Skocz do zawartości
IroN_87

Listwa przy dachowa - jak wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje wymienić listwę przy dachową zaznaczoną na rysunku na chromowaną.

Jak się ściąga starą? Ona też jest na nitach i trzeba je rozwiercić? robił już ktoś taki zabieg?

I głownie to chodzi mi jeszcze o to czy nad tylną szybą tą w bagażniku listwę przy dachową da się wyciągnąć czy pierwsze trzeba szybę?

 

listwaq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odświeżam temat. Wymieniał już ktoś tą listwę?? A może Ty IroN_87 uporałeś się z tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to u siebie robiłem.

Po pierwsze to potrzebujesz tylne szyby wyciąć i wymienić na inne, takie gdzie uszczelka "przewiduje" chrom, bo do tej nie dołożysz.

Pamiętaj, że do chromowanych potrzebujesz specjalne spinki, które trzymają tylną część listwy (tą nad szybą karoseryjną) - tam nie jest sama listwa nitowana, tylko te spinki i dopiero na nie zakłada się listwę.

Cholernie ciężko to wytłumaczyć, ale po prostu kup te spinki, żeby nie było płaczu jak wytniesz szybę i nie założysz chromu, bo w ASO od ręki tego nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie chcę chromu tylko czarną bo mam pogiętą w jednym miejscu.

Czyli żeby wymienić listwę to muszę wyciąć tylną szybę, usunąć listwę, usunąć stare nity, zdjąć posufitówkę zanitować nową listwę, wkleić szybę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsufitki nie ruszasz, reszta się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Piszę ponieważ jestem nowy i nie mogę zakładać tematów (w sumie to nie ma to sensu zakładać nowego). Mam pytanie odnośnie tej listwy dachowej. Dzisiaj przy dosyć dużej prędkości wyskoczyła ona do połowy swojej długości, wcisnąłem ją na swoje miejsce, ale jest bardzo luźno umieszczona i boję się, że znów wyleci. Tutaj pojawia się pytanie, czy można ją w ogóle przykleić czy niestety trzeba kupić nową. Jeśli można kleić to polecacie silikon czy jakieś inne kleje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

 

Piszę ponieważ jestem nowy i nie mogę zakładać tematów (w sumie to nie ma to sensu zakładać nowego). Mam pytanie odnośnie tej listwy dachowej. Dzisiaj przy dosyć dużej prędkości wyskoczyła ona do połowy swojej długości, wcisnąłem ją na swoje miejsce, ale jest bardzo luźno umieszczona i boję się, że znów wyleci. Tutaj pojawia się pytanie, czy można ją w ogóle przykleić czy niestety trzeba kupić nową. Jeśli można kleić to polecacie silikon czy jakieś inne kleje ?

 

Umyj dokładnie samą uszczelkę i sprawdz czy nigdzie nie jest odkształcona. Jeśli jest prosta po całej długości to ponownie załóż listwę na dach. Oczywiście może być tak, że zgubisz ją w czasie jazdy. Możesz silikonem dekarskim punktowo przykleić ale z wyczuciem żeby woda momgła w miarę swobodnie spływać z dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności