Skocz do zawartości
piotr0488

Podłaczenie czujnikow parkowania ( oryginalne )

Rekomendowane odpowiedzi

Czujniki (optycznie) powinny być na tej samej wysokości, czyli te zewnętrzne trzeba by było jakoś do listew wpakować. :hyhy

Pozdro.

 

vipereeek, przeglądałem Twój temat ostatnio i dziwię się, że Ty nie masz jeszcze takiego moda :P ale myślę, że jest to wykonalne. Ja i tak mam zderzak do malowania więc chyba zaryzykuję :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przede wszystkim chciał bym się przywitać bo to mój pierwszy post na tym zacnym forum. Przepraszam że odkopuje stary temat ale nie znalazłem innego odpowiedniego dla mojego pytania. Mianowicie chodzi oto że do poprzedniego samochodu jakim było A4 B5 zakupiłem ori zestaw PDC czyli czujniki parkowania, moduł, głośniczek i kable idące od czujników do modułu i od modułu do przodu samochodu. Pytanie polega na tym czy taki zestaw po odpowiednim podpięciu do auta będzie działał i jak to zrobić. Pomijam fakt że muszę nabyć odpowiednią dokładke do zderzaka aby umieścić w niej czujniki bo tego oczywiście jestem świadom. Wiem że dużo części z A4 było wymiennych z tymi z naszych B5 kwestia tylko czy to się może udać. Z dodatkowych informacji mogę dodać ze kostka idąca z modułu do przodu samochodu ma 5 lub 6 kabelków (nie pamiętam dokładnie). Proszę o porady w tej sprawie jeśli ktoś jest obeznany i wgl. Dodaje zdjęcia modułu.

 

20150308_164425.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przede wszystkim chciał bym się przywitać bo to mój pierwszy post na tym zacnym forum. Przepraszam że odkopuje stary temat ale nie znalazłem innego odpowiedniego dla mojego pytania. Mianowicie chodzi oto że do poprzedniego samochodu jakim było A4 B5 zakupiłem ori zestaw PDC czyli czujniki parkowania, moduł, głośniczek i kable idące od czujników do modułu i od modułu do przodu samochodu. Pytanie polega na tym czy taki zestaw po odpowiednim podpięciu do auta będzie działał i jak to zrobić. Pomijam fakt że muszę nabyć odpowiednią dokładke do zderzaka aby umieścić w niej czujniki bo tego oczywiście jestem świadom. Wiem że dużo części z A4 było wymiennych z tymi z naszych B5 kwestia tylko czy to się może udać. Z dodatkowych informacji mogę dodać ze kostka idąca z modułu do przodu samochodu ma 5 lub 6 kabelków (nie pamiętam dokładnie). Proszę o porady w tej sprawie jeśli ktoś jest obeznany i wgl. Dodaje zdjęcia modułu.

 

[ATTACH=CONFIG]130863[/ATTACH]

 

Czołem, moduł wygląda identycznie jak passatowy, oznaczenie też ma prawie takie same 4B0919283(audi) 3B0919283(passat). W pasku jest obsadzone tylko jedno gniazdo i odpowiada za tył. Fabrycznie B5 nie miał przednich czujników (2 wtyczka). Przypuszczalnie dasz radę spokojnie zamontować to do paska.

Tutaj masz stronkę na której jest wszystko opisane dotyczące paska http://passat-vw.blogspot.com/.

Ja osobiście, żeby się nie bawić w ciąganie kabli po całym aucie to u siebie nie podłączałem diagnostyki a zasilanie i sygnał włączenia wziąłem z lampy z wstecznego, działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo na forum nie mogę znaleźć nic o tym. Po wymianie jednego czujnika układ ruszył i wszystko ok ale układ działa z za duża tolerancją tzn sygnał ciągły pojawia się za daleko od przeszkody tzn ok 50 cm. Czy jest możliwa adaptacja układu PDC? Albo jakaś kalibracja czy coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłeś czujnik identyczny, czy jakiś inny? Przed awarią działało poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem czujnik zamiennik ale do tego modelu po vin. Co ciekawe vcds pokazuje tą samą wartość w czujniku obok ( przy tej samej odległości od przeszkody) który jest oryginalny. Więc pdc z nim współpracuje i nie wywala żadnych błędów.

Aha i jeszcze jedno vcds w blokach pomiarowych ma odległość odczytaną przez czujnik podaną w cm ale to właśnie nie zgadza się z wymiarem rzeczywistym zarówno w czujniku wymienionym jak i oryginalnym.

Piszę o czujnikach środkowych więc one pokazują przy ścianie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały dylemat ponieważ nie wiem dlaczego w schemacie poniżej są podane dwa zasilania głośnika

 

 

Pin 1 - Zasilanie modułu +12V - przewód czarno/żółty (sw/ge);

Pin 2 - Zasilanie głośnika - przewód biało/brązowy (ws/br);

Pin 5 - Złącze przyczepy, sygnał masy blokuje działanie modułu po podłączeniu przyczepy - przewód szaro/czerwony (gr/ro);

Pin 6 - Wsteczny bieg (RF), sygnał +12V aktywuje moduł - przewód niebiesko/czerwony (bl/ro);

Pin 8 - Masa - przewód brązowy (br);

Pin 10 - Zasilanie głośnika - przewód biało/czerwony (ws/ro);

Pin 12 - Diagnostyka (K-line) - przewód zielono/szary (gr/gn);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam mały dylemat ponieważ nie wiem dlaczego w schemacie poniżej są podane dwa zasilania głośnika

a słyszałeś żeby głośnik wydał coś z siebie mając podłączony tylko jeden kabelek?? Zwał jak zwał - do głośnika idą dwa przewody i to są właśnie one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem wszystko pozakładane zderzak i bipeer do bipera wchodzi jeden wtyk a do modułu wchodzą dwie wtyczki zostają mi dwie wtyczki jedna na jeden pi i jedna na 3 piny. Czy konieczne jest ich podpięcie w jakimkolwiek miejscu? Chciałbym podłączyć na łatwiznę czyli do wstecznego dodam ze w tym 3 pinowym zostały mi 3 kabelki niebiesko czerwony,zielono szary i czarno czerwony. Pytanie jest takie gdzie to wszystko podłączyć aby zaczęły działać czujniki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo 1 pinowe jest do modułu haka (sygnał podpiętej przyczepy).

Wtyczka 3 pinowa to może jakaś pozostałość z wiązki auta, teoretycznie nic już więcej do PDC nie jest potrzebne. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale podłączyłem niebiesko czerwony do lampy i czy coś jeszcze trzeba podłączyć

Dzięki za ekspresowa odpowiedz

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Aha i brązowy muszenpodlaczyc do uziemienia najlepiej po drugiej stronie jest podłączenie do uziemienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie odnośnie wtyczki. Jak tam podłubać przy tych pinach, żeby ładnie ją zrobić? Czy po prostu lutować do przewodów z wtyczki?

Edytowane przez El_Comendante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mam zamontowane fabrycznie czujniki cofania. Po włączeniu biegu wstecznego brzęczyk daje stały sygnał przez ok 5-6 sekund i milknie. Tak się dzieje do następnego uruchomienia samochodu. Przy cofaniu czujniki nie działają. Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po włączeniu biegu wstecznego brzęczyk daje stały sygnał przez ok 5-6 sekund i milknie. Tak się dzieje do następnego uruchomienia samochodu. Przy cofaniu czujniki nie działają. Co może być przyczyną ?

Do wymiany czujnik/czujniki. :ok

Jak podepniesz vaga to się dowiesz które.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wymiany czujnik/czujniki. :ok

Jak podepniesz vaga to się dowiesz które.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Zakupiłem zderzak z czujnikami, moduł też mam lecz problem z tym że nie mam tej wiązki co leci od czujników do modułu parktonika :/

Wie może ktoś jaka ta wiązka ma numer bo nigdzie nie umie jej znaleźć aby kupić?

A może ma ktoś na sprzedaż ową wiązkę?

Za jakieś informację dzięki

Pozdrawiam Kamil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem zderzak z czujnikami, moduł też mam lecz problem z tym że nie mam tej wiązki co leci od czujników do modułu parktonika :/

Zewnętrzną wiązkę od czujników pod dokładką masz?

Brakuje tylko tej od sterownika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zewnętrzną wiązkę od czujników pod dokładką masz?

Brakuje tylko tej od sterownika ?

 

dokładnie pod dokładką mam czujniki z wiązką, tylko brakuje tej od strony sterownika :/

szukałem po sieci i nie umiem jej znaleźć :(

ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukasz. :)

Priv. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności