Skocz do zawartości
glowka

Podgrzewane fotele

Rekomendowane odpowiedzi

30 to stały plus. 75x to po stacyjce.

Tylko po co wywarzać otwarte drzwi:

http://forum.vw-passat.pl/threads/281-Ogrzewanie-foteli?p=164859&viewfull=1#post164859

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje Patrick sporo mi pomogłeś, zaczynam powoli to robic bede pisal w razie problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zielona podłączednie masy? Nie wydaje mi się coś, to czemu wtyczki od przełączników w konsoli też są zielone? Ok ale żeby tak zrobic potrzebuję wiązkę oryginalną, której nie mam i nie da rady zdobyć. Bo przełączniki kupi na allegro bez problemu. A jeśli bym z głową grzał fotele to nie popalę mat. Tak samo jak podgrzewanie lusterek włączam tylko na 5 minut aby nie popalić wkładów.

 

czerwona miało być. sorki kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat. Posiadam passata od tygodnia a już zdążyłem zepsuć i naprawić podgrzewanie fotela pasażera, usterka objawiała się stopniowo,pierwsze przestało grzać siedzisko zaraz po nim oparcie. Przeczytałem cały temat i postanowiłem działać, przebieg prac przebiegł zgodnie z opisem usterka typowa urwany kabelek od czujnika.

 

https://lh4.googleusercontent.com/-bb_YluVsj_o/UinnhJFtg1I/AAAAAAAAB5M/Y-JcVuBzDw0/w788-h591-no/IMG067.jpg

 

https://lh5.googleusercontent.com/-jPKVzW0zW-k/Uiok7B71ZSI/AAAAAAAAB5k/RqA7qPBAdeo/w788-h591-no/IMG070.jpg

Edytowane przez czagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wkładał ktoś kiedyś takie uniwersalne maty pod tapicerkę?

 

http://allegro.pl/mata-grzewcza-grzejna-pod-tapicerke-12-v-i3617810391.html

 

Zastanawiam się czy warto je kupić i czy da się je podłączyć do oryginalnych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maty posiadają tylko dwa przewody do zasilania, nie widać, żeby był przewód od czujnika temp. maty, więc pewnie go nie ma. A do oryginalnych regulatorów potrzebny jest jeszcze sygnał o temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maty posiadają tylko dwa przewody do zasilania, nie widać, żeby był przewód od czujnika temp. maty, więc pewnie go nie ma. A do oryginalnych regulatorów potrzebny jest jeszcze sygnał o temperaturze.

 

Jest możliwość zakupu samego czujnika, czy jest zintegrowany z matą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnych matach czujnik jest zintegrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem ori wiązkę podgrzewanych 4 foteli do passata b5 i okazało się, że nie ma podłączenia do przedniej konsoli przełączników sterujących. Czy te kości znajudują się gdzieś ukryte w wiązce głównej auta czy należy na własną rękę doprowadzić do wtyczki która znajdować się będzie po lewej auta pod wszystkimi wtyczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś oryginalną wiązkę ? To kupiłeś jej tylko jedną część. Musisz dokupić jeszcze drugą, własnie od beżowej kostki do włączników podgrzewanych foteli. I oryginalnie to kostka łączeniowa dwóch wiązek jest po prawej stronie, przy nogach pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, przy okazji nadciągającej zimy odkopię trochę temat. Otóż mój problem z podgrzewaniem siedzeń polega na tym, że w fotelu kierowcy podgrzewane jest tylko siedzisko natomiast w fotelu pasażera tylko oparcie. Na początku myślałem, że mata jest uszkodzona jednak w jakimś temacie wyczytałem, że siedzenie i oparcie jest podłączone szeregowo więc gdyby była uszkodzona nie działało by wcale. Czy ktoś zetknął się z takim problemem. Od czego zacząć w szukaniu przyczyny? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, przy okazji nadciągającej zimy odkopię trochę temat. Otóż mój problem z podgrzewaniem siedzeń polega na tym, że w fotelu kierowcy podgrzewane jest tylko siedzisko natomiast w fotelu pasażera tylko oparcie. Na początku myślałem, że mata jest uszkodzona jednak w jakimś temacie wyczytałem, że siedzenie i oparcie jest podłączone szeregowo więc gdyby była uszkodzona nie działało by wcale. Czy ktoś zetknął się z takim problemem. Od czego zacząć w szukaniu przyczyny? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

Zacznij od sprawdzenia osobno każdej maty i przyjrzyj się wiązce czy nie była już przez kogoś czasem modyfikowana.

Podejrzewam że główną przyczyną są przepalone maty i ktoś wykonał mostki właśnie na nich.

Najłatwiej będzie wyciągnąć fotele, następnie musisz zlokalizować wtyczki (złączki) każdej z czterech mat (po dwie na fotel), rozpinasz złączki i sprawdzasz każdą za pomocą miernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglada nastepujaco:

 

Wtyczka pod siedzieniem pasazera byla wypieta (zielona wtyczka), po wpieciu jej w gniazdo fotel grzeje niezaleznie czy potencjometr jest ustawiony na 0 czy na 5. Przelacznik od grzania foteli zrobil sie gorocy tak jak siedzenie, musialem odlaczyc wtyczne pod fotelem bo przez jedna noc zjadlo mi akumulator.

 

Podpowiecie co moze byc przyczyna grzania fotela przez caly czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie sprawa wyglada nastepujaco:

 

Wtyczka pod siedzieniem pasazera byla wypieta (zielona wtyczka), po wpieciu jej w gniazdo fotel grzeje niezaleznie czy potencjometr jest ustawiony na 0 czy na 5. Przelacznik od grzania foteli zrobil sie gorocy tak jak siedzenie, musialem odlaczyc wtyczne pod fotelem bo przez jedna noc zjadlo mi akumulator.

 

Podpowiecie co moze byc przyczyna grzania fotela przez caly czas?

Na pierwszy rzut pewnie sprawdzenie włącznika podgrzewania. Załatwić na podmiankę(zamienić stronami) i sprawdzić co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie uszkodzony regulator. Miałem już kiedyś taki przypadek. Wymień na sprawny i będzie po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc rozebrałem dziś fotelik kierowcy (u mnie nie grzeją oba) najpierw sprawdziłem pokrętełko od sterowania niby działa ale z racji tego że nigdy się nie uczyłem obsługi testera napięcia to wychodzą mi jakieś durnoty, aczkolwiek widzę po górnej lampce że ewidentnie po przestawieniu na wyższy lev przygasa, więc wnioskuję że działają oba. Więc po rozebraniu siedziska jak i oparcia ku mojemu zdziwieniu okazuje się że nie mam żadnej maty grzewczej wszytej w powleczenie fotela natomiast mam jakieś dziwnie powykręcane druciki na samej gąbce, (tak wiem jest to coś do grzania tyłka ) szukam sobie wyżej opisywanych kostek tudzież czujników i nic takiego nie znajduję. Najzwyczajniej w świecie nie mam takich rzeczy. Zamiast tego mam normalne kabelki plus minus łączone z kabelkami od tej że maty poprzez jak mniemam lut i na to "opaska zgrzewana" ot i tyle. I tu się pojawia moje pytanie gdzie szukać przyczyny tego że nie grzeją foteliki ???

Jeśli ktoś się bardzo uprze to dołączę zdjęcia tego jak to wygląda pod spodem( czytaj pod przykryciem fotela), aczkolwiek wolałbym uniknąć tego , więc bardzo miło będzie usłyszeć Wasze sugestie w tym temacie. A jeszcze jedno bardzo proszę pisać jak do debila :przestraszony żebym wszystko poprawnie zrozumiał. :ok Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

P.S Tak czytałem wszystko co tu było napisane i nic nie znalazłem co by mogło mi pomóc?!

Edytowane przez gysiu
literówki w tekście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2011 o 10:18, Driver napisał:

Koledzy proszę o pomoc.

Siedzenie pasażera działa ok.

Ale siedzenie kierowcy nie grzeje, próbowałem podmienić włączniki i nic to nie daje.

Ostatnio podłączyłem na krótko i grzeją dwie maty na siedzisku i oparciu( więc maty są dobre) a podłączyłem na krótka pin B + z zapłony Z pin D wyjście na fotele

Pytanie do was co mam jeszcze zrobić żeby było dobrze. Z góry dziękuje

1004332.jpg

1004332.jpg

Pytanie 

Czemu na Pinie B + po zapłonie nie mam napięcia ? co szukać ? chodzi o kanapę tył z przodu na pinie B jest + po zaplonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności