Skocz do zawartości
Barth

Mocny zapach spalin i dymienie 1.9 (AVF)

Rekomendowane odpowiedzi

jesli smierdzi spalinami w kabinie to moze byc wina kolektora w moim przypadku byl dziurawy przerabialem to w golfie 3 tdi

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, nie, nie. Chodziło mi o to, że jak mam np. otwarte szyby, wywalony łokieć i wiesz czekam na lalkę pod jej blokiem, ale nie gaszę gabloty, to mi capi w promieniu 10 metrów od samochodu przez co w samochodzie też. Smród jest tak jakby ostry i ciężki dla nosa. Mocna spalenizna frytek coś w tym stylu.

 

Ja jednak z doświadczenia wiem że spaliny z diesla są dość uciążliwe i śmierdzące i to normalka że na postoju wali mocno dookoła... Ja zdążę zapalić i tylko wyjechać z garażu i za samochodem tak wali że wstrzymuje oddech jak przechodzę obok.. i tak jest w każdym TDI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zdążę zapalić i tylko wyjechać z garażu i za samochodem tak wali że wstrzymuje oddech jak przechodzę obok.. i tak jest w każdym TDI ;)

 

Znam to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie pierwsza sprawa sprawdz jaki masz ustawiony kont wtrysku vag grupa 4 4 pozycja musi być ok 0.0 to ma bardzo duży wpływ na ten charakterystyczny i gryzący smrodek pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak gryzie ale to diesel i tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja slyszalam ze jak spaliny maja gryzacy zapach to wtryski leja czy to prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a katalizator jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poki123

U mnie od jakiegoś czasu to samo gdy rano odpalam to siwy dym z tyłu daje o sobie znać aż gryzie w oczy (taki sam efekt uzyskuje się wylewając olej napędowy na rozgrzaną plachę).

Passat 2003 AVF chip na 160KM, przebieg 245 tyś OLEJ Castrol 505.01, nowe świece żarowe, nowy aku, pali od pierwszego zakręcenia, oleju nie bierze, zawór EGR poci się to mało powiedziane( jest zalany olejem od zewnątrz).

Jak złąpie temperaturę 90 stopni na zegarach (wg VAD 81,8 stopni) to z rury nawet najmiejszego dymka nie puszcza.

TO NIE JEST NORMALE BO JEŻDŻĘ NIM 4 ROK i tak nie było.

Moc, przyspieszenie, spalanie rewelacja!

Nie bierze oleju, płynu chłodzącego itp

Ostatnio we Włoszech odpalił za pierwszym przekręcenie przy -26 stopniach. Ale za to praca przez chwilę nie była równa, a za samochodem szkoda gadać aż w oczy szczypało w promieniu 15 metrów (wstyd ze jaja).

Może niech każdy z nas po każdej wymianie czegoś napisze że to nie to.

Samochód to tylko skończona liczba części więc komuś musi się udać.:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś z pompowtryskami u mnie dymił po zapaleniu nawet jak był ciepły ale dwa miesiące temu zalałem pierwszy raz STP i jak ręką odjął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega prawdopodobnie wtryski - niespalone paliwo tak smierdzi. Sprawdz na VAGU Bipy i korekcje. Wiecej czasem nie pali niz zwykle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy udało się coś wyjaśnić w tej sprawie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Z wydechu na postoju spaliny smierdza jak z autobusu PKS. PD w normie, kąt synchronizacji 0, wszystko sprawne. Podejrzewam ze jest to nieszczelna turbina. Olej sie spala i stad ten kolor spalin i szczypiacy smrod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, parametry w normie a spaliny śmierdzą, gryzący w oczy dym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tankujecie? Też miałem ten problem, tankowałem w neste24, zalałem bp ultimate i jest poprawa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też spaliny śmierdzą i to tylko na starcie gdy silnik jest zimny ale podejrzewam że świece do wymiany bo ostatnio musiałem go dłużej kręcić po mroźnej nocy :)

Czuję że to już czas na porządny serwis auta :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja zauwazylem tez taki zapach przy wlączonej dmuchawie i goracym silniku w wewnatrz.Cos mam nieszczelne.?pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje na "markowych" stacjach, świece wymienione, parametry pompek w normie. Widzę, że problem dotyczy wielu użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że problem dotyczy wielu użytkowników.

 

No własnie, chyba problem dotyczy użytkownikóe a nie samochodów.. Każdy diesel na postoju wydziela gryzący dym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Slay

 

Powyżej piszesz "Ja zdążę zapalić i tylko wyjechać z garażu i za samochodem tak wali że wstrzymuje oddech jak przechodzę obok.. i tak jest w każdym TDI"

 

teraz piszesz

 

"Każdy diesel na postoju wydziela gryzący dym"

więc zdecyduj się czy chodzi ogólnie o diesle czy o TDI.

 

Ja jeździłem TDCI, TD, D i w żadnym tak nie waliło.

Jeżeli napiszesz, że TDI tak ma to może będzie to i prawda, co do tego, że wszystkie Diesle tak mają to nie mogę się z tym zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności