Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

 

Chyba znalazłem przyczynę . Rozebrałem czujnik i musiał być zalany wodą , płytka pokryta rdzą itp. tak jak na fotkach.

 

Mój czujnik ma oznaczenie 1KO955 559 AE, dzwoniłem do serwisu VW i gość powiedział, że do mojego auta czujnik o nr 1KO955 559 AF. W sieci znalazłem kilka czujników o tym samym numerze, tylko zmienia się ostatnia litera. Czy zwracać na to uwagę ?

22072009340.jpg

22072009342.jpg

22072009343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, właśnie te litery są najważniejsze :) Nie ta litera, nie ten typ i nic nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

czujnik zamontowany używany , pochodzący z Golfa V, z oznaczeniem 1KO955 559 K.

Wszystko działa tak jak powinno być .

Podziękowania dla wszystkich , którzy dołożyli się do usunięcia usterki.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak liczony jest czas świecenia coming home?

Od wyjęcią klucza czy od zamknięcia auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje się ktoś jak liczony jest czas świecenia coming home?

Od wyjęcią klucza czy od zamknięcia auta?

 

Po jakiego wała w 3 tematach pytasz o to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiedziałem, który będzie własciwy.

Dlatego zapytałem w 4.... ;)

Ale dzięki za odpowiedź!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nie wiem czy to odpowiedni temat ale moze ktos pomoze mam nastepujacy problem aktywowalem sobie swiatla do jazdy dziennej w przeciwmgielnych przednich, wszystko działało. Az pewnego dnia czyli dzis przestał działac czujnik zmierzchu. W dzien na auto swieca normalnie xenony a swieciły halogeny, w grupie 09 vcds means block pokazuje wartosc na 7 jak zasłonie reka czujnik to na 0 czyli teoretycznie dziala vcds go widzi ale nie stereuje swiatlami. brak jakichkolwiek bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zatem przyłącze i automat tych aktywowanych przez Ciebie świateł dziennych może w nich tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy istnieje regulacja tego czujnika zmierzchu by załączał światła znacznie później czyli gdy robi się znacznie ciemniej . Strasznie mnie to wkurza rano wyjeżdżam a on załącza już światła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem kiedyś to nie można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A u mnie w passacie b6 3C przestał działac czujnik zmierzchu i deszczu . Błędy jakie pokazuje VCP to czujnik deszczu i zmierzchu wyłączony , oraz lokalna magistrala can wyłączona . Jak można ją właczyć VCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wita wszystkich , dzis a raczej wczoraj dopadł i mnie problem z czujnikiem zmierzchu, mam dokładnie tak samo jak 5 postów wyżej Mafiiny, tylko ze brak jakiejs konkretnej odpowiedzi co to może być lub jak kolega sobie poradził z tematem, a nie daje mi to spokoju, mianowicie... też mam aktywowane przeciwmgielne jako światła dzienne jeżdze w trybie ameryka i przełącznik ustawiony na AUTO i do wczoraj wszystko ładnie dzialało, aż nagle po poludniu gdy auto postało z godzine pod sklepem, odpalam a tu swieca się xenony a nie dzienne, pomyślalem że juz zachodzi słońce to może tak ma być, chociaz jeszcze jasno było, gdy przejechałem kilka ulic akurat tak trafiłem że jechałem centralnie pod rażący zachód słońca ale świateł dalej nie przeżuciło a rns w trybie nocnym. podłaczyłem wieczorem vcds i 0 błedów. dzis rano jadąc do pracy sytuacja ta sama, jade pod słońce a światła swiecą sie mijania i rns w trybie nocnym, stwierdziłem że jednak coś jest nie tak. po przyjechaniu do pracy wyłaczyłem z pozycji fis funkcje CH i gdy popołudniu po pracy odpaliłem zaświeciły się dzienne tak jak było wcześniej, później wjechałem do garazu, zapaliły się xenony a po wyjechaniu z powrotem dzienne i rns tez zmieniał tryby. czyli z powrotem zaczeło działać wszystko dobrze. zobacze jak bedzie w kolejnych dniach ale jakoś mi to spokoju nie daje co mogło być przyczyna albo nadal jest, wszystko się okaże. dodam że w kodowaniu nic ostatnio nie grzebałem, szyba oryginał, błedów brak, jedynie co, to z tydzień temu włączyłem własnie CH i w kodowaniu przestawiłem zeby działało po zgaszeniu auta (jakiś stary tryb) a nie tak jak było do tej pory poprzez pociągnięcie manetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ogarnołem temat, dziś 15,30 odpalam auto, wyjezdzam z garazu i zmieniło swiatła na dzienne ale gdy mineła godzina 16 nagle zonk,przełączyło na xenony a słońce naparza jak szlak. wczoraj do 8rano też tryb nocny a później sprawdzałem o 10 i przełączyło na dzienne. przyszło mi do głowy że może to dziwne auto ma jakis tryb letni i zimowy. Szperając teraz na fisie w ustawieniach, nagle trafiłem. w ustawieniach godziny jest własnie taki format LIGHYDAY, gdy to zaptaszkowałem, zmieniło czas o godzine do przodu czyli na czas letni (cofnołem sobie później ręcznie o tą godzinke) a światła zmieniły się na dzienne. bedę widział jak bedzie w kolejnych dniach ale przypuszczam że to było to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie czy istnieje regulacja tego czujnika zmierzchu by załączał światła znacznie później czyli gdy robi się znacznie ciemniej . Strasznie mnie to wkurza rano wyjeżdżam a on załącza już światła .
Z tego co czytałem kiedyś to nie można :)

 

Można.

vcds.jpg

 

Można tam wpisać wartość z palca i też zatrybi.

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bawiłem się w tamtym roku czujnikiem zmierzchu i deszczu, przestawiałem co kilka dni i testowałem o te procenty w górę i w dół jak kolega piętro wyżej i obserwowałem jak to działa. Wycieraczki (w pierwszym lub 3 bajcie) też sobie ustawiłem bo trochę za często latały jak na czujniku był pomimo regulacji na manetce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też bawiłem się w tamtym roku czujnikiem zmierzchu i deszczu, przestawiałem co kilka dni i testowałem o te procenty w górę i w dół jak kolega piętro wyżej i obserwowałem jak to działa. Wycieraczki (w pierwszym lub 3 bajcie) też sobie ustawiłem bo trochę za często latały jak na czujniku był pomimo regulacji na manetce.

 

A żeby ten czujnik zmierzchu był mniej czuły to procenty mają być wyższe, czy niższe? Ta informacja oszczędziłaby mi trochę testowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak pisałem o tym to też się zastanawiałem czy mam teraz większe procenty czy mniejsze. Nie pamiętam już, było to dawno i nawet nie przypominam sobie jakie miałem fabrycznie ustawione. Dziś gdybym to robił ustawił bym sobie skrajne procenty czyli max i minimum a nie przestawiał tylko o kilka bo mało widoczna różnica będzie. Myślę że im większa korekcja (większy procent) to czujnik jak się szaro robi myśli że jeszcze jest jasno. Ale mogę się mylić. Ostatnio jechałem było szaro i deszcz kropił, włączyłem na auto a światła nie zapaliły się, dalej dzienne były. Dopiero jak zrobiło się ciut ciemniej to się załączyły automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, potestuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, potestuję

To daj znać jaki wartości ustawisz bo u mnie też trochę za wcześnie się włączają. Wczoraj jechał przede mną gościu Golfem 7 na dziennych a ja na mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiłem w swoim po długich testach i przestawianiach na róźne wartosci w bajcie 1 wartosc 45, ta mi najlepiej odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności