Skocz do zawartości
glowka

Podgrzewane fotele

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o pomoc.

Siedzenie pasażera działa ok.

Ale siedzenie kierowcy nie grzeje, próbowałem podmienić włączniki i nic to nie daje.

Ostatnio podłączyłem na krótko i grzeją dwie maty na siedzisku i oparciu( więc maty są dobre) a podłączyłem na krótka :pin B + z zapłony Z pin D wyjście na fotele

Pytanie do was co mam jeszcze zrobić żeby było dobrze. Z góry dziękuje

1004332.jpg

czyli problem jest w przewodach między pokrętłem a kostką pod siedzeniem sprawdź czy do pokrętła dochodzi prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Patryk zrobiłem mostek na kostce z pinem DiB (odczepiłem włącznik i zmostkowałem dwa piny siedzenie grzało jak szalone)

 

mielke

Kolego prąd do pokrętła dochodzi do piny A(stały), B( z zapłony po przekreceniu klucza)

Edytowane przez Driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego zrobiłem mostek na kostce z pinem DiB (odczepiłem włącznik i zmostkowałem dwa piny siedzenie grzało jak szalone)

 

Czyli instalacja jest ok z tego co piszesz.Nie pamiętam czy włączniki są zamienne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk

Włączniki zamieniałem ale to nie pomogło więc włączniki na 100% są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk

Włączniki zamieniałem ale to nie pomogło więc włączniki na 100% są dobre.

 

Dlatego napisałem Ci że nie pamiętam czy są zamienne...Prawy-Lewy

Zerknij jeszcze TU

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączyłem na krótko i grzeją dwie maty na siedzisku i oparciu

 

Kolego maty na siedzisku te po bokach a na środku też grzała,jeżeli nie grzeje na środku to opalony bądź urwany kabelek na środkowej macie od czujnika temperatury(tak to nazywają).Maty boczne i oparcia są podłączone do kostki i jak pominiesz matę środkową to grzeją ,nie wiem jak to jest dokładnie podłączone,ale w sobotę przerabiałem to samo.Kabelek na macie środkowej pod pupą z tyłu koło oparcia był urwany,ale bez rozbiórki fotela i bardzo dokładnemu się przyjrzeniu tym łączeniu nic nie wskórasz.U mnie wszystko wyglądało ok żadnych śladów przepalania tylko właśnie urwany cieniutki kabelek.

U mnie wyglądało to w ten sposób:do maty pod pupą wchodzi wiązka 4 kabli i rozchodzi się, dwa na boki a dwa prawie na środku i z tych dwóch na środku znowu do jednego na górze i to jest właśnie ten czujnik.I na wyjściu do tego jednego na górze ,z tego środkowego był urwany kabelek.Trzeba się dokładnie temu przyjrzeć bo te łączenia ze spiralą wyglądają jak żółta okrągła plamka kleju ok 1,5 cm średnicy.Aby dobrać się do kabelków trzeba tę matę rozklejać na dwie części.Jak będziesz miał to na wierzchu to będziesz widział sklejenie.

Mam nadzieję ,że dobrze to wytłumaczyłem.

Pozdrawiam.

Teraz foteli grzeje aż miło.

 

Włączniki pasują do instalacji natomiast nie pasują do konsoli jest prawy i lewy.

 

Ja nie znalazłem takiego czujnika jak na fotce głowki

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinsambi871

u mnie nie grzeje ani fotel kierowcy ani fotel pasażera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie grzeje ani fotel kierowcy ani fotel pasażera :(
bezpiecznik przekaźnik i ewentualnie pokrętła sprawdź na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie grzeje ani fotel kierowcy ani fotel pasażera
Nie grzeje od początku jak masz auto? Są pod fotelem wtyczki/gniazda koloru chyba zielonego o ile dobrze pamiętam?

To tak na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie grzeje ani fotel kierowcy ani fotel pasażera :(

kurcze kolego jak kupiłem paska to tez u mnie niegrzał zaden fotel , musiałem wymontowac fotele i rozebrac i w macie sa takie czujniki wygladaja jak czarne guziczki kabelki były przerwane zlutowałem je i teraz wszystko super grzeje , podejrzewam ze u ciebie jest to samo i dla tego nie grzeja ci fotele , w poscie 10 wstawiłem foto jak to u mnie wygladało zycze powodzenia w rozwiazaniu problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, odkopie nieco temat, bo problem zblizony

Nie grzeje mi fotel pasazera, kiedy spialem na krotko kable w kostce zamiast potencjometra to grzeje. Zamienialem regulatory miejscami i fotel kierowcy dziala na obu prawidlowo. Wnioskuje, ze te czujniki temperatury w fotelu pasazera sa trafione. Dostalem sie tam i wyglada, ze kabelki mam cale, wiec chyba poprostu jakies uszkodzenie czujnika i tu pytanie. Chcialbym kupic takie czujniki i wymienic, moze ktos wie czy to jest termistor, czy rezystor czy cos innego, nie jestem elektronikiem, ale poradze sobie z wymiana tych elementow, tylko co mam kupic w sklepie? Bede wdzieczny za kazda wskazowke. Chcialbym to zrobic tak, zeby dzialalo sterowanie temperatura, wiec pominiecie czujnikow, zeby grzalo na full odpada, bo nie chce spalic maty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta: czy ktoś może powiedzieć czy ten czujnik jest w siedzisku czy w opraciu?

Rozebrałem oparcie, bo było łatwo, sprawdziłem matę i powinno działać, ale nie działa gdyż do wtyczki przed przekaźnikiem dochodzi prąd a za przekaźnik (ten pod siedzeniem) juz nie, czy za to może być odpowiedzialny czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego tak samo miałem czujnik jest w siedzisku prawie pod oparciem musisz rozebrać siedzisko mi to zajeło pół godz a naprawiłem obydwa odłącz aku zanim rozłączysz wtyczki airbagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta: czy ktoś może powiedzieć czy ten czujnik jest w siedzisku czy w opraciu?

Rozebrałem oparcie, bo było łatwo, sprawdziłem matę i powinno działać, ale nie działa gdyż do wtyczki przed przekaźnikiem dochodzi prąd a za przekaźnik (ten pod siedzeniem) juz nie, czy za to może być odpowiedzialny czujnik?

 

wygląda to tak

Zdj?cie0047.jpg

Zdj?cie0048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba odpinac Poduszki!, wystarczy odchaczyc listwe z tylu siedzenie i odciagnac tapicerke, potem przelozyc tapicerke pod oparciem i juz czujniki na wierzchu, tylko czy ktos potrafi powiedziec co to za czujniki? jaki to element elektroniczny, zebym w sklepie wiedzial co gadac.

A jesli odepniesz potencjometr z deski od kostki i zewrzesz w kostce kable od zasilania i kable od maty (zoltoniebieski u pasazera, u kierowcy nie pamietam) to jesli mata jest ok - siedzenie bedzie grzalo. U mnie tak jest i problem jest z czujnikami. Nie ma od nich sygnalu, wiec nie grzeje bo by grzalo bez przerwy i spalilo maty.

Ktos podpowie co to za elementy? jakis termistor, rezystor czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis pod fotelem znalazlem taka blaszke, wyglada jakby cos sie ulamalo i mam wrazenie ze fotel przestal grzac.

Zanim rozbiore wiecie moze co to za blaszka, jak rozbieraliscie fotel spotkaliscie sie z czyms takim (chodzi o fotel kierowcy)

 

[ATTACH=CONFIG]70059[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]70060[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również mam problem z fotelem pasażera kostki są ok i teraz sie zastanawiam jak kierowcy grzeje a pasażera nie to czy może to być wina przekażnika czy to też można wykluczyć i śmiało drzeć fotel w poszukiwaniu przerwania układu maty grzewczej

 

Byłem u elektryka i każe mi wymontować fotel aby sprawdzić miernikiem bo nie ma dostepu, co mam zrobić aby nie wystrzeliła poduszka powietrzna mam odlączyć wcześniej akumulator przed wypieciem wtyczki

Edytowane przez b3tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wreszcie zdecydowałem się rozebrać swój fotel. Paska mam pięć i pół roku i wkrótce po zakupie grzanie pupy w fotelu kierowcy przestało działać. Oparcie grzało dalej. Dziś postanowiłem to naprawić i najpierw dobrałem się do czujnika temperatury-ale po za tym, że różnił się rozmiarem od opisywanego przez kolegów-był malutki, to kable były tam ok:

2012-12-29 16.59.01.jpg

Więc postanowiłem zaglądnąć głębiej w matę i poszukać miejsca przerwania obwodu. To co zobaczyłem nie jednego by zdziwiło, ale już kiedyś czytałem wątek na angielskim forum o przepalonej skórze i spodniach, więc mocno zaskoczony nie byłem, aczkolwiek nie spodziewałem się, że nie wiele brakło, żeby i u mnie dziurę na wylot wypaliło...

Jednak na szczęście u mnie skóry na wylot nie wypaliło, ale pewnie nie wiele brakło-dziura porządna w macie i gąbce :

2012-12-29 16.59.56.jpg

 

Postanowiłem, że jakoś spróbuje to naprawić. Rozprułem trochę więcej matę i i spróbowałem zebrać do kupy część przewodów maty w okolicy przepalenia, a następnie je połączyć. Druciki były tak słabe, że zostawały mi w rękach, ale w końcu udało się zebrać jeszcze dobre w kupę na obu końcach, a następnie połaczyć je za pomocą miedzianego przewodu długości ok 3 cm bo tyle brakowało. Na połączenia lutowane koszulka termokurczliwa i część naprawionej maty dodatkowo zakleiłem paskami z taśmy izolacyjnej-tak na wszelki wypadek. Zdjęcia naprawy zapomniałem zrobić. Następnie fotel poskładałem i włożyłem do auta ciekaw efektu. No i udało się! Fotel w części na tyłek znów grzeje. Nie wiem na jak długo, ale póki co działa i cieszy moją dupkę.

Teraz czeka mnie jeszcze rozbiórka fotela z paska rodziców-bo tam to samo jest. Krótko po zakupie siedzisko kierowcy przestało działać-dziury na wylot nie wypaliło, ale pewnie znajdę podobne wypalenie pod tapicerką...

2012-12-29 16.59.17.jpg

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk , proszę o podpowiedź jak rozebrałeś ten cholerny fotel (wyjęcie go i włożenie to nie problem) , mam tam kurtyny powietrzne i boję się że później nie będę mógł tego wstawić z powrotem . Czy muszę coś rozpruć ? żeby dostać się do tej maty grzejącej ? , u mnie nie grzeje ani siedzisko ani oparcie . Mam skłórę więc zimno w d...ę . Masz może jakieś foto ?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności