Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To daj znać jaki wartości ustawisz bo u mnie też trochę za wcześnie się włączają. Wczoraj jechał przede mną gościu Golfem 7 na dziennych a ja na mijania.

 

Już nie pamiętam, czy ustawiłem 08 czy 09. :-) Wydaje mi się, że 08. Polecam okolice tych wartości, jeśli chcesz, żeby później zapalał ale nie przypałowo, że dopiero w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 08, wszystko mi pasowało tylko problem był ze w mocno pochmurny dzień lub nawet w jakąs lekką mżawke gdy wycieraczki nie zrobia tych 7 ruchów aby włączyć swiatła wciaż jechałem na dziennych gdzie pasowalo by paliły sie jedna światła mijania. ori miałem na 30 i tez w ciulowy dzień pasowało by były juz mijania a ja jechałem na dziennych i tak szedłem po pare do góry az wkońcu zostało na 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na mnie kolej.

Jeżdże z komputerem od kilku dni i ustawiam, kalibruje ale g***o mi z tego wychodzim Aktualnie mam kodowanie ustawione na 02. Jednak jak mijania już się włączą to za nic nie chcą sie wyłączyc, nawet kiesdy w blokach pomiarowych czujnik pokazuje 7 ostatni poziom jasności. Czy ktoś mogłby mi łopatologicznie wytłumaczyć co robie źle bo już mi sie kończą pomysły. Czujnik wydaje się że reaguje prawidłowo na światło.

 

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposob zamontować taki czujnik :

 

https://pl.aliexpress.com/item/VW-AUTO-HEADLIGHT-SENSOR-AND-SWITCH-FOR-GOLF-6-TIGUAN-PASSAT-MAGOTAN-SAGITOR-OCTAVIA/670586831.html?scm=1007.13338.46806.0&pvid=24ab05d0-0ad4-488f-942b-0c522fb58903&tpp=1&detailNewVersion=&categoryId=200000228

 

Nie jest on ori i czy po aktywacji go kablem będzie działał poprawnie ? (mam na myśli tak jak ori)

Nie potrzebuje czujnika deszczu bo wiąze się to z mega kosztami, wymiana szyby, lusterko, czujnik.

I jak takie coś podpiąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz go aktywować kablem. Wystarczy przykleić tylko czujnik do szyby czy deski i podmienić włącznik świateł i powinno działać. Ja kiedyś chciałem zamontować taki w B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to plaza a nie wiesz czy wtedy jak wlacze coming living home czy bedzie dzialac ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coming / leaving home to opcja komfortu -> nie masz tam czujnika z can -> brak tych funkcji.

 

W komforcie jest taka opcja jak " Czujnik światła/zmierzchu zainstalowany " bez tego nie ma jak auto dowiedzieć się czy jest jasno czy nie. sam czujnik światła to dodatkowy moduł do kodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem: przestał działać czujnik zmierzchu, błędów brak a w blokach pomiarowych przy zakrywaniu ręką czujnika oscylują ładnie cyfry od 7 do 0, co może być nie tak? Nadmieniam, że podmieniłem włącznik główny świateł i bez zmian. Oczywiście w komforcie jest zakodowana opcja "czujnik światła, zmierzchu - zainstalowany" (jest odhaczony tzw. "ptaszek")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie działa obecnie tylko częściowo ten dynks wklejony w uchwyt lusterka wstecznego co patrzy przez szybę czyli czujnik deszczu.

W zależności jak intensywnie kropi tak reagują wycieraczki na pierwszym położeniu dźwigni i można to jeszcze dodatkowo regulować tym potencjometrem na górze wajchy od wycieraczek.

Czujnik światła cały czas pokazuje 0. Dziwne bo z CH i LH działa tylko CH. Wcześniej po zakupie jak otwierałem z pilota to świeciło LH a jak zamykałem też świeciło CH a teraz tylko LH. Chyba, że włącznik świateł na auto-tunel mam włączone to CH świecą po zamknięciu te 30 s ustawione na FIS.

Światła też cały czas mijania się palą, chyba, że na 0 i wtedy ameryka na przeciwmgielnych działa po zwolnieniu ręcznego.

Innych błędów brak takie samo kodowanie modułu Bordnetz WIsher i RLS jak z pierwszego skanu po zakupie a przed jakimikolwiek modyfikacjami.

Poza tym z bloku pomiarowego cały czas jest 0 czyli jakby noc/zasłoniety.

Była wymieniana szyba z podgrzewanej na zwykłą zieloną, mieli trudność z jego wyjęciem i chyba coś spierdzielili albo jakiś inny dali i trzeba coś w nim może tylko coś przekodować. Kodowanie jest takie samo jak przy pierwszym skanie ale może jednak.

Coś jakby się zawiesiło w komunikacji z tym czujnikiem światła. W lusterku czujnik światła działa i przyciemnia lusterka.

 

1K0955559AB mam taki a później po ETCE online został zastąpiony tym 1K0955559AF.

Można jeszcze z innym oznaczeniem literowym dopasować?

 

Ps. to auto zaczyna mnie pomału wk...ć.... wczoraj zablokowała się roletka w tylnych drzwiach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem. Mam czujnik zmierzchu i gdy mam włączony na pozycji auto-tunel to i tak świecą mi światła mijania... mam zamontowane światła dzienne led i nie mogę nijak ustawić, żeby świeciły w dzień tylko światła dzienne, a przy szarówce zapały się światła mijania... czy ktoś może mi to łopatologicznie wytłumaczyć? Nie mam vaga i nie mam się jak podłączyć do komputera. Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem sobie zamontować lusterko f otochromatyczne i czujnik deszczu,ma ktoś może schemat instalacji albo rozpiskę przewodów gdzie co podłączyć,bo coś nie mogę doszukać się kompletnych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem czujnik deszcz i zmierzchu i mam jeden problem.Czujnik deszczu działa prawidłowo CH i LH też działa prawidłowo ale nie przełącza świateł,mam ustawiony tryb amerykański i w pozycji auto światła mijania świecą się cały czas. W blokach pomiarowych jak przyswiece latarką na czujnik to wartości się zmieniają od 0 do 7 a światła się nie przełaczają. Widze że parę osób też miało ten problem ale nie napisali jak to rozwiązali pomoże ktoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zakodowanych świateł do jazdy w dzień innych niż mijania to jest OK. Jeśli masz dzienne na osobnym module to musisz wyłączyć tryb amerykański.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halogeny  mam zakodowane jako dzienne i tryb amerykański włączony, to mam wyłączyć ten tryb amerykanski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz zakodowane halogeny to powinno działać. Spróbuj wyłączyć tryb amerykański na próbę ale to raczej nie tutaj jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie takie:

czy można zmusić czujnik deszczu żeby przełączał światla dzienne na światła mijania?Analogicznie jak zmierzchowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale nie zawsze chce słuchać. Wchodzisz w bordnetz, z listy rozwijanej wybierasz czujnik deszczu i zaznaczasz bit1 albo bit2 w bajt0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dalej mam ten problem z czujnikiem zmierzchu powie mi ktoś co oznacza wartość w bloku pomiarowym 15 pozycja 1 bo zaóważłem że jak ta wartość się nie zmieni na off to światła nie przełaczają się 

20181228_190047.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności