Skocz do zawartości
Gość krzysiu

woda w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiu

zauważyłem wodę po prawej stronie bagażnika w dolnej przegródce ;;;woda cieknie na na samym dole jakby leciała między błotnikiem a nadkolem ;;;ale skąd ;; myśle że z szybki trójkątnej ;;dodam że błotnik był naprawiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami cieknie woda przez mocowanie zderzaka (plastikowe kołki w błotniku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie cieknie przez lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście też mialem ten problem ale jak myłem auto to zdemontowalem tapicerke i lałem wode po błotniku i okazalo się że cieknie tymi kołkami (zaznaczone na zdięciu)

 

DSC00387.jpg

(zdięcia robione telefonem)

 

uszczelnilem to silikonem od środka bez zdejmowania zderzaka narazie nie cieknie :D

DSC00389.jpg

pozdrawiam

 

kilka dni później przekonałem się że leci nadal woda

i chyba znalazłem

 

jest to otwór o średnicy około 7mm na tylnej ściance pod krawędzią wnęki (niebieska linia)

 

1.jpg

 

2.jpg

 

zdięcia są lewej wnęki to samo mialem po prawo

mam nadzieje że to już koniec z nieszczelnością

Edytowane przez 7JK8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waclaw84

Witam

 

Mam podobny problem. Woda w prawej przegrodzie w bagazniku. W moim przypadku okazało sie że nie miałem zaślepki gumowej. Po założeniu przez pewien czas myślałem że problem zarzegnany niemniej jednak okazało sie że nie do końca. Wczoraj po burzliwej nocy okazało sie ze mam basen w bagażniku. Przyczyną może być prawa lampa która od strony klapy jest ukruszona. Zalepiłem wszystko silikonem i czekam na najbliższe opady. Postaram sie wrzucić jakieś zdjęcia z zaznaczonymi miejscami gdzie woda ciekła do bagarznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie to samo.Okazało sie ze cieknie po kablach wchodzocych do bagażnika od tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lało sie przez wywietrznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brompa76

A ile kosztuje taki wywietrznik i jak go zamontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile kosztuje taki wywietrznik i jak go zamontować

 

Post #4? ;) Ściągnij tapicerkę od wewnątrz. Koszt-poszukaj w używkach,pewnie parenaście PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również mam ten sam problem co wy koledzy.Tyle że u mnie przeciek następuje z lewej strony bagażnika.Początkowo myślałem że cieknie lampą,uszczelniłem ale nadal leci dodam że w moim przypadku woda cieknie podczas gdy auto stoi więc nie ma raczej mowy że leci gdzieś nadkolem.Auto posiada szyberdach więc myślałem że może gdzieś zagięty bądź zapchany jest wąż który odprowadza wodę kanałami z szyberdachu.Pszedmuchałem przepchałem,ale dalej nic to nie pomogło.Więc dzięki Waszej pomocy(daj bóg pomoże)posprawdzam i uszczelnię te odpowietrzniki i mocowania zderzaka.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz kombi to sprawdz mocowania tych amortyzatorkow do podnoszenia klapy przy karoserji moze uszczelka jest peknieta ja tak mialem i szukalem chyba z 2 miesiace az zauwazylem ze ten czpien co siedzi na nim ten amortyzatorek sie trzoche rusza odsilikonowalem go i spokuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mialem ten sam problem ale wziolem wode szmata wykrecilem i mam spokuj ani grama wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem ten sam problem lala mi sie woda z lewej i prawej strony myslalem ze przez lampy ale okazalo sie ze jest ok. Zaczolem szukac sciagnalem zderzak tylny i okazalo sie ze leje mi sie woda przez kable od czujnikow parkowania i od haka. Zasmarowalem plastomerem sprawdzilem kercharem i jest OK :)

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,no i w tym miejscu muszę raczej podziękować koledze Kubie.

Dzięki niemu wreszcie i jego zdjęciom jak i wskazówkom,udało mi się rozwiązać wreszcie ten problem co to nie dawal mi po nocach spać:fajny.Miałeś Kuba rację obsilikonowałem te mocowania zderzaka jak też odpowietrznik ,sprawdzałem wreszcie jest ok.Dzięki i pozdrawiam wszystkich kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, u mnie problem jest zgoła inny niż Wasz, mianowicie woda (niebieski kolor) pojawiła mi się jakby od góry tych kieszeni (kolor czerwony) na klucze z lewej i prawej strony. Wnioskuje że nie może ona pochodzić z kieszeni, bo tam jest sucho. Coś Wam przychodzi na myśl? Spotkał się już ktoś z tym?

trunk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie cieknie Ci tam po kablu od anteny CB? Może uszczelka nie trzyma, w miejcu w którym przecina się z kablem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to nie jest zdjęcie z mojego bagażnika :) zapożyczone jest z internetu, faktycznie w tym przypadku to by pewnie by był powód, ale u mnie nie ma żadnego kabla :) i woda jest po dwóch stronach bagażnika, zastanawiam się czy to nie jest wina uszczelki, ale nie wygląda ona na jakaś tragiczna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda może dostawać się poprzez uszczelki lamp,sprawdź też tą opcję.Jak dobrze pamiętam jeszcze jest gumowa osłona kabli-to miejsce też sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje, ale cały czas coś mi chodzą po głowie uszczelki klapy, baaardzo miałem zalany bagażnik po myciu samochodu i to był zalany cały bez wyjątków. Tylko że sprawdzałem ją dokładnie i nie widać żeby była sparciała czy coś w ten deseń :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może masz racje, ale cały czas coś mi chodzą po głowie uszczelki klapy, baaardzo miałem zalany bagażnik po myciu samochodu i to był zalany cały bez wyjątków. Tylko że sprawdzałem ją dokładnie i nie widać żeby była sparciała czy coś w ten deseń :/

 

Może wystarczy poprostu nieco przestawić klapę żeby bardziej dolegała do uszczelki.Oczywiście nie za bardzo,żeby klapa była równo z nadkolami.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności