Skocz do zawartości
Gorzała

Passat W8 opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak sie wam zapali taki komunikat to nie ma strachu bo na 90% poszedl czujnik cisnienia, wynienilem razem z olejem i wszystko gra

oil.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak sie wam zapali taki komunikat to nie ma strachu bo na 90% poszedl czujnik cisnienia, wynienilem razem z olejem i wszystko gra

 

nie mów hop

 

Ciśnienie sprawdzałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mów hop

 

Ciśnienie sprawdzałeś ?

 

Wszystko Ok cisnienie super, czujnik sie rozpadl na 2 czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak sie wam zapali taki komunikat to nie ma strachu bo na 90% poszedl czujnik cisnienia, wynienilem razem z olejem i wszystko gra

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: oil.jpg Wyświetleń: 27 Rozmiar: 38.1 KB ID: 131354

 

Ja przy swoim wymieniłem na nowy i nadal tak mam odwiedziłem 3 mechaników zmierzyliśmy ciśnienie oleju sprężanie na zimno ciepło i jest oki.. Zapala się u mnie przez pierwsze 5 min po odpaleniu i ruszeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma może ktoś z was schemat podciśnień do W8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku wyświetla się ten komunikat jak dłuższy czas jadę z dużą prędkością . Przy wymianie oleju założę nowy czujnik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję tego kotleta, czy właściciele W8 mogą się wypowiedzieć jak sprawują się samochody? Czy z jakimś przebiegiem zaczęły się większe problemy, wydatki itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie auto śmiga jak ta lala bez żadnych problemów, normalne wymiany eksploatacyjne chociaż nic jeszcze tak na prawde nie wymieniłem oprócz oleju silnika ,skrzyni i nie dawno tarcz z tyłu ..oprócz tej skrzyni (czytaj pare postów do góry)ale śmigam już tak rok 10koła km i nadal chodzi idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząłem czytać ten temat to się zastanawiałem nad kupnem bo tu się niby przegrzewa silnik, tu coś tam innego. Ale jak zaczęły się wypowiadać osoby posiadające W8 to zmieniłem zdanie i jestem nadal mocno zainteresowany :D dodatkowo oglądam model w manualu więc problem zepsute skrzyni automatycznej mnie ominie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy jest ktos wsrod nas z kotliny klodzkiej co by pomogl kupic w8 bo ja sie na tym nie znam za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy moze ktos pomoc oczywiscie nie za darmo aby oblukac w8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał coś w małopolsce to pisz. Pomogę

Tak w ogóle to ile planujesz wydać na W8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest ktoś z Wielkopolskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam nadzieję, że pomożecie blondynce, do której ni z gruszki ni z pietruszki wpadła opcja kupna w8 :)

Kilka pytań - standardowe serwisowanie - co ile zagladacie do zawieszenia i co i za ile najczęściej się tam wymienia.

Ile oleju wchodzi do silnika, czy silnik bierze olej w ogóle?

Jakie najczęściej wymieniane części muszą być ori a co lata na zamiennikach?

Jak często robicie hamulce? (Wiem ze to zależy od nogi, ale ja lekkiej nie mam)

Czy ktoś ma zagazowane w8? Jak się sprawuje?

I koniec końców - możecie polecić ten samochód jako taki do dynamicznej, komfortowej jazdy, a przy tym nie drenujacy nadmiernie kieszeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

Mam nadzieję, że pomożecie blondynce, do której ni z gruszki ni z pietruszki wpadła opcja kupna w8

Kilka pytań - standardowe serwisowanie - co ile zagladacie do zawieszenia i co i za ile najczęściej się tam wymienia.

Ile oleju wchodzi do silnika, czy silnik bierze olej w ogóle?

Jakie najczęściej wymieniane części muszą być ori a co lata na zamiennikach?

Jak często robicie hamulce? (Wiem ze to zależy od nogi, ale ja lekkiej nie mam)

Czy ktoś ma zagazowane w8? Jak się sprawuje?

I koniec końców - możecie polecić ten samochód jako taki do dynamicznej, komfortowej jazdy, a przy tym nie drenujacy nadmiernie kieszeni?

 

Z W8 nie mam doświadczenia ciężko trafić na dobry egzemplarz jedynie pozostaje opcja odkupienia od forumowicza a nie od Januszy :)

Na twoim miejscu bardziej bym wybrał silnik 1.8 T . lub klekota TDI :) Jak dbasz tak masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

Mam nadzieję, że pomożecie blondynce, do której ni z gruszki ni z pietruszki wpadła opcja kupna w8 :)

Kilka pytań - standardowe serwisowanie - co ile zagladacie do zawieszenia i co i za ile najczęściej się tam wymienia.

Ile oleju wchodzi do silnika, czy silnik bierze olej w ogóle?

Jakie najczęściej wymieniane części muszą być ori a co lata na zamiennikach?

Jak często robicie hamulce? (Wiem ze to zależy od nogi, ale ja lekkiej nie mam)

Czy ktoś ma zagazowane w8? Jak się sprawuje?

I koniec końców - możecie polecić ten samochód jako taki do dynamicznej, komfortowej jazdy, a przy tym nie drenujacy nadmiernie kieszeni?

 

Jedno jest pewne W8 nie jest tanie w utrzymaniu ale nie jest też jakoś strasznie drogie ;)

Do silnika wchodzi ok 8,5l oleju koszt wymiany w zależności jaki olej będziesz lać to ok 600-800zł z filtrem.

Ja swoim W8 od wymiany przejechałem ok 10tyś. km bez dolewek.

Jak już pewnie czytałaś kosztowna potrafi być wymiana tarcz z przodu, w moim przypadku musiałem to zrobić od razu po zakupie i koszt kpl. z klockami i robocizną ok 3tyś zł. Wiele części pasuje z innych aut gr. VAG i nie są one jakoś specjalnie drogie. Przy agresywnej jeździe podejrzewam że klocki i tarcze mogą się szybko kończyć ponieważ auto jest ciężki co czuć już po przejechaniu nawet kilku metrów. Ogólnie autko jest zdecydowanie godne polecenia ale nie dla każdego. Nie jest to auto sportowe, ale jest dynamiczne, na pewno nie jest ekonomiczne, ale w trasie udało mi się zejść nawet do 9l/100km (za to w mieście spokojnie 20l/100km a nawet więcej ;) ) jest bardzo komfortowe i CO NAJWAŻNIEJSZE UNIKATOWE !!! :) albo się go pokochaj jak ja, albo znienawidzi jak moją żona hee :) Jeżeli trafisz na kiepski egzemplarz przeklniesz to auto, ale jeżeli trafi Ci się zadbany i sama też będziesz o niego dbała i nie oszczędzała na nim to będziesz się nim długo cieszyć. Ja swojego nie zamieniłbym na nic innego :)

 

Polecam:

http://www.vwgolf.pl/ciekawostki/magiczne-w8/

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/72264-Zagazowanie-silnika-W8-4-0L?highlight=w8

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/11158-Passat-W8?highlight=w8

Edytowane przez Marcin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z W8 nie mam doświadczenia ciężko trafić na dobry egzemplarz jedynie pozostaje opcja odkupienia od forumowicza a nie od Januszy :)

Na twoim miejscu bardziej bym wybrał silnik 1.8 T . lub klekota TDI :) Jak dbasz tak masz :)

Dzięki najmocniej. Klekoty odpadają tak samo jak wysilone uturbione silniki. Ja stara jestem i zdecydowanie wolę porządną wolnossaca jednostkę ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jedno jest pewne W8 nie jest tanie w utrzymaniu ale nie jest też jakoś strasznie drogie ;)

Do silnika wchodzi ok 8,5l oleju koszt wymiany w zależności jaki olej będziesz lać to ok 600-800zł z filtrem.

Ja swoim W8 od wymiany przejechałem ok 10tyś. km bez dolewek.

Jak już pewnie czytałaś kosztowna potrafi być wymiana tarcz z przodu, w moim przypadku musiałem to zrobić od razu po zakupie i koszt kpl. z klockami i robocizną ok 3tyś zł. Wiele części pasuje z innych aut gr. VAG i nie są one jakoś specjalnie drogie. Przy agresywnej jeździe podejrzewam że klocki i tarcze mogą się szybko kończyć ponieważ auto jest ciężki co czuć już po przejechaniu nawet kilku metrów. Ogólnie autko jest zdecydowanie godne polecenia ale nie dla każdego. Nie jest to auto sportowe, ale jest dynamiczne, na pewno nie jest ekonomiczne, ale w trasie udało mi się zejść nawet do 9l/100km (za to w mieście spokojnie 20l/100km a nawet więcej ;) ) jest bardzo komfortowe i CO NAJWAŻNIEJSZE UNIKATOWE !!! :) albo się go pokochaj jak ja, albo znienawidzi jak moją żona hee :) Jeżeli trafisz na kiepski egzemplarz przeklniesz to auto, ale jeżeli trafi Ci się zadbany i sama też będziesz o niego dbała i nie oszczędzała na nim to będziesz się nim długo cieszyć. Ja swojego nie zamieniłbym na nic innego :)

 

Polecam:

http://www.vwgolf.pl/ciekawostki/magiczne-w8/

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/72264-Zagazowanie-silnika-W8-4-0L?highlight=w8

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/11158-Passat-W8?highlight=w8

 

Dziękuję najmocniej za wyczerpująca odpowiedz.

 

Czy któryś z Was wymienial rolki na silniku? Jaki jest koszt takiej zabawy? Rozrzad na łańcuchu jest nie do zabicia, ale dla BHP rolki wymienić warto.

W8 które mnie znalazło droga pantoflowa (no nie brałam paska pod uwagę ) ma nakulane prawie 300 kkm, to dużo dla tego silnika?

 

Edit,: może żeby dać jakieś odniesienie to rozważam jeszcze znane mi o wiele lepiej BMW 540iA/530i/330i

 

Edit2: może powinnam w ogóle zacząć od tego pytania - ile kosztuje zadbane w8? Na allegro kilka sztuk stoi w średniej cenie 16 tysi.

Edytowane przez GreenEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj koleżanko :) ja wymieniałem rolki tzn 2x rolka napinacz i pasek to z robocizną u znajomego mechanika 1000 zł pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) jutro jadę oglądać w8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności