Skocz do zawartości
kmalinek

Zamek lewy tył- ciekawy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Nieoryginalny. Jakiś niemiecki GT Bergmann jakoś tak. W drzwiach prawych wymieniałem na taki sam i tan jest wszystko OK. Krzyżak wyglada Ok, cięgna też...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Może najprościej... Spróbuj wkręcić bardziej ten rygielek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dartroom napisał:
Może najprościej... Spróbuj wkręcić bardziej ten rygielek.

 

Może głupie pytanie ale jak się go wkręca? Po prostu jak śrubkę spróbować od góry?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

polciu1 napisał:
Może głupie pytanie ale jak się go wkręca? Po prostu jak śrubkę spróbować od góry?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zrobione!!!! Tutaj idealnie pasuje powiedzenie "Kto pyta nie błądzi..." [emoji12] dartroom serdeczne dzięki za pomoc [emoji1303] Byłem blisko rozkładania tego wszystkiego jeszcze raz a siedziałem wczoraj do 3 w nocy także oszczędziłem sporo czasu dzięki Tobie [emoji846]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam inny problem. Od miesiąca jestem posiadaczem Passata fl kombi z 2004 roku. Tylne drzwi od strony pasażera nie otwierają się od środka. Z zewnątrz nie ma problemu z otwieraniem. Przekrecalem rygiel od zabezpieczenia przed dziećmi w drzwiach i to nic nie zmieniło jak się drzwi nie otwierały od środka tak się nie otwierają. Macie pomysł co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam inny problem. Od miesiąca jestem posiadaczem Passata fl kombi z 2004 roku. Tylne drzwi od strony pasażera nie otwierają się od środka. Z zewnątrz nie ma problemu z otwieraniem. Przekrecalem rygiel od zabezpieczenia przed dziećmi w drzwiach i to nic nie zmieniło jak się drzwi nie otwierały od środka tak się nie otwierają. Macie pomysł co może być nie tak?

 

Moim zdaniem zamek do wymiany. U mnie były inne objawy ale mój tata też ma Passata i u niego zaczęło się właśnie tak jak u Ciebie i z czasem pojawiały się kolejne objawy padniętego zamka.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2017 o 15:09, radekpls napisał:

Witam, ja mam inny problem. Od miesiąca jestem posiadaczem Passata fl kombi z 2004 roku. Tylne drzwi od strony pasażera nie otwierają się od środka. Z zewnątrz nie ma problemu z otwieraniem. Przekrecalem rygiel od zabezpieczenia przed dziećmi w drzwiach i to nic nie zmieniło jak się drzwi nie otwierały od środka tak się nie otwierają. Macie pomysł co może być nie tak?

Witam

Miałem taki sam problem ciągle kto wsiadł to nie mógł otworzyć drzwi z tyłu. Trzeba było na maxa klamkę ciągnąć od środka żeby się otworzyły. Doszedłem, że wystarczy obciąć kawałek plastiku jak na zdjęciu i drzwi się już otwierają bez problemu. Można by jeszcze innym sposobem to zrobić ale trzeba by się bawić w dorabianie tulejki i takie tam, a to jest znacznie prostsze i działa - u mnie już od roku.

Pozdrawiam

zamek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja, co moze byc powodem ze przy - temp.nie moge otworzyc drzwi tylnych prawych od srodka i od zewnatrz ? rygiel zamyka i otwiera ale poza tym nic sie nie dzieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymarzają metalowe elementy zamka. Więc albo rozbieranie i smarowanie zamka albo można spróbować spryskać smarem w spray-u jak w tym poście -

Mi przynajmniej pomogło, od początku zimy nie mam problemów. 

Edytowane przez zenek_8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, The_Saint napisał:

Przepraszam mój błąd już poprawiony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 15:58, Dmk napisał:

 jak zamykam drzwi to prawe tylnie się otwierają a jak otwieram to się zamykają troche denerwujące bo muszę za każdym razem po zamknięciu centralnym wciskać jeszcze grzybek w tylnich drzwiach może ktoś miał już taki problem

Mam podobny problem. Przy ryglowaniu drzwi przyciskiem na podłokietniku kierowcy, prawe tylne drzwi zamykają się, a następnie rygielek z powrotem wyskakuje. Przy zamykaniu z pilota wszystkie drzwi się ryglują prawidłowo. Dodam, że ze wspomnianymi drzwiami jest też inny problem, a mianowicie trudno się otwierają od zewnątrz. Czy macie jakieś sugestie?

edit: 04.04.2018 Nie włącza się oświetlenie kabiny przy otwartych drzwiach (tylko tych).

Edytowane przez lnowaczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już sobie poradziłeś z tematem, ale u mnie jest dokładnie tak samo (tyle, że lewe drzwi). Winne są mikrostyki w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, MrTi2310 napisał:

Nie wiem czy już sobie poradziłeś z tematem, ale u mnie jest dokładnie tak samo (tyle, że lewe drzwi). Winne są mikrostyki w zamku.

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli będziesz wymieniał ten mikrostyk osobiście, to będę wdzięczny za fotki i ew. wskazówki. To będzie taki jak poniżej?

519c558d4ed48e79056ec9669338

A to lewy:

564febea4f4b9246568f8c2148ea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.04.2018 o 17:21, lnowaczyk napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli będziesz wymieniał ten mikrostyk osobiście, to będę wdzięczny za fotki i ew. wskazówki. To będzie taki jak poniżej?

519c558d4ed48e79056ec9669338

A to lewy:

564febea4f4b9246568f8c2148ea

U mnie te mikrostyki szwankują z pół roku i nie zanosi się żebym w najliższym czasie znalazł chwilę na naprawę ;) ale jeśli się w końcu podejmę naprawy to napewno udokumentuję.

Czy te mikrostyki będą dobre? Nie mam pojęcią, nie widziałem ich jeszcze na żywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienialiście już mikrostyki? W każdym przypadku tylko mikrostyki są winne gdy nie można otworzyć drzwi ani z pilota ani wnętrza ani kluczyka? Jakie i gdzie kupić? Wymiana wiąże się z lutowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kenczorf napisał:

Zmienialiście już mikrostyki? W każdym przypadku tylko mikrostyki są winne gdy nie można otworzyć drzwi ani z pilota ani wnętrza ani kluczyka? Jakie i gdzie kupić? Wymiana wiąże się z lutowaniem?

Jeszcze nie wymieniłem. Jest to dla mnie mały problem, bo rzadko zamykam id środka. 

Czy w przypadku Twojego auta są winne styki - nie wiem. Jeżeli są takie objawy że w żaden sposób nie uruchamia się centralny zamek, to ja bym poszukał gdzie indziej. Zakładam, że bezpieczniki sprawdzone? Sprawdzałeś skanerem błędy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błedy zamków występują od kilku lat. Centralny słychać, że pracuje..ale nie może rozryglowac . Kilka osób powiedziało mi, że są to teżprobblemy mechaniczne...będę kupował używane zamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kenczorf napisał:

błedy zamków występują od kilku lat. Centralny słychać, że pracuje..ale nie może rozryglowac . Kilka osób powiedziało mi, że są to teżprobblemy mechaniczne...będę kupował używane zamki

Problem dotyczy jednych drzwi, czy wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tych z ktorymi mam problem - lewy przód i tył. Przy czym przód szwankował bardzo sporadycznie a z tyłem były duże problemy. Teraz z przednimi są większe problemy niż z tylnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2017 o 10:27, polciu1 napisał:

Napiszę tutaj bo też mam ciekawy problem z lewymi tylnymi drzwiami :) Wymieniłem w nich zamek, wszystko działa, ale rygiel (guzik) nie chowa się cały po zamknięciu drzwi, wystaje ok. 0,5 cm a jak się otworzy drzwi pilotem to wyskakuje jeszcze bardziej i jest sporo wyższy od pozostałych. Dodam, że pół roku temu wymieniałem zamek na taki sam, tej samej firmy w drzwiach prawych i tam wszystko działa poprawnie. Co mogłem zepsuć lub źle złożyć bo już nie mam pomysłu na to...

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

Koledzy mam taki sam problem wszystko dziala ok po wymienaie zamka bo wymieniałem ale ten guzik przy zamknieciu wystaje jakis dobry centymer chociaz drzwi sa poprawnie zamkniete a przy otwarciu podbija wyzej jak pozostale i wysoko dosc jest ake drzwi tez ok sa otwarte chodzi tylko o ten guzik na starym chował sie cały i otwierał jak pozostałe reszta zamków drzi jest ok w czym jest problem Moze ktos by pomógł koledzy bo nie chce na prozno drugi raz rozbeirac zamka i nie zrobie nic ...

 

Koleg pisal ze mozna ten czarny guzik wkrecic wykrecic i wyregulwoac lecz patrzylem chciałe mwkrecic ani drgnie w lewo i w prawo nie chce tez mocniej ciagnac zeby nie peklo przt zamku ten plastik przez ten drut co idzie od zamka. Wyglada jak by to było fabrycznie zalane ...

 

PROSZE O POMOC KOLEDZY :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności