Skocz do zawartości
Gorzała

Passat W8 opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem go zobaczyć i muszę powiedzieć, że trzeba byłoby w niego włożyć jakieś 8 tys. Ale przejechałem się i jestem zakochany w W8. Coś pięknego. Powiem szczerze, że automat też super. No ale trzeba czekać aż ktoś coś wystawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2018 o 17:40, Sebax88x napisał:

Byłem go zobaczyć i muszę powiedzieć, że trzeba byłoby w niego włożyć jakieś 8 tys. Ale przejechałem się i jestem zakochany w W8. Coś pięknego. Powiem szczerze, że automat też super. No ale trzeba czekać aż ktoś coś wystawi

a co do zrobienia będzie kosztować 8k? z ciekawości pytam... bo wiem że mało kto będzie chciał się podejmować napraw tego samochodu, gdzie np. wymiana konwertera w skrzyni wiąże się z wyjęciem silnika, a to kilogodziny roboty są... do tego jak już silnik wyjęty to warto powymieniać pierdoły jak poduszki (a te nie są tanie), zrobić przegląd układu chłodzenia, wymienić pasek osprzętu etc... na same części może być mało jak to ma być zrobione z głową. Dlatego W8 to raczej auto dla pasjonatów, którzy się nie boją samodzielnie robić, bo wymiana byle śrubki przekracza wartość samochodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze, klocki, zaciski z przodu i z tyłu. Rdza na dachu i na nadkolu. Zderzak z przodu słabo się trzymał po stluczce, więc nie wiadomo co pod zderzakiem może być polamane. Zresztą był do malowania tak jak maska i nadkola. Szyba miała małe pęknięcie. Naprawa fotela kierowcy. Z lewej strony silnika wydobywaly się dziwne dźwięki na luzie. Tylko tyle pamiętam. 

Ja tam się nie boję grzebać przy silniku ale chce kupić samochód przy którym będę mniej siedział, bo jak na razie przy 1.9 tdi co miesiąc muszę coś zrobić. 

Mam jeszcze pytanie, co to mogło być że przy puszczeniu gazu było szarpniecie? Coś ze skrzynia? Czy bardziej to że był gaz źle zestrojony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2018 o 17:40, Sebax88x napisał:

Byłem go zobaczyć i muszę powiedzieć, że trzeba byłoby w niego włożyć jakieś 8 tys. Ale przejechałem się i jestem zakochany w W8. Coś pięknego. Powiem szczerze, że automat też super. No ale trzeba czekać aż ktoś coś wystawi

Ja mam swojego już 3,5 roku jak prześledziłeś forum to wiesz...więc przez te 3,5 roku wymieniłem;regeneracja konwertera (ASB Długołeka)5500,pasek osprzetu z rolkami i napinaczami 1200, pasek wałka wyrównoważającego 1500, termotronic(termostat) 3000, żarniki xenonu 500, to takie naprawy z grubsza bo o klockach, tarczach z tyłu, olejach (silnik ,skrzynia)filtrach i jakichś bieżących naprawach nie wspominam ale czego się nie dotkniesz to tysiące idą :) nie wspominając o tankowaniu :) To naprawy a ile wkładu własnego żeby go dopieścić to już bajka  felgi ABT 4000, wymiana sprzętu HI FI 1500, przyciemnienie szyb 500, opony 19' 2600, polerka lakieru 700,dokładka tempomatu 550, i jeszcze wiele pierdolet za 100, 200 zł o których nawet nie pisze :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Te ceny które podałeś to już robocizna i wyciagnieciem silnika? Skąd taka cena za termostat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja auto mam juz prawie rok i w  tym czasie wymieniłem juz tarcze klocki przód, przegub przedni 150 zl, rolka prowadzaca 1szt. 170 Zeta,  ostatnio swiece 33.80 sztuka wymiana zamków 2 sztuki ,  a I przy kupnie auta sprzedajacy  stwierdzil że wskaznik paliwa niedziała bo sie pływak zawiesił 3 dni temu jak sie okazało pózniej sterownik był zalany woda  I to bardo długo. Koszt w aso 1200 , na  OLX.pl   wyrwałem za 350 no a spalanie bo mam manuala to przy spokojnej jezdzie to 12 a w trasie 10. Termostat to jak sie pytałem w sklepie ok 2300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2018 o 09:33, Sebax88x napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Te ceny które podałeś to już robocizna i wyciagnieciem silnika? Skąd taka cena za termostat?

w zamienniku nigdzie nie dostępny tylko ASO 2600 + robocizna

21 godzin temu, mario29 napisał:

Witam, ja auto mam juz prawie rok i w  tym czasie wymieniłem juz tarcze klocki przód, przegub przedni 150 zl, rolka prowadzaca 1szt. 170 Zeta,  ostatnio swiece 33.80 sztuka wymiana zamków 2 sztuki ,  a I przy kupnie auta sprzedajacy  stwierdzil że wskaznik paliwa niedziała bo sie pływak zawiesił 3 dni temu jak sie okazało pózniej sterownik był zalany woda  I to bardo długo. Koszt w aso 1200 , na  OLX.pl   wyrwałem za 350 no a spalanie bo mam manuala to przy spokojnej jezdzie to 12 a w trasie 10. Termostat to jak sie pytałem w sklepie ok 2300

Nie wiem jak Ty to robisz ale chciałbym mieć takie spalanie:) u mnie z Tiptroniciem  21/24 l/100  w trasie 14/17 l/100  to w sumie śmieszne i nie śmieszne ale na baku robię około 300 km po mieście :) z chęcią bym się dowiedział jakie spalanie mają  inni użytkownicy W8  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z pompą wody w takim silniku, co ile wymieniać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pasata w8 w manualu z gazem. Sedan, trasa to głównie Niemcy, autostrady. Spalanie gazu to od 15,5 litra do 17,5. Minimalnie zbiłem na 12,6 litra przy 130 z Niemiec przez Czechy. To mój rekord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedawno nabyłem Passata W8 w bardzo ładnym, niedorżniętym stanie  (z 2001 roku, sam początek produkcji). Teraz czeka na serwisy, ale spalanie w trasie w zimie wyszło mi 11l jadąc tak 95-100 kmh. W mieście od 17 do 23l, zależnie czy bardzo spokojnie, czy tak po prostu spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności