Skocz do zawartości
grześB3

zasysajacy sie waz od gazu,od krokowca do miksera

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem, kupilem nowy mikser do pasata, zalozylem go, kupilem takze nowy waz idacy od krokowca do miksera, dodam ze wyjezdzilem gaz do zera, az zgasl i tak na benzynce przejezdzilem jakies 4 miesiace , nie uzywajac LPG , i teraz mam pytanko coz moglo sie stac ze zasysa mi sie ten waz idacy od miksera do krokowca? nawet jak chodzi na benzynie, waz jest kupiony od gazoli, specjalnie do LPG,ale zachowuje sie jakby byl za miekki, i w ten sposob nie chce jechac mi na LPG, dusi sie , smierdzi gazem i gasnie... wydaje mi sie ze jest to przyczyna wlasnie tego weza, ale slyszalem ze jak gaz sie do zera wyjedzi to syf zaciaga i cos tam sie w reduktorze zapycha, odkrecilem jeden dekielek, wyciagnalem maly filtr, i byl czysty.... nie wiem gdzie jest reszta, instalacja jest II GENERACJIz krokowcem elektrycznym,dodam tez ze na benzynce ma duze spalanie, a lambda nowa,czujnik temp. cieczy tez nowy jak i swiece,palec, kopulka itp... a spala mi w trasie 10/100 w miescie do 15 , wiec zastanawiam sie czy komputer od gazu nie krzaczy odczytow i przez to ecu blednie dawkuje paliwo. z gory dzieki za kazda sugestie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem, kupilem nowy mikser do pasata, zalozylem go

Wklej foto jak założyłeś mikser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ewidentnie przypchany dolot powietrza,filtr albo coś innego, i silnik szuka sobie powietrza wszystkimi dziurami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiek.th.jpg tak jak pokazane jest to na powyzszym obrazku, mama nadzieje ze wiadomo o co chodzi, mianowicie ktos mi podpowiedzial ze gaz ma byc "wtryskiwany" w gore nastepnie zasysany przez kolektor do dolu , tak tez zlozylem , nie moge zalozyc tego tak aby kolanko bylo od przodu bo wtedy nie moge skrecic przepustnicy, nie dolega, blokuje redykcja miedzy mikserem a kolankiem( to w co sie wkreca kolanko) , gazol mi powiedzial ze innych mikserow nie ma i to muisi pasowac a jak nie pasuje to sobie przerobic...a fakt faktem dalem za to 50zl , Boscha , wczesniej mialem plastikowe badziewie, pekniete i gaz uciekal...

 

---------- Post added at 00:06 ---------- Previous post was at 23:51 ----------

 

Lebow: nie mozliwe, poniewaz dzieje sie tak nawet ze sciagnieta pokrywa przepustnicy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie założyłeś mieszalnika pod całym modułem wtryskowym?

Powinien być być "włożony" pomiędzy górną część modyłu (te z samym wtryskiwaczem i króćcami przyłączeniowymi rurek paliwa, a "blokiem" z przepustnicą

Na poniższym pierwszym rysunku powinien być tam gdzie jest uszczelka (element nr11)

Na pozostałych fotkach jak to jest u mnie (sorry za fotki, ale akurat takie mam 'pod ręka")

 

66877903.th.gif

93280472.th.gif

23897914.th.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajjj Faktycznie, tak jak mowisz złozylem-ZLE :D czyli zrobie tak jak masz Ty na rysunku :D tylko jeszcze napisz mi czy gaz ma byc wpuszczany w gore czy w dol ? tzn tak jak na moim rysunku ? czy na odwrot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziurki od gazu mają być na dole (od dolu) - czyli odwrotnie jak pokazałeś na fotce

Jak będziesz patrzył z góry na wlot to nie powinno być widać tych dziurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej kumam :) juz nie mam pytan wiecej , juz wiem co i jak:) jeszcze raz dzieki Ci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności