Skocz do zawartości
Gorzała

Passat W8 opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli sam nie jesteś w stanie stwierdzić "co stuka"- to jakiej rady oczekujesz????

jedź do mechanika, bo jeśli nie jesteś w stanie zdiagnozować co stuka, to tym bardziej tego nie naprawisz

 

no i niestety posiadając W8, pamiętaj że musisz mieć gruby portfel...

 

jeśli bym sam stwierdził to bym się nie pytał a do mechanika jade jutro bo przeciez to się stało wczoraj wieczorem....a ,że portfel to wiem :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli bym sam stwierdził to bym się nie pytał a do mechanika jade jutro bo przeciez to się stało wczoraj wieczorem....a ,że portfel to wiem :) ...

 

Hej moze ci strzelil (balance shaft belt) sorry nie wiem jak to po Polsku napisac,pasek walka wyrównawczego?

Silnik wpada wibracje i klekocze ....

balance shaft belt.jpg

Edytowane przez kubik fr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej moze ci strzelil (balance shaft belt) sorry nie wiem jak to po Polsku napisac,pasek walka wyrównawczego?

Silnik wpada wibracje i klekocze ....

[ATTACH=CONFIG]154786[/ATTACH]

 

a gdzie się ten pasek znajduje?jak się tam dostac?(pokaże zdjęcie i zasugeruje by tam zajrzał )byłem u dwóch mechaników dzisiaj i nikt nie jest w stanie określic co to.zrobiłem termin i jeden bedzie brał się za robote powiedział ze najpierw ściągnie pasek i wykluczy osprzęt czyli pompe klimy, wody, alternator itd a jak bedzie dalej bez paska klekotał to rozbiera od góry czyli wyklucza rozrząd wałki zawory itd a jak tam nic nie bedzie to masakra bo dostac się do wału tłoków korbowodów penewek itd to juz cięzki temat...nie chciałbym ingerować az tak w silnik ściągać głowice itd po takich zabiegach to juz może byc po motorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie się ten pasek znajduje?jak się tam dostac?(pokaże zdjęcie i zasugeruje by tam zajrzał )byłem u dwóch mechaników dzisiaj i nikt nie jest w stanie określic co to.zrobiłem termin i jeden bedzie brał się za robote powiedział ze najpierw ściągnie pasek i wykluczy osprzęt czyli pompe klimy, wody, alternator itd a jak bedzie dalej bez paska klekotał to rozbiera od góry czyli wyklucza rozrząd wałki zawory itd a jak tam nic nie bedzie to masakra bo dostac się do wału tłoków korbowodów penewek itd to juz cięzki temat...nie chciałbym ingerować az tak w silnik ściągać głowice itd po takich zabiegach to juz może byc po motorze...

 

Z przodu silnika zaraz pod najwiekszym kolem,wpisz w google Passat W8 balance shaft belt , masz filmy i zdjecia.

11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przede wszystkim wielkie dzięki za wszelkie sugestie :ok dzisiaj odstawiłem auto do mechanika z zaleceniem wykluczenia tego paska no i co się okazało mianowicie po rozkreceniu okazało się ,że pasek się nie zerwał ale nie miał zębów wszystkie jakby się pozrywały.Zamówiłem pasek w ASO no i czekamy bo z niemców leci jak założymy nowy i odpalimy to się okaże czy jest okey, jak tak to kamień z serca a jak nie to dostajemy się do rozrządu a w tym przypadku silnik ze skrzynią robi wypad z budy :( dam znać jak już coś będę wiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozrząd w W8 jest od strony skrzyni? czy jest jakiś inny powód, dla którego chcesz wyciągać silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy rozrząd w W8 jest od strony skrzyni? czy jest jakiś inny powód, dla którego chcesz wyciągać silnik?

 

z tyłu silnika od strony skrzyni zobacz sobie zdjęcia na google...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) więc Panowie mieliście racje tyle nerwów przez ten śmieszny pasek jeszcze raz wielkie dzięki za sugestie a mechanior już chciał silnik mi wyciągać celem wymiany rozrządu bo twierdził że wałek równoważący  z niczym się nie spotyka na swojej drodze żeby tak metalicznie stukać hmmmm ale ważne ,że wszystko gra .Przy okazji wystawię opinie ASO w moim mieście w związku z kupnem tego paska a mianowicie twierdzili ,że paska na magazynach nigdzie nie ma ,że z niemców trzeba ściągać itd czekaliśmy 2 tyg dopytując kiedy bedzię ów pasek aż w końcu stwierdzili że nigdzie go nie ma  i że wejdzie do produkcji pod koniec pażdziernika i ,że bedzie na  miejscu 1 2 listopad hmm bez jaj ...ale ,że mam ogarniętego mechaniora to nie wiem jak on to zrobił i wyczaił ale bujnął się do Görlitz i za 33 euro przywiózł pasek i tu się nasuwa pytanie jak takie ASO może  nie mieć jakiejś ogólnej bazy danych gdzie jakaś część jest dostępna?czy w brukseli paryżu czy londynie i ją ściągnąć tylko daje zlecenie do produkcji i tym samym każe mi czekać 1,5 miesiąca a gość własnym sumptem ogarnia temat .ASO pozostawia wiele do życzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam, jestem tu nowy, proszę was o radę,mianowicie mam zajebiście nie przyjemny problem, chodzi o deskę rozdzielcza w moim passacie, tak cholera skrzypi jakbym jeździł traktorem, polećcie co można zrobić i jak usunąć ten druzgocący problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10/27/2017 o 15:29, W8 sedan manual napisał:

Panowie witam, jestem tu nowy, proszę was o radę,mianowicie mam zajebiście nie przyjemny problem, chodzi o deskę rozdzielcza w moim passacie, tak cholera skrzypi jakbym jeździł traktorem, polećcie co można zrobić i jak usunąć ten druzgocący problem 

zajrzyj tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, oglądam się za Passatem B5FL W8 z tego ogłoszenia https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-b5-fl-4-0-w8-lpg-doinwestowany-po-regeneracji-skrzyni-biegow-ID6ztTFe.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8 

Czy ktoś może go oglądał? Co jest ważne przy oględzinach, z tego co wyczytałem te jednostki miały problem z przegrzewaniem się..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tanio jak na w8, mało masz wydatków?

Koleś wyłożył 7k na skrzynie a teraz za cale auto chce 7.5? Nie wydaje Ci sie podejrzane?

Poza tym tarcze do wymiany... wiesz ile kosztują tarcze do w8? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego koleś się go pozbywa... najpewniej przynajmniej połowę kwoty z ceny wywoławczej trzeba będzie wyłożyć, żeby jako tako to jeździło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ile kosztują nówki, liczę sie z tym że ten samochód bedzie potrzebowal funduszu zeby go ogarnac do jazdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakby co jest tańsza alternatywa co do oryginalnych tarcz  przednich jeżeli oczywiście komuś nie zależy  na oryginałach.

Mnie to wyszło 2 x tarcze przednie + klocki 640 zeta z rabatami

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może byś coś więcej napisał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze z Mercedesa SL Cabrio (R129) 500(129.068) r. prod.05.98 - 10.01 trzeba tylko przetoczyc otwor z 67mm na 68mm i rozwiercic otwory na szpilki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym przesiąść się z 1.9 tdi na w8. Mam do Was parę pytań. Znalazłem w8 z 2004 w Katowicach, niestety automat za 12k, ale już z gazem. Czy ta cena jest ok? Nie jest zbyt niska?

1. Jakie są orientacyjne ceny napraw? Ile Wy mniej więcej płaciliście za naprawy silnika/osprzętu silnika/skrzyni?

2. Na co zwracać uwagę przy oglądaniu silnika? (jak się już na niego zdecyduje to pojadę sprawdzić go w ASO i na hamownie)

3. Jaki jest koszt wymiany filtrów i oleju?

4. Jak to jest z tymi katalizatorami? Od czego się zapychają?

5. Jak sprawdzić napęd 4motion przy jeździe próbnej?  

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności