Skocz do zawartości
szymondeck

buczenie, wycie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

WItam posiadam vw passat 1.9 tdi sport 130 km silnik avf anglik

Mam maly problem, a mianowicie podczas jazdy od ok 40-50 km/h zaczyna dochodzic dziwny dzwiek z przodu . NIe umiem go dokladnie okreslic jaki to dzwiek, mi to przypomina jak jakis malutki silniczek, albo cos w tym stylu. Dzwiek wzrasta wraz ze wzrostem predkosci, nie ma znaczenia czy jade na biegu czy na luzie, dzwiek jest taki sam. Mam problem z lokalizacja a dokaldniej czy dobiega on z okolic srodka samochodu czy z lewej strony. moze to lozysko w kole albo skrzyni ?? jesli skrzynia to jaki koszt wymiany lozysk. Dodam ze biegi wchodza idealnie. PRzebieg auta do 170 tys km. Macie jakies rady ?? pomysly??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca.22

A sprawdzales opony???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opony sa 4 nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca.22

Skoro nie opony to prawdopodobnie cos z zawieszeniem.proponuje podjechac do mechanika niech ci przegladnie zawieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlugo wybieram sie do polski to auto pojdzie do warsztatu na porzadny przeglad bo tutaj to potrafia tylko kasowac a nie potrafia usterki znalezc, a co do zawieszenia to nic nie puka i nie stuka poza tym dzwiekiem nasilajacym sie wraz ze wzrostem predkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to 100% łożyska:). Zresztą łatwo to sprawdzić ;] Podnieś po kolei przednie koła na lewarku i pokręć nimi jeżeli zżęzi to łożyska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy mi mowi ze to moze byc w lozysko w skrzyni biegow, a orientujecie sie moze jaki koszt wymiany w skrzyni ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 10000% lozyska tez to mialem po wymianie 2 ucichlo i jak odebralem samochod od mechanika i sie przejechalem, rozbojalem go do 80 i wrzucilem na luz to myslalem ze mi zgasl heheh bo tak cicho bylo .na bank to sa lozyska i koszt 1 to ok 75zl aha i wymienijaj odrazu 2 bo ja wymienilem najpierw jedno to dalej mi szumialo a po wymianie 2 bylo juz cichutko. pozdrwiam

 

---------- Post added at 00:06 ---------- Previous post was at 00:04 ----------

 

znajomy mi mowi ze to moze byc w lozysko w skrzyni biegow, a orientujecie sie moze jaki koszt wymiany w skrzyni ??

zadne lozysko w skrzyni kolego to jestr lozysko w kole a nie w skrzyni kazdy mechanik to potwierdzi jak sie przejedzie. heheh pierw jedz do mechanika i neich sie przejedzie i on ci powie ze to lozysko w kole. i najlepiej kup sam lozyska bo mechanik sobie doliczy do czesci i cie troche wiecej wyniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale mowisz o lozysku w kolach czy w skrzyni ???

 

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 23:07 ----------

 

ok dzieki, jak widac zawsze mozna polegac na tym forum hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca.22

Tak to moze byc lozysko na piascie dlatego pisalem zeby spr.zawieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh zawsze sluzymy pomoca hehehe jezeli jestesmy w stanie hehe. i sam kupuj czesci hehe o mechanicy na tym zarabiaja hehehe pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki chlopaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zmienialem w zeszlym tygodniu , najpierw jedno , a za kilka dni drugie, bo to od strony kierowcy tak hałasowało , ze drugie zaczelo byc slychac dopiero po wymianie pierwszego,objawy takie jak pisales i po łukach jeszcze bardziej slyszalne , zakupilem lozyska FAG ,118 zl + 50 za wymiane od kola, pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orientuje sie ktos koszt wymiany jakiegos lozyska w skrzyni ? bo mowiono mi ze moze byc to tam jakies lozysk, ale dziwi mnie troche bo nie ma roznicy czy auto jedzie na biegu czy na luzie, czy mam wcisniete sprzeglo czy tez nie. nie ma znaczenia jakie obroty silnika. tylko im szybciej jade tym glosniej . mam nadzieje ze to naprawde te lozyska w kolach bo mnie nastraszyli a szkoda by bylo wywalac skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt samego łożyska na wałku głównym to 500zeta,łożyska robi Austria dla aso i poza nim jest ciężko dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Otóż mam taki problem przy prędkości około 90 km/h na piątym biegu cos wyje przy rozpędzaniu ale jak wcisnę sprzęgło to wycie ustaje i również przestaje wyć jak cofam nogę z gazu. Powyżej/poniżej prędkości 90Km/h już nie wyje. Spotkał się ktoś z takim problemem?? (Passat 1,9 TDI combi 66KW)

Edytowane przez Marki24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie!

 

Otóż mam taki problem przy prędkości około 90 km/h na piątym biegu cos wyje przy rozpędzaniu ale jak wcisnę sprzęgło to wycie ustaje i również przestaje wyć jak cofam nogę z gazu. Powyżej/poniżej prędkości 90Km/h już nie wyje. Spotkał się ktoś z takim problemem?? (Passat 1,9 TDI combi 66KW)

łożysko w skrzyni, przegub wew,łożysko sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie. mam 1.8 20v rok 2000 przed fl wsio gra tylko na 3cim biegu slychac gwizd (jak turbo! ale nie mam turbo!!!) przy przyspieszaniu i zwalnianiu. jakies sugestie? dolot sprawdzony i szczelny...nowy filtr powietrza ale przed wymiana bylo to samo. gadalem z mechanikiem ale mowi ze nigdy sie z tym nie spotkal i z racji tego ze nie wie co to nawet mnie nie skasowal ale prosil zebym sie z nim skontaktowal jak dowiem sie co to. pozdrawiam

 

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

 

a jeszcze silnik APT jakby to cos mialo pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności