Skocz do zawartości
Gość krzysiu

woda w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj uszczelniałem bagażnik, zauważyłem że blenda (chyba tak to się nazywa) tam gdzie są lampki od oświetlenia tablicy z jednej strony odstaje. dokręcałem śruby od wew ale nie pomogło. Klej do szyb pewnie pomoże.

 

Pytanie, koledzy jak zdjąć tą blendę z klapy sedana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz rozbebebeszyc klape o tam od wewnayrz cos ja trzyma, jak sciagniesz tapicerke to bez problemu wyciagnoesz ca'y mecjanizm z klamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ,niestety i ja zauważyłem wode w lewej części mojego pasiaka ,na zdjęciu jest zaznaczone prawdopodobne miejsce przez które leje sie woda malutkimi kroplami (zauważyłem podczas gdy siedziałem w bagażniku a kumpel oblewał samochód) jest to chyba odpowietrznika powiedzcie mi jak pozbyć sie tego problemu i jak czy bez doszczętnego rozbierania samochodu mam pewność że ta woda nie przedostała sie gdzieś głębiej ? z góry dzięki za pomoc

 

p1080001z.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie to już rozebrałeś więc do dzieła silikon lub klej do szyb i kleić . Przeczytaj ten wątek będziesz więcej wiedział , na forum są chyba jeszcze dwa podobne też poczytaj,będzie łatwiej.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69259&highlight=woda+baga%BFniku

Edytowane przez Macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek no własnie do rozbierania sie nie wziąłem jest to zdjęcie od góry lewego schowka a to jest taka gumowa uszczelka prawdopodobnie do odpowietrzania ale nie jestem pewien czyli jak zakleje a gąbką zbiorę wode to moge być spokojny że nie przemieściła sie nigdzie więcej ? a link który podałeś nie działa jak byś mógł poprawić był bym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywietrznik to jest ten prostokątny , ja go profilaktycznie też uszczelniłem na około, podobnie kołki które są powyżej . Moja rada zdejmij boczki w bagażniku będziesz miał dobre dojście. Wysusz i uszczelniaj wszystko gdzie tylko pojawiła się woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od czego jest właśnie ta okrągła gumowa uszczelka ? bo z pod niej cieknie i tylko spod niej , bo zastanawiam sie czy jakieś kanaliki od tylnej części samochodu nie są zatkane ,bo jeśli tutaj dobrze uszczelnię to boje sie że ta woda spłynie mi znów w inne miejsce ,możesz rozwiać moje wątpliwości bo w sobote chce sie za to porządnie zabrać tak by raz a dobrze i mieć z tym święty spokój w miejsce schowka będzie zabudowa z głośnikiem basowym i nie chciał bym mieć w przyszłości problemów z elektryką w samochodzie ,z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie co jest pod tą gumą, delikatnie wyjmij i się okaże co tam jest , podejrzewam że śmiało możesz uszczelnić. Jeśli chcesz pakować tak "elektrykę" to ja na Twoim miejscu profilaktycznie uszczelnił bym też wywietrzniki a także inne możliwe miejsca (czyt. początek wątku) po co masz się zdziwić i rozbierać jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Walcze rowniez z woda w bocznych komorach bagaznika w moim sedanie. W moim przypadku woda najprawdopodobiej leje sie do auta poprzez otwory w miejscu mocowania zawiasów tylnej klapy baganzika ( dwie sroby na strone).Czy ktos mial moze podobny problem? Az nie chce mi sie wiezyc zeby bylo to mozliwe, ale ewidentnie kropelki wody kapia wlasnie ze zgrzewu blach wewnatz bagaznika wlasnie w okolicach tego miejsca.

Edytowane przez grzelus2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli woda dostaje Ci się do wew klapy ?

 

Jeśli tak sprawdź mocowanie blendy(nad tablicą rej). Od środka przykręcona jest na 4 nakrętki.

(jakbyś foto wrzucił byłoby łatwiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie.... nie do wewnątrz klapy.... walczylem dzis z moją powodzią od 9 do 16, ale sie udalo - mam nadzieje , próby "węża" poszly pomyślnie :)

Znow zanosi sie na deszcz, więc bedzie prawdziwy test...

wrzuce później pare fotek. i opis mojego przypadku.

Bez zrzucenia zderzaka się nie obeszlo.. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec u mnie woda dostawala się przez mikrosczeline w miejscu zgrzewu blach karoseri w górnej częsci wnęki bagaznika z jego lewej strony - miejsce zaznaczone na czerwon. Początkowo moje podejrzenia były skierowane na śrube która przytwierdza zawias klapy.

file.html[/url]Fotka

Natomiast jeżeli chodzi o wodę w prawej komorze, wyglądało to następująco.

Dwa kołki od zderzaka, które są niewidoczne wewnątrz bagaznika, dlatego nie obyło się bez jego zrzucania. Fotka

 

Troche gumy samochdowej i wszystko elegancko uszczelnione. Później konserwacja bitexem i na drugi dzień można bylo skladac tapicerke w bagazniku.

Teraz niegroźne są nawet najwieksze ulewy :) ulga jak cholera

Edytowane przez grzelus2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zbiera mi się woda w tylnym kloszu (kombi). Dociągałem nakrętki, ale nie pomogło :/ Żeby zdemontować klosz i posmarować silikonem tylko je odkręcam czy musze demontować coś jeszcze?

 

Zrobione - łatwizna, dzieki falla_x :)

Edytowane przez Poochini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie problem jest innego rodzaju, cieknie mi z dachu do bagaznika. Krople wody spadaja z pod lampki w bagazniku. Czy jest to moze zurzyta uszczelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego może tak ale ja bym na Twoim miejscu najpierw sprawdził czy nie czasem przez antenę leci woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Mała szparka miedzy anteną a dachem. Czarny silikon załatwił sprawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem wszystkie posty odnosnie przeciekow ale u mnie powodem byly przecieki w tych miejscach,mam nadzieje ze to pomoze i wam2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powracam z tematem wody w aucie, tym razem zauważyłem wodę w miejscu koła zapasowego u ojca. Passat jest w sedanie i posiada szyberdach (jeśli to ma jakieś znaczenie). Ma ktoś jakieś pomysły na co szczególnie zwrócić uwagę? Przewertowałem cały wątek ale nikt nie pisał o wodzie w miejscu koła zapasowego tylko w tych małych schowkach po bokach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak najlepiej uszczelnic ten wywietrznik w bagarzniku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat.

Woda dostaje mi się do podświetlenia tablicy rejestracyjnej i jak wiadomo rdza niszczy wszystko co skutkuje brakiem podświetlenia. Ma ktoś może pomysł jak dostaje się tam woda?

Dodam że jest to sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności