Skocz do zawartości
Gość krzysiu

woda w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , u mnie w tym samym miejscu też było wilgotno po każdym deszczu.Okazało się ,iż

w środku tej wnęki pod tapicerką powinna być zaślepkę okrągłą a jej nie posiadałem .Zakleiłem dziurę taśmą i wstawiłem gumę na wymiar pod tapicerkę.Jak dotąd jest ok, choć wcześniej obstawiałem uszczelkę bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tej wnęce na klucze z lewej strony, tak? A dokładnie gdzie miała by być ta uszczelka? Na dnie? Na którejś że ścianek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj boczek-jedna jest okrągła,a jest jeszcze jedna guma przy odpowietrzniku w tylnej części nadkola (od tyłu auta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego dnia, z dużym zapałem zabrałem się za walkę z wilgocią w bagażniku.

Trochę ostatnio popadało, otwieram bagażnik i zauważyłem wilgoć na uszczelce od wewnętrznej strony (kolor czerwony) w miejscach idealnie gdzie była wilgoć na dywaniku (kolor niebieski):

 

 

20100829.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zdjąłem wewnętrzną maskownice klapy i dostrzegłem tam dość dużą ilość kropli wody, czyli domyślam się że woda wydostawała się na uszczelkę z pod tej maskownicy. Po dokładniejszych oględzinach znalazłem otwór w klapie pozbawiony zaślepki:

 

prawal.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Adekwatnie po drugiej strony ten sam otwór wygląda tak:

 

 

 

klapap.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Mam nadzieje że woda wpływała przez ten otwór pod maskownice klapy, potem sobie spływała na uszczelkę i po uszczelce do bagażnika. Mam nadzieje, a jak to mawiają nadzieja matką głupich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po jednej ulewie pojawiło się trochę wody na dywaniku pasażera z przodu. Widać było wilgoć na łączeniu uszczelki z plastikiem. Na razie to jednorazowy przypadek mimo, że dużo i mocno pada. W bagażniku na razie jest sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi po jednej ulewie pojawiło się trochę wody na dywaniku pasażera z przodu. Widać było wilgoć na łączeniu uszczelki z plastikiem. Na razie to jednorazowy przypadek mimo, że dużo i mocno pada. W bagażniku na razie jest sucho.

 

Narazie...Dobrze Ci radzę-zrób to od razu jak nie chcesz mieć problemów z elektryką,a to dopadnie Cię szybciej niż Ci się wydaje.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może być przyczyną? Zapchane kanały odpływowe czy coś z drzwiami? Myłem go nie raz myjką ciśnieniową i zero wody, a raz po deszczu się pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co może być przyczyną? Zapchane kanały odpływowe czy coś z drzwiami? Myłem go nie raz myjką ciśnieniową i zero wody, a raz po deszczu się pojawiło.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8154

 

do omówionych tematów jeszcze bym dołączył mozliwość taką, jesli był kiedyś udeżony to może blacharz źle pospawał gdzieś pod pedałami (i w okolicach) i tam może też lecieć

 

temat warty przeczytania. w moi przypadku był właśnie zatkany odpływ wody w przegrodzie z akumulatorem. woda ciekła mi po kablach do kabiny. zalało mi strasznie. na szczęście nic sie z czujnikiem komfortu nie stało... tylko czujnik bocznej poduszki do wymiany :D

radzę zrobic to jak najszybciej. poźniejsze koszta mogą Cię znokautować!!! SERIO SERIO a syf jak cholera

bierz się do pracy Ozzi :D

powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem, że to może być. Z blacharzem to raczej nie bo akurat bity nie był;) Jutro spróbuje zabrać się za to. Zdziwiło mnie tylko to, że wydarzyło się tylko raz coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak myślałem, że to może być. Z blacharzem to raczej nie bo akurat bity nie był;) Jutro spróbuje zabrać się za to. Zdziwiło mnie tylko to, że wydarzyło się tylko raz coś takiego.

Posprawdzaj te nieszczęsne odpływy pod akku,przelotkę przy lince od maski,filtr kabinowy (uszczelka).To tak na dobry początek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jutro to zrobię;) Dzięki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra jutro to zrobię;) Dzięki za pomoc;)

Niema za co ;) Działaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawila mi sie woda w lewym schowku w bagazniku(po wizycie na myjni-karscher po deszczy nie ma problemu)

staralem sie zlokalizowac nie szczelnosc ale niestety ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojawila mi sie woda w lewym schowku w bagazniku(po wizycie na myjni-karscher po deszczy nie ma problemu)

staralem sie zlokalizowac nie szczelnosc ale niestety ....

Po pierwsze uszczelki,po drugie kable idące do klapy,jeszcze do sprawdzenia odpowietrznik bagażnika-tędy też może się woda dostawać.Najlepiej sprawdzać lejąc wodę pod ciśnieniem i wtedy wiesz skąd leci.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

jak tylko poprawi sie pogoda zaraz sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzieki POMOGŁO :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja doczekalem sie tego problemu,dokladniej woda w lewej przegordzie bagaznika,najpierw mysalem ze woda leci po kablach bo brakowalo tam okraglej uszczelki gumowej,z tym sie uporalem ale pojechalem na myjnie i po umyciu okazalo sie ze dalej woda sie dostaje.wiec z innego miejsca.jest tu kilka sugesti kolegow wiec zajme sie wszystkimi i zobaczymy jaki efekt.Pozdro All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jezeli masz kombi to sprawdz mocowania tych amortyzatorkow do podnoszenia klapy przy karoserji moze uszczelka jest peknieta ja tak mialem i szukalem chyba z 2 miesiace az zauwazylem ze ten czpien co siedzi na nim ten amortyzatorek sie trzoche rusza odsilikonowalem go i spokuj" - bbzzyyczczeek

 

 

-u mnie woda leciała przez mocowanie lewego trzpienia amortyzatorka od podnoszenia klapy. (był poluzowany). uszczelniłem go jak kolego wyżej (silikonen) i po kłopocie:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź czy przy samych lampach nie przecieka ;) lub odpowietrznik przy zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności