Skocz do zawartości
Gość kamilcb

Tylne Zawieszenie B6 (3C)

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tulei pewnie masz racje, co do odkręcania amortyzatorów, to sprężyna by wyskoczyła jak odkręciłbym dolny wahacz od zwrotnicy a tego nie trzeba do zdjęcia amorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po założeniu starych amortyzatorów cisza i spokój, aż miło. Tylko teraz czy te nowe amory są wadliwe i je reklamować, czy mają taką charakterystykę tłumienia/są twarde i to tłumienie przenoszą na budę? Amortyzatory są sachsa takie jak powinny być. Macie jakieś sugestie? I 2 tygodnie szukania problemu włącznie z wymianą praktycznie całego zawieszenia, eeeh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, teraz już wiem od czego zacząć przy jakimś najbliższym wolnym czasie. Kiedyś w B5 z przodu tak walczyłem... też po tygodniu włożyłem inne amory ( oryginalne vw używki) i grobowa cisza nastała... tak też myślałem że tu będzie ale nie miałem czasu spojrzeć i sprawdzić. Amorki reklamuj, zobacz innej dobrej firmy, choć i tak pewnie wszystko w tych czasach jest chińskie... Dwumasa sachsa koledze rozpadła się po 1,5 roku, kilkanaście kilometrów dziennie. A jak w powietrzu odkręciłeś amorka nie podpierając czymś wahacza o ziemię to nie poszedł Ci wahacz za nisko? Bo o tym pisałem żeby się wszystko nie naciągnęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już sam nie wiem czy tego głuchego tłumienia nie oddawała wnęka gdzie jest zapas ALE! za sprawą nowych, twardszych amorów. Na moją logikę "miększy" (stary) amortyzator bardziej "pochłaniał" energię z pracy koła na dołach, a nowy twardszy amortyzator więcej energii oddawał na budę co powodowało takie dudnienie z wnęki koła. Twierdzeniem tym przekonuje mnie fakt, że dzisiaj wyjąłem zapas, tą sztywną podłogę znad koła, do bagażnika wszedł znajomy a ja za kierownice. Delikatnie uderzał ręką w dno wnęki, gdzie znajduje się koło i kurde identyczny odgłos jak jazda po POLSKEJ drodze na nowych amorach. Nie chodzi tu o jakiś luz jakiejś gumy/plastiku, tylko głuchy odgłos wydawany przez pustą przestrzeń w kufrze.

A jak w powietrzu odkręciłeś amorka nie podpierając czymś wahacza o ziemię to nie poszedł Ci wahacz za nisko? Bo o tym pisałem żeby się wszystko nie naciągnęło.

Po odkręceniu dolnego mocowania amorka wahacz poszedł może z centymetr do dołu. Przy przykręcaniu podlewarowałem wahacz też z cm do góry. Dużego prężenia nie było ze sprężyny, na upartego dało by radę nawet ręką do dźwignąć do góry, tylko samemu byłoby bardzo niewygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to znowu dałeś mi do myślenia.... Nie miałem koła zapasowego oryginalnie, dokupiłem i mocowanie też. Koło mam dokręcone do podłogi plastikowej (wnęka) ale wokół koła mam pierdoły owinięte w grubsze szmaty (płyn do opony, blokadę pod koło itp ) wywalę wszystko do pustego i zobaczę czy puka. W B5 sedanie się kiedyś też tak bawiłem z głuchym stukiem, okazała się klapa tylna przy zawiasach, oczywiście dopiero po wymianie amorków i alu mocowań. Po zamknięciu zawiasy powinny podeprzeć się o gumowe nakładki a one już były wyrobione, podłożyłem cienkie oringi i cisza. W B6 jest inaczej to rozwiązane ale może jakby ktoś jechał w bagażniku i napinał różne elementy to by się znalazło? Temat rzeka, inni mają to gdzieś, mówią mi że nic nie słyszą a chyba ja i Ty to tacy "muzycy" co wszystko wychwycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak pisałem kilka postów wcześniej jechałem w bagażniku i w nim nie słyszałem tego "walenia" natomiast kierujący owszem. Tak jak piszesz - temat rzeka. Poczekam jeszcze na reklamowane amortyzatory. Jak wrócą, to je założe - zobaczymy.

Jak powyjmowałem wszystko z bagażnika też było słychać. Spróbuj jak ja: wszystko wyjmij z bagażnika, wsadź kogoś do kufra, ty za kółko a zamknięty ochotnik niech delikatnie uderza w tą plastikową podłogę- wnękę od zapasu. Zobacz czy efekt nie będzie taki sam jak podczas jazdy...

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę o sprawdzenie czy dobre dopasowałem nr części , czy o niczym nie zapomniałem?

Oś przednia

LEMFÖRDER, numer: 2991601 przednia tuleja mała 1K0 407 182 x2 45zł = 90zł

LEMFÖRDER, numer: 3471101 przednia tuleja duża 1K0199231N lewa,1K0199232N-prawa x2 100z =200zł

 

Oś tylnia

 

1K0505541D x2 36zł LEMFÖRDER, numer: 2992001 x2 18zł rys 3 = 36zł

1K0505553A x2 48zł LEMFÖRDER, numer: 2931601 x2 18zł rys 17 = 36zł

 

LEMFÖRDER, numer: 2991701 x2 do wahacza duzego 1k0505311AB rys 8

WHT000228 sruba tylnia wahacza x2 15zł = 30zł

N10106402 nakretka x4 4zł = 16zł

WHT000232 podkladka x2 4zł = 8zł

 

LEMFÖRDER, numer: 2991901 do wahacza 1k0505323H x2 33zł rys 15 = 66zł

LEMFÖRDER, numer: 2991801 do wahacza 1k0505323H x2 33zł rys 14 = 66zł

 

LEMFÖRDER, numer: 29921 01 x2 18zł dla wahacza małego 1K0 501 529 F = 36zł

LEMFÖRDER, numer: 29314 01 x2 18zł dla wahacz druga strona 1K0 501 529 F = 36zł

 

LEMFÖRDER, numer: 2677502 x2 58zł łącznik stabilizatora 1k0505465K = 116zł

WHT000226 sruba do stabilizatora 1k0505465K x4 3zł = 12zł

N10286111 nakretka do stabilizatora 1k0505465K x2 2zł = 4zł

 

suma 752zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam,

 

W moim CC przebieg 40k, jak jadę na kostce brukowej bardzo głośno dzwoni mi tylne zawieszenie, jakby blacha o blachę, coś w tym stylu, nadmieniam że jadąc po innych nierównościach tego nie ma, tylko kostka brukowa. Miał ktoś taki przypadek, lub ma pomysł co to może być? miałem podjechać z tym jak jeszcze był na gwarancji ale jakoś nie było czasu, byłem jedynie na szarpakach w OSKP i diagnosta powiedział że wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz mocowanie osłony termicznej nad tłumikiem, czasami jak jest poluzowana to daje podczas jazdy po wykrotach efekt dzwonienia blachy o tłumik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy samodzielna wymiana pod blokiem łączników stabilizatora i gum stabilizatora w B6 z tyłu wymaga jakichś skomplikowanych umiejętności lub specjalnych narzędzi? Oczywiście o konieczności podniesienia obu tylnych kół wiem.

PS: bawiłem się w to w Avensis T25 z wielowahaczem i dałem radę - B6 jest chyba w tym temacie podobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, czy samodzielna wymiana pod blokiem łączników stabilizatora i gum stabilizatora w B6 z tyłu wymaga jakichś skomplikowanych umiejętności lub specjalnych narzędzi? Oczywiście o konieczności podniesienia obu tylnych kół wiem.

PS: bawiłem się w to w Avensis T25 z wielowahaczem i dałem radę - B6 jest chyba w tym temacie podobne?

 

Nie ma żadnego problemu. Polecam popryskać parę dni wcześniej wszystkie śruby jakimś preparatem typu WD-40 żeby nic nie ukręcić (szczególnie tych śrub, które mocują obejmy gum stabilizatora). A co do mniej typowych narzędzi to chyba jedynie Spline 10 do odkręcenia tych właśnie śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarować czymś gumy (część stykająca się ze stabilizatorem) przed zamontowaniem? Jakimś smarem silikonowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar klucza płaskiego jest potrzebny do odkręcenia łącznika stabilizatora i jaki rozmiar SPLINE/TORX do odkręcenia tulei/gum stabilizatora?

Edytowane przez agamek12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki rozmiar klucza płaskiego jest potrzebny do odkręcenia łącznika stabilizatora i jaki rozmiar SPLINE/TORX do odkręcenia tulei/gum stabilizatora?

Spline 10 a klucz chyba 16mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spline 10 to jest do łącznika stabilizatora.

Ale jaki jest do obejmy tulei/gumy stabilizatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest uczciwa cena do zapłacenia warsztatowi za wymianę tylnych obu łączników stabilizatora i obu tulei/gum stabilizatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dniach oddaje CC na gwarancje na to napierdalanie w bagażniku i zobaczę co powiedzą. Swoją drogą, w przodzie też czuję że nie jest dobrze, a na Alfę Romeo narzekałem 156, potem 159... wszędzie to samo gówno. Następna będzie Gulia, przynajmniej czymś stylowym się będzie jeździć, co i tak będzie się psuło jak VW. Aha CC będzie w serwisie Niemieckim oddane, więc liczę na rzetelną ocenę, a nie gadki typu, panie po Polskich drogach to misi napierdalać, Panie, na polskiej ropie to musi kopcić. Pozdrawiam czytających. Miłego chlania w weekend :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączniki stabilizatora zmieniłem - potrzeba na to poświęcić godzinę w warunkach parkingowych.

Nie zmieniłem gum stabilizatora, bo przesłano mi gumy o zbyt małej średnicy :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stukanie ustąpiło po wymianie mocowań zacisków hamulcowych (chyba jarzmo się to nazywa). 400 Euro w serwisie, ale na szczęście gwarancja to obejmowała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nieco odświeżyć temat. Mam stuki na prawym tyle ale patrząc na zawieszenie z kanału nie mogłem namierzyć skąd dobiega stukot gdyż gdzieś strasznie wysoko to słychać. Dlatego pytam się Was gdzie w Krakowie jest jakiś uczciwy warsztat który mi zrobi diagnostykę i powie co i jak później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności