Skocz do zawartości
glowka

Podgrzewane fotele

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego na tej kostce mam tylko 0,95 volta A nie 12v

I siedzenie nie grzeje.---(FOTO 1)

 

Jeszcze jedno: czujnik temperatury w macie, ten czarny kabelek ma się TYLKO

stykać z tym czujnikiem bo śladu lutowania NIEMA.

P7090003.jpg

P7090010.jpg

Edytowane przez glowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. A drugi fotel ok? Zamień włączniki grzania i zobacz czy będziesz miał napięcie.

ad 2. Nie rozumiem o co doklanie chodzi :), ale powinno być tak, że dwa przewody idą do czujnika i są do niego przylutowane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego na tej kostce mam tylko 0,95 volta A nie 12v

I siedzenie nie grzeje.---(FOTO 1)

 

Jeszcze jedno: czujnik temperatury w macie, ten czarny kabelek ma się TYLKO

stykać z tym czujnikiem bo śladu lutowania NIEMA.

witaj kolego ja mam identyczny problem mam takie samo napiecie zamiast 12v i tez fotele mi nie grzeja , ale pytałem juz nie raz na tym forum i nikt jak dotad nie wiedział jak mi pomoc .wiec mam nadzieje ze tobie sie to uda rozwiazac ten problem i napiszesz na forum jak tego dokonałes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj kolego ja mam identyczny problem mam takie samo napiecie zamiast 12v i tez fotele mi nie grzeja , ale pytałem juz nie raz na tym forum i nikt jak dotad nie wiedział jak mi pomoc .wiec mam nadzieje ze tobie sie to uda rozwiazac ten problem i napiszesz na forum jak tego dokonałes

A czujniki temperatury w siedzeniach kolega ma sprawne? W zasadzie nie same czujniki tylko przewody idące do nich lubią się kruszyć. Sprawdzić miernikiem rezystancję. W zależności od temperatury mat, czyli od wartości jaką układ otrzymuje od czujnika "dobierane" jest napięcie na zaciskach mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem taśmą klejącą ten czarny kabelek z czujnikiem temperatury (foto2) i teraz wszystko działa

Napięcie też jest O.K.

P7090010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czujniki temperatury w siedzeniach kolega ma sprawne? W zasadzie nie same czujniki tylko przewody idące do nich lubią się kruszyć. Sprawdzić miernikiem rezystancję. W zależności od temperatury mat, czyli od wartości jaką układ otrzymuje od czujnika "dobierane" jest napięcie na zaciskach mat.

hmm niemam pojecia czy sa sprawne

powiec mi jakie kable ida do tych czujnikow tzn ktore mam przemiezyc i ew gdzie je znajde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viking

Pisałeś że masz podobnie jak ja.-------TO ZRÓB JAK JA

1.Fotel rozbierz (musisz i ta i tak)---bo może czarny kabelek nie ma kontaktu z czujnikiem.

2,Czujnik wygląda jak( pineska)i jest dokładnie pod tapicerką tam gdzie pupą siadasz i się

wiercisz,prałeś fotel i woda to odkleiła (dlatego to mogło się zdarzyć )

3.Mate-- musisz kawałek rozciąć -bo to jest pod materiałem

4.kabelki do czujnika u mnie były NIEBIESKIE--zobacz FOTO

5.kabelek czarny z czujnikiem połącz ja przykleiłem taśmą

6.siedzenia rozbiera się FATALNIE!!----- tam są takie druty zagięte ALE JAK ZROBISZ TO WSZYSTKO SAM TO UROŚNIESZ 20cm do góry i niebo porysujesz

7.od razu wypierz cały fotel w misce z proszkiem (ZOBACZYSZ NA JAKIM BRUDZIE SIEDZIAŁEŚ.

8.Z tym piwem UWAGA napięcie 12V.

 

Ja tak przynajmniej ZROBIŁEM i jest O.K

Edytowane przez glowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec musze sie jednak zabrac za to jak najszybciej tylko skocze po tego browara hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam huuuraaa udało sie ,wkoncu naprawiłem podgrzewanie foteli , w fotelu kierowcy jak i pasazera było to samo urwany kabel od czujnika temperatury wszystko zlutowałem i działa przy okazi , posprawdzałem wszystkie maty i sa ok wiec dziekuje wszystkim za pomoc w rozwiazaniu mojego problemu i załanczam fotke jak to umnie wygladało moze komus sie to przyda .

Obraz 072.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zmarzlaki. Zima się skrada więc czas się zabrać i za te usterki.

Powiedzcie czy w B5 3BG z 2002 podgrzewacie sobie tylko dupcie czy plecki również.? Po prostu czy maty też są w oparciach ? U mnie, od czasu gdy Paska wykupiłem od niemieckich ujeżdżaczy, nie działa podgrzewanie ale doczytałem się dzięki Wam, że w niektórych wersjach maty są dwie. Jak to w rzeczywistości jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie zmarzlaki. Zima się skrada więc czas się zabrać i za te usterki.

Powiedzcie czy w B5 3BG z 2002 podgrzewacie sobie tylko dupcie czy plecki również.? Po prostu czy maty też są w oparciach ? U mnie, od czasu gdy Paska wykupiłem od niemieckich ujeżdżaczy, nie działa podgrzewanie ale doczytałem się dzięki Wam, że w niektórych wersjach maty są dwie. Jak to w rzeczywistości jest ?

umnie były osobno plecki tyłek i plus 2 małe boczki podgrzewane fotele skura plus alacantra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktoś pomoże, plecy grzeja idealnie ale pupa ledwie ledwie

mata wyjeta nic tam nie widać aby było coś nie tak spirala jest tylko lekko ciepła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cyganoo1

Miałem problem z podgrzewaniem dzięki postowi mam problem z głowy .. chłopaki nie bójcie się tego sami naprawić :D mi zajęło to jakieś max poł godziny na fotel mając w usterce przepaloną matę i odłączone kabelki przy czujniku.. naprawiłem te usterki nie wyjmując foteli z auta..tutaj znajdziecie swietne informacje.. zwłaszcza glowka napisał wszystko co potrzeba ii te zdjęcia ..dzięki jego zdjęciom naprawiłem swoje fotele wielkie dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale dzis przywrocilem sprawnosc ogrzewania siedzienia kierowcy i chcialem podzielic sie wrazeniami.

 

Generalnie wszystko, co potrzebne zostalo powiedziane. Rozbiorka fotela nie jest trudna, mi przepalila sie mata w siedzisku, w boczku od strony drzwi.

 

Do rozbiorki trzeba miec srubokret krzyzak i torx 25. Przydaja sie tez waskie kleszcze do operacji z drutami w siedzeniach.

 

Najpierw polecam jednak zrobic diagnostyke: multimetr w dlon i jedziemy. Korzystajac ze schematu znalezionego na forum

 

http://img96.imageshack.us/i/siedzeniayj1.jpg/

 

sprawdzamy opor miedzy masa (kabel brazowy) a przewodem zolto-czarnym. Powinno pokazac wartosc zblizona do zera. Jesli jest inaczej, znaczy ze mamy przepalona mate.

 

Sprawdzamy jeszcze opor miedzy cienkim czarno-bialym a masa. Przy zimnym siedzeniu powinno byc 10 kiloomow i powinno spadac w miare ogrzewania siedzenia. Jesli jest przerwa w obwodzie, moze uda sie naprawic lub mozna kupic nowy termistor NTC 10K i wlutowac.

 

Powodzenia w naprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmif

Witam, Panowie jestem nowym użytkownikiem tego forum, ale dzięki waszej dyskusji i opiniom naprawiłem grzanie w swoim foteliku. Co prawda hehe ja musiałem lutować w czterech miejscach mate bo miałem po przepalane przewody ale i do tego nie stykał się czarny przewód z czujnikiem temperatury, który zlutowałem. I jest gitara wszystko działa jak powinno, teraz mój fotel grzeje nawet szybciej niż fotel pasażera.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko bo tak się przymierzam do naprawy grzania fotela... Przeglądam posty i widziałem, że w fotelach są różne kombinacje wtyczek... U mnie jest żółta od poduszek jak widziałem na zdjęciach, do tego zielona od grzania, którą również widziałem na zdjęciach oraz czerwona taka jak zielona i wpięta obok zielonej, dodam, że do tej czerwonej w fotelu kierowcy idzie tylko jeden kabelek brązowy w jeden pin, a w fotelu pasażera idą dwa kabelki brązowe w jeden pin... Od czego jest ta czerwona kostka??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaka powinna byc rezystancja maty grzewczej i czujnika temperatury? Jak sprawdzałem miernikiem napiecie w kosce do podłaczenia potencjometru to mialem w dwoch zaciskach 12v a w pozostałych 0? to jest dobrze czy zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc.

Siedzenie pasażera działa ok.

Ale siedzenie kierowcy nie grzeje, próbowałem podmienić włączniki i nic to nie daje.

Ostatnio podłączyłem na krótko i grzeją dwie maty na siedzisku i oparciu( więc maty są dobre) a podłączyłem na krótka pin B + z zapłony Z pin D wyjście na fotele

Pytanie do was co mam jeszcze zrobić żeby było dobrze. Z góry dziękuje

1004332.jpg

1004332.jpg

Edytowane przez Driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy proszę o pomoc.

Siedzenie pasażera działa ok.

Ale siedzenie kierowcy nie grzeje, próbowałem podmienić włączniki i nic to nie daje.

Ostatnio podłączyłem na krótko i grzeją dwie maty na siedzisku i oparciu( więc maty są dobre) a podłączyłem na krótka :pin B+ z zapłony Z pin D wyjście na fotele

Pytanie do was co mam jeszcze zrobić żeby było dobrze. Z góry dziękuje

1004332.jpg

 

A jak tam wygląda instalacja-podłączałeś zasilanie pod fotelem czy do instalacji przy włączniku?Podłącz przy włączniku i sprawdź później czy jest zasilanie w kostce pod fotelem-skoro maty są ok to powinno być w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności