godzin użyczyć mi takiej nasadki do odkręcenia kół?

Podaj też średnicę bo sama ilość zębów to mało.

Kolega ma takie same śruby jak ja, i identyczne jak twoje, wszystko się niby zgadza, ale jest inna średnica i nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymierze średnice i podam wieczorem. o różnej średnicy to przyznam nie pomyślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymierze średnice i podam wieczorem. o różnej średnicy to przyznam nie pomyślałem

 

Jest kilkanaście kombinacji tych gwiazdek które z pozoru wyglądają identycznie....Nie wiem czy uda Ci się wymierzyć.

Jedź do ASO i kup, powinni dobrać lub do porządnego wulkanizatora to sposobem odkręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu sa tanie zestawy o przeciwnym rzadkim gwincie nabija sie mlotkiem i bardzo latwo odkreca. W polsce tez pewnie mozna to dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie wojny bym tam wbil pręt, a jak bez pospiechu to dorobilbym nasadke w aso - wtedy komplet srub zabezpieczajacych zostaje w calosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to bardzo przypomina nasadkę zabezpieczającą z nowych pasków, golfów, scirocco itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedz do aso, przyjda z walizeczka chyba 20 kombinacji dobiora i dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nasadkę Torx-a nabić i powinno pójść bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej i taniej zmierzyć średnicę i ilość zębów i iść do sklepu z kluczami i poprosić o taki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa załatwiona. spotkałem miłego i uprzejmego Pana w ASO na Radzyminskiej w dziale z częściami. standardowo poszedłem najpierw na serwis i usłyszałem wspaniałe "nie da się". na częściach Pan oczywiście był bardziej zorientowany, przyszedł najpierw z jedną walizką, potem drugą. Ostatnią. Nic nie pasowało. W końcu znalazł na częściach 2 śruby z nasadką i jedna z tych nasadek pasowała do moich śrub. Czyli jednak można dobrać. Wystarczy odrobina dobrej woli i chęci. To samo zdanie "nie da się" usłyszałem od kolesia w ASO na Grochowskiej.

Tak więc jeżeli któryś z kolegów z Warszawy będzie potrzebował stożkową nasadkę trzynastokątną gwiazdkę - posiadam nasadkę i chętnie użycze.

Dziękuję za propozycje i pomoc w temacie.

Pozdrawiam,

 

jordan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś nasadkę ? Jaka cena ? Ile tych nasadek próbował w ASO dopasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przyspawać zwykłą nakrętkę i w ten sposób odkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej przyspawać zwykłą nakrętkę i w ten sposób odkręcić

To raczej nie jest dobry pomysł, po to są śruby zabezpieczające, żeby było utrudnione odkręcenie felgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miastek

Została zniszczona jedna ze śrub zabezpieczających. Czy można łatwo ją dopasować?? Pan z Grzybowskiej powiedział że bez sygnatury sobie nie poradzi. JA kupując nowego paska z salonu nie dostałem żadnej informacji jaki kod mają szpilki zabezpieczające ani nie dostałem pustego pudełka po nich. Może ktoś wie w którym z serwisów w wawie jest ktoś kompetentniejszy i bardziej uprzejmy, bo w sumie jak już sprzedadzą komuś samochód to potem nie chce się już nic a wcześniej latają i są we wszystkim pomocni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, ze śrubą zabezpieczającą, nie mam klucza żeby ją odkręcić czy jest jakiś sposób aby to w miarę bezproblemowo zrobić. Zdjęcie nakrętki w załączeniu

20141005_130347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności