Skocz do zawartości
kom4r

Jak odkręcić śruby kół zabezpieczających bez klucza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, dziisiaj próbowałem odkręcić śrubę zabezpieczającą jedno z kół i co się okazało ten klucz który dostałem ze śrubami już się tak wyrobił że nie dało rady ruszyć śruby... jadę teraz na wakacje i boję się że jak złapię kapcia to nie odkręcę koła... czy są jakieś domowe sposoby na odkręcenie takiej śruby? omijając warsztat i rozwiercając czy przyspawując coś do śruby? z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin podjedź do dobrego wulkanizatora być może będzie miał w swoich "zbiorach" taki sam rodzaj "zamka" do Twojej śruby.Możesz również spróbować poszukać na "szrocie" lekko używaną końcówkę (taniej) lub w wersji droższej - ASO.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja wlasnie mam mcgardy i one podobno są indywidualne kazde... nie wiem cholera jak sie za to zabrac samemu, a klucz wyrabiaja nowy za 18 euro i to z niemiec wysylaja:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie masz problem- myślałem, że masz ORI VW śruby zabezpieczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest takie cos jak lewy gwint, który sie wkreca w zerwana srube w celu jej wykrecenia, chyba najprostszy sposob

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo..

ja kiedyś zrobiłem tak:

przyspawałem do śruby w kole inną śrubę 19-tkę i jednym szarpnięciem odkręciłem całość ;)

 

tylko uważaj żebyś nie przyspawał do felgi;

jeżeli alu to uważaj na temp.;

 

cała operacja wygląda strasznie... ale liczy się efekt końcowy :D

 

 

 

 

pzdr

ps. póki co to kup sobie ten sprey do przebitych opon... tak na wszelki wypadek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kiedyś zrobiłem tak:

przyspawałem do śruby w kole inną śrubę 19-tkę i jednym szarpnięciem odkręciłem całość

 

Te metody opisywaliśmy już na forum ale kolega pyta jak to zrobić na trasie jak kapcia złapie :hyhy: Moim zdaniem, odkręć powyższym sposobem i załóż nowy zestaw lub dokup "kluczyk" za wczasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Panowie, jade jutro do mechaniora niech działa:) 3 sruby odkrecilem zostala tylko 1. Nie wiem jak u Was ale ten zestaw mcgard szybko się wyrabia, tzn. ten kluczyk. I taka rada - nie pozwolcie zeby mechanik odkrecal/dokrecal sruby kluczem pneumatycznym bo skraca żywotność kluczyka do śrub. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I taka rada - nie pozwolcie zeby mechanik odkrecal/dokrecal sruby kluczem pneumatycznym bo skraca żywotność kluczyka do śrub. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

 

Wiem coś o tym bo mi patałach pneumetem ukręcił :hyhy: Pomogło dospawanie przecinaka i odkręcenie żabką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak: wziąłem klucz (najlepiej krzyżak) który rozmiarowo był akurat na zewnętrzną średnice śruby (no może minimalnie mniejszy), duży młotek i go nabiłem. Odkręciłem tak wszystkie śruby. Wulkanizator chciał 100zł a ten sposób zdradził mi znajomy handlarz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz przecinak o podobnej średnicy, nacinasz śrubę (czyli walisz młotkiem ... lub kamieniem - jeśli w trasie staniesz i nie masz takowego narzędzia :) ) i poprzez wbijanie przecinaka robi się wyżłobieie. Wkładasz duzy płaski śrubokręt i wykręcasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierzesz przecinak o podobnej średnicy, nacinasz śrubę (czyli walisz młotkiem ... lub kamieniem - jeśli w trasie staniesz i nie masz takowego narzędzia ) i poprzez wbijanie przecinaka robi się wyżłobieie. Wkładasz duzy płaski śrubokręt i wykręcasz

Robiłeś tak, pytam z ciekawości bo miałem różne doświadczenia z kołami i trochę ciężko chyba byłoby śrubokrętem :) , pewnie z żabka ale i tak ciężko to widdzę, z 4 lata temu jak Sprintera przywieźliśmy z niemiec- po górach latał, sól i te sprawy, to w domu z metrową rórka na kluczu godzine czasu 5 śrób odkręcaliśmy :D, a jak już odkręciliśmy to felga nie chciała odejść od piasty bo była tak przyrdzewiała, że tylko duży młotek pomógł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE...w dobrych hurtowniach narzedziowych, sa specjalne klucze igielkowe.

 

Zasada ich pracy polega na tym, ze cieniutkie szpileczki w ilosci 200-300szt sa ciasno upakowane pionowo jenda kolo drugiej, Taka paczuszka jest wsunieta w rurke.

I teraz, taka rurke nasadza sie na srube, szpileczki ktore moga, pozostaja nie wsuniete do srodka rurki, obejmuja lep sruby, albo wchodza do srodka frezow srub. zab. a resta sie cofa. TO kosztuje ok 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
specjalne klucze igielkowe

Przy stalówkach to może i zda egzamin ale z alusem jest problem z nasadzeniem takiego klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy oponiarze mają takie specjalne klucze do odkręcania śrub zabezpieczających. Wygląda to jak nasadka o lekkim stożku i lewoskętnej ostrej spirali. Skuteczne, ale śruby na złom.

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrzy oponiarze mają takie specjalne klucze do odkręcania śrub zabezpieczających. Wygląda to jak nasadka o lekkim stożku i lewoskętnej ostrej spirali. Skuteczne, ale śruby na złom.

 

pzdr

zyggy

zgadza się, moje odkręcali właśnie w ten sposób. To jest coś w rodzaju narzynki którą nakłada się na zewnątrz i w miarę odkręcania "wgryza" się w zewnętrzną (okrągłą) część śruby, 5 zł kosztowało mnie takie odkręcenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo mam sruby zabezp, i dostalem dwa kluczyki do tego no i ich trwalosc niestety za wielka nie jest..

tak wiec radze jak ktos kupouje sruby zabezpieczajace to niech sie zaopatrzy za wczasu w wieksza ilosc kluczykow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierzesz przecinak o podobnej średnicy, nacinasz śrubę (czyli walisz młotkiem ... lub kamieniem - jeśli w trasie staniesz i nie masz takowego narzędzia ) i poprzez wbijanie przecinaka robi się wyżłobieie. Wkładasz duzy płaski śrubokręt i wykręcasz

 

Chciałbym to zobaczyć ;) Ale faktem jest że zanim zacznie się kombinować, to śrubę dobrze jest opukać młotkiem.. łatwiej pójdzie odkręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiłeś tak, pytam z ciekawości bo miałem różne doświadczenia z kołami i trochę ciężko chyba byłoby śrubokrętem

Robiłem. Gdy śruba ma urwany łeb to nic jej nie dociska i nie blokuje. Nacinasz ją przecinakiem i bezproblemowo wykręcasz odpowiednim śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak kolega najpierw zlapie kapcia to musi leb urwac......

Zgadza sie..tak da moze rade zrobic jak ukrecimy leb sruby kluczem a skoro kolega ma obrobiony klucz to jak ma ukrecic srube?? Gdyby mial czym ukrecic to i odkrecic bedzie mial czym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności