Skocz do zawartości
piotr0488

Podłaczenie czujnikow parkowania ( oryginalne )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam Passata B6 nie wyposażonego w czujniki parkowania.Chcę zamontować oryginalny system parkowania,nie zrobię tego sam bo nie znam się na tym poradź gdzie mogę taką usługę wykonać i jaki orientacyjnie może być koszt.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem czujniki w B5 kombi. Fajnie wpasowały się w czarną dokładkę zderzaka tuż pod łączeniem z lakierowaną skorupą. Problem polega na tym że mimo zamontowania podkładek o kącie 13* czujniki nadal "patrzą" za niskoi i piszczą mi przy cofaniu na nierównej drodze, lub nawet jak coś na niej leży (kamień, butelka). podkładek kątowych nie jestem już wstanie przerobić na większy kąt, dlatego zaczęło mnie zastanawiać czy dałoby się przełożyć dokładkę zderzaka (oryginalnie z PDC) z B5FL do B5 w kombiaku.

Udało mi się znaleźć że w sedanie jest to możliwe, ale trzeba porzeźbić, odnośnie kombiaka nie znalazłem informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zmieniałem osobiście zderzak w moim 3b na 3bg i samej dokładki się nie da wymienić.

w 3b zderzak jest jednolity, w 3bg dokładka jest dopinana, odciąłem dół w 3b i chciałem dospawać od 3bg ale inaczej jest jednak wyprofilowana.

 

dużo rzeźby, lepiej zderzak od 3bg założyć, jakieś fotki mam w temacie o aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. W takim razie rozpoczynam szukanie zderzaka od 3bg z czujnikami. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Posiadam od miesiąca Passata B5 w automacie i też mam niby oryginalnie zamontowane czujniki cofania - cały system jest ale jak daje na R to nic się nie dzieje :/, przed chwilą sprawdziłem podłączenie w bagażniku i wszystko wygląda dobrze ale nie mam pojęcia gdzie może być podłączona wtyczka display - czy ktoś może ma jakiś pomysł ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz oryginalną instalacje , to kostki szukaj w prawym przednim ( wew ) nadkolu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie ale całkiem fajnie gada hahahaha ale to nie jest VW instalacja czujników tylko pewnie kupiona i zamontowana w serwisie bo mam nakładkę na lusterko i na nim mi sie wyświetla i wygłasza wszystkie komunikaty.

Edytowane przez Matezzzz
błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Mianowicie mam taki problem chciała bym podłączyć samodzielnie czujniki parkowania w moim passaciku

Prace które wykonałam:

- Zamontowałam uchwyt z modułem i buzerem w bagażniku na uchwycie od silniczka wlewu paliwa

- Kolega wyprowadził mi wszystkie kable oraz zamontował listwę z czujnikami

Wszystkie prace z montażem zakończone lecz zostało mi podłączenie 4 kabli koloru:

- Niebiesko czerwony

- Brązowy

- Czarno Czerwony

- Szaro zielone

 

Moje pytanie :) Gdzie i do czego to podłączyć :P z góry dziękuję oraz Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- niebiesko-czerwony --> sygnał biegu wstecznego (przewód jest we wtyczce lampy o identycznym kolorze)

- brązowy --> masa (koło modułu jest punkt masowy)

- czarno-czerwony --> zasilanie sterownika (możesz podpiąć pod sygnał biegu wstecznego)

- szaro-zielony --> linia diagnostyczna (ciągniesz przewód do przodu auta np. do gniazda diagnostycznego)

lub bliżej do wtyczki od DSP o ile masz go w bagażniku :hyhy

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Brązowy- masa

czerwono-czarny- zasilanie po stacyjce najlepiej podpiąc pod zacisk 75X znajdujący się pod osłoną kolumny kierowniczej

niebiesko -czerwony sygnał wstecznego podpinamy się pod lampę tylną-zasilanie żarówki światła cofania

zielono-szary linia diagnostyczna K-line można podpiąć się pod pin 7 gniazda diagnostycznego OBD jak zdejmiesz osłonę kolumny kierowniczej to masz dostęp do złącza- przewód zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co potrzebuje do zamontowania przednich czujników parkowania do mojego Passata 3bg Kombi ? Wystarczy mieć sterownik, czujniki i wiązki kabli te co idą na tył + włącznik koło radia ? Myslałem juz o tym zeby kupic sterownik z Sharana i czujniki oraz wiązke a na tył pozostawic oryginalna z Passata. Będzie działac ? Pozdrawiam

PS. Mam juz zamontowany tylni PDC.

Bardzo prosze o pomoc.

Edytowane przez Beniamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Co potrzebuje do zamontowania przednich czujników parkowania do mojego Passata 3bg Kombi ? Wystarczy mieć sterownik, czujniki i wiązki kabli te co idą na tył + włącznik koło radia ? Myslałem juz o tym zeby kupic sterownik z Sharana i czujniki oraz wiązke a na tył pozostawic oryginalna z Passata. Będzie działac ? Pozdrawiam

PS. Mam juz zamontowany tylni PDC.

Bardzo prosze o pomoc.

Sterownik od Sharana jest identyczny jak w Passacie.

W Passacie środkowe gniazdo w sterowniku jest wolne. :ok

Potrzebujesz komplet czujników wraz z wiązką oraz włącznik do konsoli oczywiście z Sharana.

Aaa, w Sharanie jest jeszcze na przodzie auta pod konsolą dodatkowy buzzer, więc pewnie i u ciebie by się przydał.

Jeśli będziesz miał taki ori komplet gratów to zostaje ci jedynie wpięcie wiązki do sterownika. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli będziesz miał taki ori komplet gratów to zostaje ci jedynie wpięcie wiązki do sterownika. :ok

Pozdro.

 

 

a do czego przyczepi czujniki w zderzaku? jest jakoś wyprofilowany? ma otwory na CZUJNIKI?

Edytowane przez pemek2610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tutaj są takie uchwyty pod listwe w zderzaku na czujniki

No właśnie. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vipereeek - a Ty posiadasz PDC w swoim Passacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda ;D a przód też masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tutaj są takie uchwyty pod listwe w zderzaku na czujniki

 

a jak się to ma do zderzaka ze spryskami? gdzie idą czujniki? w listwę czy niżej? ma ktoś zdjęcie z takim modem jak to się prezentuje w przednim zderzaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak się to ma do zderzaka ze spryskami? gdzie idą czujniki? w listwę czy niżej? ma ktoś zdjęcie z takim modem jak to się prezentuje w przednim zderzaku?

http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/

Dla mnie to lipnie wygląda.

Czujniki (optycznie) powinny być na tej samej wysokości, czyli te zewnętrzne trzeba by było jakoś do listew wpakować. :hyhy

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności