Skocz do zawartości
aki

Jaki płyn hamulcowy polecacie do B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ile wchodzi do B6 PŁYNU HAMULCOWEGO i jaki byście polecali?

Edytowane przez aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wejdzie :D-trzeba wlać -litr starczy + pół na odpowietrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam oryginalny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez. Oryginalne dot4. Nie ma co kombinowac z dot 5.1 no chyba ze lubisz ostrą jazdę i gwałtowne hamowanie .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostrą jazdę i gwałtowne hamowanie ..

Do tego też starczy oryginalny VW -genowski płyn:) 140konnym passatem na torze nie poszalejemy :D więc i z płynem nie ma co kombinować. Chodź dość drogi jest ostatnio po wymianie dwumasówki wymieniłem u siebie płyn bo i tak trysnął na dwumase całe sprzęgło wymieniłem i płyn 90zł /1litr jak dobrze pamietam u mnie w Olsztynie w VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Aso zaleca wymianę płynu hamulcowego przy 90tys km. Dlaczego tak często i czy jest to konieczna wymiana ??? Co może grozić nie wymiana tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej książce serwisowej piszą że trzeba co dwa lata. Nic nie pisze o przebiegu. Również Oryginalny polecam. Kiedyś do starego Passata kupiłem przepływke i odrazu zmieniłaem filter a że się naczytałem jak to kiepskie filtry działają na przepływkę wolałem kupić oryginalny u dilera. Różnica jest kolosalna między jakością produktów zamiennych a oryginałami od dilera. Teraz to wszystko co exploatacyjne to diler tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jest potrzeba wymieniać co 2 lata ?? jaki koszt jest tego płynu w aso ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W książce pisze tylko że trzeba co dwa lata nie później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W książce pisze tylko że trzeba co dwa lata nie później.

:dobrze

ori płyn VW 501 14 , jeżeli takowy jest niedostępny można też zastosować płyn hamulcowy zgodny ze specyfikacją normy US FMVSS 116 DOT 4 lub DIN ISO 4925 CLASS 4 - książkowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale jest potrzeba wymieniać co 2 lata ??

 

Jest - płyn hamulcowy ma właściwości higroskopijne (chłonie wilgoć z otoczenia) - po 2 latach masz tam po prostu dużą zawartość wody, co sprzyja korozji układu hamulcowego. Dodatkowo zmienia się temperatura wrzenia płynu, przez to wrze zbyt wcześnie - a jak ci się zagotuje po paru ostrych hamowaniach płyn to nie masz hamulców - zdarzyło mi się to kiedyś w audi jak hamowałem przed światłami podczas ostrej jazdy i nie polecam nikomu...

Passat to ciężka krowa - lepiej mieć hamulce na tip top :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płyn 90zł /1litr jak dobrze pamietam u mnie w Olsztynie w VW
a to zdzierstwo!!!!!!!!! w wawie 50zł za litr orgi. pierwsza wymiana płynu jest po 3 latach potem co dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w dobrym warsztacie aby się dowiedzieć co i jak z wymianą płynu hamulcowego, i zaleca lac taki płyn w cenie 80zł z wymiana i mam tu na miejscu, a do aso mam 100km i w aso koszt 250zł Proszę o ocenę tego płynu czy jest do naszych B6 Poniżej link ze zdjęciem jaki to płyn. Czekam na wypowiedzi

 

http://img547.imageshack.us/f/20101223556.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dziś w dobrym warsztacie aby się dowiedzieć co i jak z wymianą płynu hamulcowego, i zaleca lac taki płyn w cenie 80zł z wymiana i mam tu na miejscu, a do aso mam 100km i w aso koszt 250zł Proszę o ocenę tego płynu czy jest do naszych B6 Poniżej link ze zdjęciem jaki to płyn. Czekam na wypowiedzi

 

http://img547.imageshack.us/f/20101223556.jpg/

to jest

DOT 4 i on raczej nie powinien być lany do twojego auta

ale mogę się mylić poczytaj o jakościach płynów w książce serwisowej i tu na forum jest sporo na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do B6 przychodzi przeciez Dot 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:dobrze

ori płyn VW 501 14 , jeżeli takowy jest niedostępny można też zastosować płyn hamulcowy zgodny ze specyfikacją normy US FMVSS 116 DOT 4 lub DIN ISO 4925 CLASS 4 - książkowo .

wg tego to faktycznie dot 4 jest ok ale musi mieć odpowiednią specyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie znany ten płyn jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopy oryginalny płyn lejcie i nic innego ja za litr płynu hamulcowego zapłaciłem 48 zł oryginalnego jaki wlewają. Chłop się pyta a nikt mu nie podał nazwy dokładnej tylko DOT 4 i DOT albo lej oryginalny. Oryginalny macie ATE DOT 4 SL.6 Mi jeszcze z litra coś zostało. W sumie nie wiem gdzie chcecie wlać te 1,5 litra z odpowietrzeniem. Ja miałem coś jeszcze w układzie a na odpowietrzenie mi poszło ponad pół słoika litrowego płynu żeby przeczyścić ukłąd cały. Moim zdaniem wystarczy taka jedna pucha litrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności