Skocz do zawartości
Gość ssak

Praca układu ACC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ssak

Zastanawiam się czy układ ACC w moim Passacie działa tak jak powinien. Z opisu w instrukcji, jak i tego co znalazłem w innych wątkach na forum (włącznie z filmem na youtube) wynika, że chyba nie, ale może jest coś o czym nie wiem i nie ma sensu jechać do serwisu? Problem polega na tym,. że zgodnie z opisami ACC działa u mnie tylko w sytuacji gdy jadę za samochodem ciężarowym. Samochodów osobowych ACC najczęściej w ogóle nie identyfikuje, a jeśli już to w odległości ok. 3-5 metrów i bardzo szybko "gubi je" z pola widzenia. Próbowałem już różnych ustawień i nie widzę zmian, czy ktoś miał podobne doświadczenia? Czy jest coś o czym nie wiem, czy trzeba jednak męczyć serwis o wywiązanie się firmy z gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACC reaguje normalnie na jadący przed tobą samochód osobowy i ciężarowy, nie testowałem jadących motocykli.

Działa bardzo dobrze.

Jedyna uwaga jaką mam - nie testowałem na 100% (do końca) najazdu na stojącą przeszkodę (stojący samochód). Miałem wrażenie że jednak stojącego samochodu nie widzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ssak

Czyli jak rozumiem wizyta w serwisie będzie jednak konieczna?....

Co do stojącego auta, to zgodnie z instrukcją VW ACC nie identyfikuje pojazdów stojących, jak również jadących z przeciwka, więc to akurat nie dziwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że motocykle i skutery też widzi. Przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się orentuje, czy jak ACC decyduje, że trzeba zwolnić względem poprzedzającego nas auta to czy zapalają się stopy ? to samo pytanie w kontekście wyprzedzania i zbyt bliskiego podjechania na tył auta poprzedzającego w momencie rozpoczęcia wyprzedzania, co ACC regularnie sygnalizuje mi sygnałem dźwiękowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ACC zwalnia przy pomocy układu hamulcowego to światła się zapalają aby kierowcy za nami odpowiednio zareagowali. Inaczej już wielu aut z ACC nie zostało by na drogach :D Co więcej jeśli hamowanie jest gwałtowne - uruchamiają się światła awaryjne oraz (jeśli jest to uruchomione) pulsujące światła STOP.

Sygnalizacja podjechania za blisko auta (jak mniema funkcja systemu "Front Assist") to raczej inna para kaloszy.

EDIT:

Wiem, że to animacja, a nie realne nagranie ale tak to mniej więcej wygląda:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności