Skocz do zawartości
Gość krzysiu

woda w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Walki z woda w bagażniku ciąg dalszy...

 

Mój dramat nadal trwa.

 

Mam kolejny trop.

 

Rdza wokół oświetlenia rejestracji, co spowodowało penetracje wody na spawie klapy do jej wnętrza i również tam na spawie pojawiła się rdza.

 

Jaki macie pomysł co z tym zrobić, jak zabezpieczyć, na razie wyjątkiem oddawania samochodu do blacharza i robienia klapy na nowo?

 

Klapa pewnie od wilgoci ostro mi szaleje, sama uruchamia alarm oraz w czasie jazdy sama się otwiera ;)

20110523345.jpg

20110523347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki macie pomysł co z tym zrobić, jak zabezpieczyć, na razie wyjątkiem oddawania samochodu do blacharza i robienia klapy na nowo?

Nie wiem czy opłaca Ci się prowadzić do blacharza i tego 'kleić'. Jak już coś to kup używaną klapę, najlepiej w tym samym kolorze. Kupisz w granicach może 200-300 zł, a mi lakiernik za samo pomalowanie klapy powiedział coś w granicach trzech stówek. A chyba nawet więcej.

 

Przy blendzie masz dobrą uszczelkę?

Właź do kufra, jedź na myjkę, niech ktoś leje wodą i obserwuj gdzie cieknie/robi się mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi że na razie nie mam funduszy na wymiane klapy, musze coś zrobić tymczasowego, zabezpieczyć to żeby klapa mi nie wariowała:/

leje mi sie dokładnie na spawie nad rejestracja a pod oświetleniem rejestracji.

O której dokładnie uszczelce mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O której dokładnie uszczelce mówisz?

Nie wiem jak to jest w 3BG, ale w 3B masz uszczelkę przy blendzie (od środka - między klapą a samą blendą) na wysokości wkładki zamka i rączek do otwierania.

 

leje mi sie dokładnie na spawie nad rejestracja a pod oświetleniem rejestracji.

Jak i tak w niedalekiej przyszłości będziesz klapę wymieniał to zaklej to czymś, np. silikonem od środka. Tak abyś tylko nie miał wilgoci w środku. Oczywiście rozwiązanie tymczasowe. I tak raczej czeka Cię wymiana klapy.

 

Tylko najgorzej z tym, że przez to pewnie wariuje Ci ten alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie o to chodzi że na razie nie mam funduszy na wymiane klapy, musze coś zrobić tymczasowego, zabezpieczyć to żeby klapa mi nie wariowała:/

leje mi sie dokładnie na spawie nad rejestracja a pod oświetleniem rejestracji.

O której dokładnie uszczelce mówisz?

 

Uszczelka pod blendą-wymień bądź zasilikonuj i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodazq.jpgWitam,

Wiem,że były podobne tematy , ale jakoś nie mogłem znaleźć rozwiązania mojego problemu.

Ktoś może mi powiedzieć co tj na zdjęciu-znajduje się ta uszczelką z lewej strony bagażnika pod tapicerką -w tym wgłębieniu.

Przyznam szczerze,że już mam dosyć tego samochodu pare dni temu woda dostawała się przez drzwi pasażera od strony kierowcy, teraz znowu w bagażniku ręce opadają.

 

Jakiś 3 tygodnie temu miałem zderzak zdejmowany w celu zrobienia tylnej belki bo była skrzywiona od dzwonka -jednak tą wodę dopiero teraz zauważyłem.

 

wodazq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

wodazq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devil-80, "woda dostaje ci się poprzez kołki od zderzaka, musisz zdemontować wykładzine po bokach i uszczelnić kołeczki "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,masz może gdzieś linka do demontażu tej tapicerki oraz gdzie dokładnie są te kołki?

Aha czy mogę wyciągnąć tą uszczelkę i spuścić wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz może gdzieś linka do demontażu tej tapicerki

Przejrzyj podobne tematy, może coś pomoże:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=78217&highlight=tapicerka+baga%BFnika

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/kofferraum/index.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha czy mogę wyciągnąć tą uszczelkę i spuścić wodę?
Możesz ja wyciagnac tylko delikatnie bo lubi sie ona urwać i pamietaj zeby poxniej ją włożyć na swoje miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety niezbyt mi wyszło jej wyciągniecie-zamiast tego wpadła do środka :( co będzie się działo jak jej nie znajdę i zostawię otwarty ten otwór?

 

Udało mi się wyciągnąć tą gume,ale za to odkręcając ten plastik na dole auta 2 głowki od śruby mi się urwały a gwint został w środu by to szlag..

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się wyciągnąć tą gume,ale za to odkręcając ten plastik na dole auta 2 głowki od śruby mi się urwały a gwint został w środu by to szlag..
Spróbuj nawiercic cienszym wiertlem gwint srubry i pozniej wloz tam jakis srubokret dobijajac mlotkiem zeby dosc dobrze sie ulokowal w srubie i wykrec to co zostało urwane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi srubami jakos sobie dam rade narazie wszystko sie trzyma. Bardziej martwi mnie ta woda. Czy mozliwe zeby dostawala sie od dolu wlasnie przez ta uszczelke ? Lałem wiadrem wode i ani kropki a po ulewie wody pelno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie tyle że woda lała się na tył przez kratki wentylacyjne w zderzaku były po prostu odkształcone gumki i nie zamykały się całkiem były szpary. Kupiłem cały komplet na szrocie na tył i mam spokój do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będe miał czas to zamknę się w bagażniku i zobaczę czy leci. Da się tą kratkę wyjąć od strony bagażnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie tylko najpierw tapicerka demontaż potem trzeba kratki z zaczepów wypiąć i wepchnąć w stronę zderzaka i trochę gimnastyki jest z wyjęciem ale powinna wyjść. Warto też sprawdzić ich uszczelki bo też ulegają z biegiem lat zużyciu - u siebie wymieniłem w razie czego w sumie bardziej była chyba wina tych uszczelek niz tych gumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak będe miał czas to zamknę się w bagażniku i zobaczę czy leci. Da się tą kratkę wyjąć od strony bagażnika ?

Najlepiej jak byś zdjąć tapicerkę to szybciej wykryjesz gdzie Ci cieknie.

Sprawdź właśnie te kratki wentylacyjne, bo albo masz je już odkształcone albo nie trzymają Ci uszczelki w nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem tapicerkę,wyjąłem kratkę zrobiłem w koło silikonem i nadal woda jest. Czy może się dostawać jakoś od przeciwnej strony lampy ,nadkolem tam gdzie jest jakby takie czarne zabezpieczenie przed korozją w bagażniku. Kołkami od zderzaka się nie dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devil-80, a lampą Ci się nie leje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się lało korkiem tym co jest pod lampą gdy padało wszedłem do bagażnika z latarka i obserwowałem patrze a tam pomalutku cieknie spod tego korka plastikowego tego pod lampą na pionowej ścianie taki plastikowy szary. wyciągnąłem go wsadziłem silikonu obsilikonowałem go tez dookoła tak jak wszystkie kołki i mam spokój . zerknijcie na tą okrągłą zaślepkę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności