Skocz do zawartości
vrl

Duże wibracje od silnika. 1.6 D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem ze jak silnik sie nagrzeje i temperatura otoczenia jest dosc wysoka to na wolnych obrotach silnik drga dużo mocniej niż powinien. Czasem jak stoje na światłach to odczuwalne jest przejście z prawidłowej pracy silnika na tą mocno drgającą. Musze dodać, że nie odczuwam spadku mocy przy normalnej jezdzie. Chodzi tylko o to, że cały samochód skacze przez te wibracje i jest to mocno upierdliwe. Podnoszenie wolnych obrotów na np. 900 obr/min nic nie daje. Prosze o jakieś propozycje rozwiązania problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poducha pod silnikiem do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi napewno o poduszki silnika bo to sam silnik zmienia swoją pracę. Jakby poduszka walnęła to by drgało cały czas, a u mnie na zimnym raczej jest dobrze a na ciepłym bardzo drga ale są momenty, że się poprawia i chodzi prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeplywka pompa paliwa (kat wtrysku)

VAG pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeplywka pompa paliwa

Możesz podać lokalizacje tych elementów w Passacie B2? Bo chyba coś pominąłem w czasach jak miałem takie autko.

VAG pomoze
A gdzie jest złącze diagnostyczne VAG-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znowu zacznie się telepać, weź butelkę z chłodną wodą i polej głowiczkę pompy wtryskowej, tam gdzie wychodzą przewody wys. ciśninia i napisz czy jest jakaś reakcja. Poza tym sprawdź czy w czasie kiedy silnik się telepie nie pracuje wentylator chłodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo pompa - głowiczka...

albo koncza ci sie prowadnice zaworowe np. - choc tu cieply powinien pracowac rowniej...

moj na ksiazkowych 900rpm stoi sobie grzecznie w miejscu cieply

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze z tą pompą, chociaż słyszałem, że jak pompa siada to słabo odpala na ciepłym. A moj odpala super. Wentylator nie chodzi wtedy napewno bo mam kontrolke wiatraka i wiem kiedy sie włącza. Z głowicą nie jest już najlepiej bo ogólnie nadaje się już do powiedzmy tak "małego remontu" tzn. troche za duże luzy na prowadnicach, być może popychacze do wymiany i takie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik może się kończyć, upewnij się jeszcze czy aby na pewno poduchy pod silnikiem nie są zapadnięte, drga Ci kierownica? mi skakała jak zwariowana jak poduszki były walnięte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduchy sie dobrze z kanału oglada :) jak metalowy element dotyka dolu poduszki to na smietnik z nią, nie kupuj czasem toprana... u mnie po tygodniu usiadły :( (moze to zasługa wagi 1.6TD na k24 z wspomą?) febi narazie daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo, poduszki sa za miekkie, z zewnatrz wygladaja dobrze a tak naprawde przez nie jest telepawka autem ze szok, roznice w cieplym i zimnym silniku sa standardowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie okazało się że alternator 90A tak bardzo obciąża silnik, że aż go telepie... prawdopodobnie przez to, że mam padake akumulator i po uruchomieniu zimnego silnika potrzebuje dużo prądu żeby się znów podładować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wolnych obrotach silnik drga dużo mocniej niż powinien

Miałem takie objawy jak u Ciebie. Jedyna prawidłowość była taka, że mimo równych obrotów rzucało na wszystkie strony tylko wtedy jak na dworze było bardzo gorąco i samochód stał w słońcu kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na kąt wtrysku tosamo miałem w seacie po ustawieniu jak ręko odjął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie zakładać już nowego tematu zapytam się o sprawę dość podobną...

Passek B2 1.6D rocznik 85. Na wolnych obrotach atmosfera w aucie przypomina tą z bardzo starych Ikarusów :) Szybki dzwonią, łącznie z tapicerką. Podczas jazdy jest w porządku.

Ja rozumiem, że autko swoje lata ma, ale czy nie ma jakichś magicznych sposobów na lekkie zmniejszenie tych drgań? Nie znam się za dobrze na tym silniku dlatego też zrozumiem odpowiedź w stylu "ten typ tak ma" :)

Poduchy były wymieniane dość niedawno, ale nie wiem właśnie czy to nie był jakiś pochodny szmelc typu Topran/Hans Pries. Rozrząd wymieniany jakieś 5k km temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poduchy były wymieniane dość niedawno, ale nie wiem właśnie czy to nie był jakiś pochodny szmelc typu Topran/Hans Pries.
To podstawa!

Można zawsze troszkę podnieść obroty na jałowym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego też zrozumiem odpowiedź w stylu "ten typ tak ma"

 

Co to to na pewno nie, widziałem b2 gdzie nawet kierownica nie telepała. U mnie to się zdarza ale, szyby czy tapicerka, niee.

 

I jeszcze dodam, że trzeba wziąć poprawkę na pogodę, bo wiadomo że przy ujemnych temp. ma prawo trochę potelepać czy tez potrzeszczeć.

 

A po za tym to tak jak napisał ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie zajmę się poduchami rzeczywiście. A tak szczerze to nie zauważyłem żeby zimą telepał bardziej :) Jakoś tak na jałowym zawsze wszystko w środku lata. Pewnie te marne poduszki usiadły od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zauważyłem żeby zimą telepał bardziej

Tak jak napisałem wcześniej, u mnie wszystko latało przy wysokiej temperaturze. Jak było chłodniej wszystko było ok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności