Skocz do zawartości
Gość kamilcb

Tylne Zawieszenie B6 (3C)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym wiedziec jak nazywaja sie te 2 sruby ktore sa w czerwonych kolkach, ewentualnie schemat tylnego zawieszenia poniewaz po wizycie u pewnego pseudo mechanika w UK, ów mechanik wycial mi oryginalne sruby i wstawil to co widac na zdjeciu. Diametralnie kola ulozyly sie w litere "V" waskie u gory, szersze u dolu. W salonie VW w UK zaspiewali za caly zestaw srub do tylnego zawieszenia 400 funtów a ja chcialbym kupic tylko 4 oryginalne zeby kola staly prosto. Prosze o pomoc.

20140701_181252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz nie spamować tym samym postem w różnych tematach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie można spokojnie te obejmy rozebrac nie wyciągając stabilizatora.Obejma składa się z obejmy i podstawki,a nakrętka widoczna na zdjęciu u góry obejmy ma kołnierz(czop) który jest stożkowaty i trzyma te dwie części.

 

Kolego możesz napisać cos więcej jak to wymienić? Czy można to zrobić bez wyciągania stabilizatora? Muszę to zrobić ale nigdzie nie ma info jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Chciałbym wiedziec jak nazywaja sie te 2 sruby ktore sa w czerwonych kolkach, ewentualnie schemat tylnego zawieszenia poniewaz po wizycie u pewnego pseudo mechanika w UK, ów mechanik wycial mi oryginalne sruby i wstawil to co widac na zdjeciu. Diametralnie kola ulozyly sie w litere "V" waskie u gory, szersze u dolu. W salonie VW w UK zaspiewali za caly zestaw srub do tylnego zawieszenia 400 funtów a ja chcialbym kupic tylko 4 oryginalne zeby kola staly prosto. Prosze o pomoc.

[ATTACH=CONFIG]120981[/ATTACH]

 

Halo Karol a kto w Halifaxie ci to zrobił ? Piter ?

Czy inny ?

Ja byłem wczoraj w vw kodowac nowe kluczyki i sprawdzili mi całe auto i wyszło , że w tylnym zawieszeniu gumy pękają juz (mechanik nawet nagrał wideo i przysłał mi na emaila , rear console bushes czyli wishbone bushes ale vw nazywa je console ) a po polsku to wahacz tylko nie wiem czy vw sprzedaje same tuleje gumowo-metalowe na tył bo , że na przód nie to wiem .Czy ktoś ma może etkę tylnego zawieszenia do cc .

 

Wideo poniżej.

http://video.citnow.com/vtsWPV569cK

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według aso niestety cały wahacz:)

jak masz do wymiany te na fotce to nr lemfordera 2991701 :)

wymień sobie odrazu śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weso ty to odpisałes do mnie czy do tych co wcześniej pisali ?

Jadę dzisiaj do mechanika i zobaczymy co będzie widać jak go podniesie.

Na zdjęciach poniżej w drugim i trzecim rzędzie środkowe zdjęcie to jest to co mi pęka juz

 

https://www.google.co.uk/search?q=vw+passat+cc+rear+console+bushes&rlz=1Y3GQQX_plGB612GB612&espv=1&tbm=isch&tbo=u&sboxchip=Grafika&source=univ&fir=qSv6xK6sIxbfVM%253A%252CLNVwevgSYTDEjM%252C_%253B2ANLkv64TUMhaM%253A%252CEnhpnZo9Qq2idM%252C_%253BwdwN1rmlNDJAnM%253A%252CdmOaxjDjAejcrM%252C_%253BAmoR5FTGtGbyLM%253A%252CxrWmWkesdoVQxM%252C_&usg=__awRkzVwVABY4g4cre4Cj088COeY%3D&sa=X&ei=vBnWVMryNdLtaOz6gagD&ved=0CCoQ7Ak&biw=640&bih=335&dpr=3n

 

Co myslicie o powerflexie ? Warto dopłacić ? Gdzie najlepiej kupić jak juz bym się zdecydował ?

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Ciebie,

zakręciłęm się:) do wymiany masz tuleje tylne wahacza przedniego, one są normlanie do kupienia w ASO, oto nr cześci 3C0 199 231 D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wikie Weso.

A ile w Polsce w serwisie vw kosztuje sztuka orientujesz się albo lemforder bo nie mogę znalesc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lem lekko ponad 100 złł, ori niestety nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weso tak przeglądałem to moje wideo i cholera tam widać pół ośki czyli chodzi o tylną gumę wahacza przedniego zawieszenia a nie tylnego .Teraz pytanie czy ta gumwo-metalowa tuleje się opłaca kupować sama i bulic za wprasowywanie czy kupić cały wahacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz do wymiamy rylna tuleje przedneigo wahacza, jak kupisz cala tuleje tam nic nie trzeba prasowax, trzyma sie na 3 srubach, wagacza sie bie oplaca,a praaowc trzeba przednia tulejle przedniego wahacza i kak jej jescze nie wyieniales to ja bym wymienil, jak one padaja to auto?sybko gubi zbieznosc i opony do wyrzucenia;) nawer widac wtedy wytarciana wahaczy gdzie tulejka pracuje, wklady lema kosztuja ok 30 zl za?sztuke a przynamniej masz wszystko nowe i glowa spokojna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem to

http://www.eurocarparts.com/mobile/search/610442345/p/home

 

Tylko ze tam nie ma w zestawie nowych śrub a są chyba 3 i tu pytanko czy ktoś może zna nr oem tych srub . Nie ma u siebie w mieście vw a nie chce mi się jechać specjalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wymienial może ktoś u siebie odboje i oslony amortyzatorów z tylu, bo mam do wymiany i może ktoś mi podpowie co i jak po kolei.dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid nr śruby to N 105 607 02

 

wymień jeszcze tuleje wahacza przedniego o których wspominał Weso.

Roboty niewiele więcej a masz z wahaczem przednim spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy pomóżcie jeśli macie jakąś wiedzę, może ktoś się już spotkał z przypadłością tylnego zawieszenia, bo już mi ręce opadają i nie mogę sobie z tym dać rady. Zaczęło się od głuchego nawet nie wiem jak to określić, bardziej dobijania jak pukania w tylnym zawieszeniu. A że odboje na amortyzatorach miałem już w stanie rozkładu pierwsze padło na nie. Jak już miałem amorki wyjęte postanowiłem je też wymienić (na sachs takie jak były) bo przy silnym nacisku "przepuszczały na ok 1cm". Zostały też wymienione górne mocowania amorów na lemordera chociaż oryginalne wydawały się sztywne. Po tym zabiegu nie było wcale poprawy. Następnie padło na tuleje zawieszenia. Zostały wymienione wszystkie na lemfordera, tj. 2 tuleje - drążek kierowniczy (tzw. biszkopt), tuleja dolnego wahacza, tuleja wahacza wzdłużnego, 2 tuleje górnego wahacza, łączniki stabilizatora, tuleja zwrotnicy. Wszystko po obu stronach. Jednym słowem wszystko co zaznaczył kolega na zdjęciach w 1 poście + łączniki stabilizatora. Gumy na łączniku były w bdb. stanie więc zostały. I co...? I jak głucho napier.... tak napier.... dalej najgorzej jak się jedzie po nierównościach. Jest to taki głuchy odgłos jakby coś dobijało, jakby koło podskakiwało w pustym bagażniku, albo jak ktoś napisał w bagażniku podskakiwał worek kartofli. Jest to tylko przy zjeżdżaniu z uskoku, progu zwalniającego. Najgorzej wqrwia jak się jedzie po dołkach, garbatej/ nierównej drodze itp. a takich jest większość w Polsce. Przy podjeżdżaniu po uskok/próg tego nie ma. Jechałem nawet w bagażniku i tam tego nie słychać, na zewnątrz auta przy kołach też nic. Już brak mi pomysłów, ręce opadają. Wszystko z 5 razy posprawdzane - wszystko dobrze poskręcane. Pod autem, bak, osłony, wydech wszystko się kupy trzyma, nic nie jest luźne. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, spotkał się z takim czymś i będę wdzięczny za każdą radę!

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryger. Przeczytałem całego posta. Moja rada i podkręć radio i olej to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, plus tego, że auto się trochę usztywniło, dobrze się prowadzi, ale z charakteru jestem taki, że jak jest coś nie tak, to tak nie może być a to głuche "dobijanie" naprawdę czasami wqrwia, że aż czasem mam ochotę na wstecznym zaje... w mur, ale tej kupie złomu tego nie przetłumaczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w swoim cc z tylnym zawieszeniem, tyle że ja wcześniej nie jeździłem nim, kupiłem uszkodzonego, samemu robiłem a tylne zawieszenie miałem rozłożone profilaktycznie na części pierwsze. Wahacze zakonserwowane, każda śruba na smar miedziowy, nic nie wybite, wszystko sprawne, 50 tys przebiegu. Poskładane , zrobiona geometria itp. Jak jeżdżę po małych dziurach jest cisza, chodzi tylko o szybki ruch koła góra dół, wtedy jest ten głuchy odgłos, to nie jest stuk tylko bardziej gumowy łup :D Jak ostatnio kolega mnie wiózł moim byłym B5 FL i tam była taka cisza jak wpadał w dziury... nigdy nie myślałem że zatęsknię za zwykłą belką. I co tam może być nie tak skoro wszystko mam ok jak kolega wyżej.. Jak się wk...wie to wywalę amorki i przejadę się bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak przychodzi mi na myśl, że może te amory mają jakieś dziwne tłumienie, że na bude przenoszą, może za twarde... Podsunąłeś mi dobry pomysł, rano zdejmę je i przejadę się bez nich i spróbuję też jeszcze na starych, bo nie wyrzucałem. Po zabiegu napisze jaki efekt

P.S..

Myślałem, jeszcze o tych 4 dużych tulejach na belce, czy one mogą być wywalone, wymieniał ktoś je, najgorzej, że do ich wymiany trzeba całe zawieszenie rozbierać... :/

5104461547.jpg

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak je będziesz odkręcał to na kanale, bo jak w powietrzu to sprężyna wyskoczy a wahacz zerwie przewody hamulcowe itp. Ja te tuleje miałem sztywne , gdyby były wybite to sanki uderzały by o karoserię lub te duże podkładki, stuk byłby chyba metaliczny. Najgorsze że nie mogłem ruszyć tych śrub od amorów na dole w aluminium zwrotnicy, nie miałem więcej czasu z nimi się ćwiczyć i odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności