Skocz do zawartości
mzenek777

Glosnosc sygnalu parkowani. Prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

NIe wiem jaki dac temat dlatego tak napisalem. Chodzi mi o to czy jest mozliwosc podglosnienia dzwieku ktory jest emitowany przez glosniki od systemu parkowania... czyli zblizam sie do przeszkody zostaje powiadomiony przerywajacym dzwiekiem ktory przechodzi w ciagly..... chodzi mi o to aby tem oto dzwiek podglosnic gdyz jest on strasznie slabo slyszalny...

Z gory dzieki za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tu ktos w stanie cos poradzic...........??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połącz się ze sterownikiem czujników parkowania (adres 76), wejdź w adaptacje, wpisz kanał:

 

001 - wartości od 1-9 (im wyższa wartość tym głośniejszy sygnał) - dla tylnego głośnika,

003 - wartości od 1-9 (im wyższa wartość tym głośniejszy sygnał) - dla przedniego głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. czujniki parkowania są wystarczająco głośne, powiedziałbym, że miejscami nawet za głośne.

Może taniej i prościej będzie wyczyścić uszy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włączeniu parktronic sygnał jest głośny i ciągły!!! Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z czujników jest uszkodzony albo po prostu brudny... przetrzyj wszystkie a jak nie pomoże to na komputer i niech powiedzą który jest upieczony.

acha. czasami robi się zwarcie na kablu ale raczej to sam czujnik. stawiam na te chromowane w grillu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mój parktronic też strasznie cicho działa czy ten sposób który opisał adamq

Połącz się ze sterownikiem czujników parkowania (adres 76), wejdź w adaptacje, wpisz kanał:

 

001 - wartości od 1-9 (im wyższa wartość tym głośniejszy sygnał) - dla tylnego głośnika,

003 - wartości od 1-9 (im wyższa wartość tym głośniejszy sygnał) - dla przedniego głośnika.

zadziała w Passacie b5fl ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien. logika PDC się niewiele zmieniła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.

 

Czy odleglosci jakos sie ustawia kiedy sygnal jest ciagly , i jaka powinna byc odleg wtedy?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy temperaturzena na zewnątrz takiej jak jest teraz, czyli około -11st C, parktronik po załączeniu wydaje dźwięk jednostajny nie zależnie od odległości od przeszkody. Czy to normalne, że czujniki wariują na mrozie:638::638::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne, chyba że masz je uwalone śniegiem :mad::mad::mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki są czyste, tylko nie działają jak jest duży mróz, stąd moje wątpliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ksenony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parktronik po załączeniu wydaje dźwięk jednostajny nie zależnie od odległości od przeszkody

 

To oznacza usterkę systemu. Albo brudne czujniki albo któryś padł. Vag pokaże który czujnik wywołuje usterkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To oznacza usterkę systemu
ale jednoczesnie musi mrugac kontrolka na przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak , ale jak jest cieplej, już nawet przy -5 czujniki działają normalnie... Może wystarczy przeczyścić styki, jak myślicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujniki czasem wariują jak spryskam reflektory na postuju lub np. gdy czasem przeleje mi się płyn do szyb przy wlewaniu do zbiorniczka - ewidentnie coś zamaka. Dziś np. tylne czujniki piszczały na stałe (mimo, ze niby niczym nie zakryte), po przetarciu z nich brudu jaki się na nich pojawił w czasie jazdy zaczęły działać OK.

 

W Twoim przypadku wszystko wskazuje, że któryś z czujników jest uszkodzony i nie lubi mrozów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęściej szaleją czujniki dwa przednie środkowe, zwłaszcza te chromowane.

Kiedy dowali mróz, to już całkiem lipa. Na vagu może nie być błędu, ale elegancko widać w blokach pomiarowych, który to z nich (odległość), błąd jest wtedy, gdy mruga podświetlenie na przycisku. Bardzo dobrym sposobem jest przetarcie palcem czujnika, tak by się troszkę ogrzał (trzeba wiedzieć, który to i nie wciskać), spryski faktycznie mają tu dość sporo do powiedzenia, wystarczy mały zaciek :( Ja też jestem już po wymianie jednego i powiem, że jak jest ciepło to niby jest on OK, ale kiedy przyjdzie wilgoć piszczy i vag ewidentnie mówi o awarii. Testowałem sobie go i zauważyłem, że kiedy go ścisnę w palcach problem zanika, styki są jak najbardziej w porządku, po prostu bubel i tyle, koszt wymiany z moją robocizną to 70 pln :D.

głośność i tony można sobie zmieniać, ktoś wyżej już opisywał.

No i muszę przyznać, że w B5 takich problemów z parktornikiem nie było, nawet jak było dosyć mokro, czy mroźno.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności