Skocz do zawartości
HoSe

Zablokowane drzwi pasażera prawe

Rekomendowane odpowiedzi

mały update morze ktoś pomoże :

rozebrałem wreszcie prawe drzwi pasażera - ktoś już tam ostro sobie gmerał -

 

problem :

 

1) brak komunikacji ze sterowaniem lusterka prawego

2) komp nie widzi dżwi - wywala komunikat 1332 Door Control unit - front passanger side -j387 No Communication

3) działają TYLKO szyby elektryczne

4) nie działa centralny.

5) komp nie widzi to i światła nie świeci - etc.

 

 

po demontażu tapicerki ........

 

w środku od modułu silnika wychodzi wiązka 5 kabelków pod metalową osłonę drzwi ( wychodzą wspólną wtyczką ) - te kabelki ktoś próbował próbnikiem - są poizolowane i widać ze na płytko w nie wchodził igłą.

 

pytanie za 100 załotych ( tyle to będzie kosztowało )

 

czy winny jest zamek ?

czy jeżeli kupię nowy ( są na allegro po 100 pln ) i podmienię - bedzie wszystko ok ? czy trzeba coś programować ? - coś mi się o ucha obiło ze tak ;(

 

bo nie kumam jednego : co ma zamek do lusterek - z tego co widziałem kabelki od lusterka spięte są spinką i wchodzą do tego całego modułu z silniczkiem od szyb hmm...

 

co radzicie - bo już nie wiem jak i co sprawdzać...

 

hmm... to może wtyczkę rozpiąć i sprawdzać czy podaje napięcie ? ale jak tu czegoś nie zewrzeć ;( no i te lusterka co ma zamek do ich działania...

 

najchętniej kupiłbym i silniczek i zamek - wywalę max 200 pln i powinno być okay - no chyba ze poszło coś innego - i nie mam pewnosci hmm..

Edytowane przez cezare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie powie hmm... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co otworzyles te drzwi.Mialem ten samproblem.Skonczylo sie na zdjeciu tylnych drzwi(aczkolwiek nie wiem czy bylo to potrzebne) i dopiero odkrecili uchwyt na ktorym zatrzaskujae sie zamek czy jakos tak i otworzyli drzwi.padniety byl zamek.Cala operacja kosztowala mnie 800 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy winny jest zamek ?

czy jeżeli kupię nowy ( są na allegro po 100 pln ) i podmienię - bedzie wszystko ok ? czy trzeba coś programować ? - coś mi się o ucha obiło ze tak ;(

 

U mnie szwankował zamek tylny i zaopatrzyłem sie na allegro w nowszy od FL i nic nie trzebabyło programować. To jest pewne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakończyło się wymianą sterownika w drzwiach i jest ok. Koszt sterownika 120 zł i troszeczkę grzebaia. Ale teraz szwankuje mi czyjnik w tynych drzwiach :) trzeba bedzie wymienić zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. wczoraj zamknalem drzwi guzikiem od wewnatrz zeby zablokowac wszystkie drzwi. i drzwi tylne prawe dzis chcialem otworzyc je. zaryglowaly sie. ani od zewnatrz ani z zewnatrz. co robic?? jak ciagne od wewnatrz za klamke to klamka do polowy idzie tylko a do konca cos spiera.... o co chodzi??pomocy:niekumam

Edytowane przez marko002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij gumę w środkowym słupku od zewnątrz koło zawiasów niedziałających drzwi i sprawdź kostkę. U mnie były przerwane dwa trzy kable.

 

Edit. Dopiero spojrzałem na datę posta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy B5 jest to mój pierwszy post wiec chciałbym się przywitać

mam na imie Robert

Od wczoraj mamy problem z prawymi drzwiami ,i szukam porady.

Mianowicie nie mogę otworzyc prawych przednich drzwi .

drzwi nie można otworzyć z zewnątrz i z wewnątrz. Rygiel w drzwiach cały czas jest wciśnięty. Pociągając za klamkę wewnątrz ( ciężko chodzi) rygiel wychodzi, po puszczeniu klamki od razu się chowa (sprężynuje). Jakby coś trzymało w zamku.

 

.Otwierając i zamykając centralny zamek w drzwiach pasażera jest cisza.

Próbowałem brutalną metodą wyciągnąć rygiel kombinerkami ale nic to nie dało.

Wygląda na to że nie bardzo da się zdjąć tapicerkę przy zamkniętych drzwiach, od dołu trzymają ją śruby, dodatkowo trochę blokuje ją tapicerka deski.

Szyba dziala

Macie jakiś sposób by otworzyc te cholerne drzwi?

Za wszystkie rady z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod pytanie.

Kolegą ma ten sam problem. Drzwi przednie pasażera nie chcą się otworzyć. Podswietlanie guzika i sterowanie szybą działa czyli zasilanie jest. Jakieś pomysły jak je otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja się podpinam mam ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.proszę o pomoc. Zmienialem mikrostyk.rygiel działa góra dol pilotem i ręcznie ale ani zew. Ani wew.klanka nie otwiera drzwi,jest opór normalny jak wcześniej,ale drzwi Sie nie otwierają:/ na vagu zero błędów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem ten sam problem.

. Metalem się bagien i nic... Ale po zainstalowaniu vcds lite...:) drzwi się otworzyły. Bez rozbierać i kombinowania. Także vcds lite i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zablokowały mi się prawe drzwi przednie, ani klamką zewnętrzną nie mogę otworzyć ani wewnętrzna, ciągnę kombinerkami ten drut co jest podczepiony do wew klamki i nic, stukałem w okolice zamka, wlałem przez otwór w zamku WD-40 i nadal ani drgną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zablokowały mi się prawe drzwi przednie, ani klamką zewnętrzną nie mogę otworzyć ani wewnętrzna, ciągnę kombinerkami ten drut co jest podczepiony do wew klamki i nic, stukałem w okolice zamka, wlałem przez otwór w zamku WD-40 i nadal ani drgną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiązkę przewodów w progu kierowcy. Połączenia przewodów lubią się utlenić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem ślizgi szyby, zdjąłem boczek i odkręciłem zamek, po założeniu ślizgów drzwi otwierały się od wewnątrz ale z zewnątrz nie, spadł z klamki zewnętrznej ten drucik z plastikiem, odkręciłem śrubę i wyjąłem element na którym jest wejście na kluczyk, założyłem tą linkę i wszystko złożyłem, zamykając drzwi nie domkły się i je próbowałem otworzyć klamką zewnętrzna, nic zero reakcji więc domknąłem drzwi pchając je, próbowałem otworzyć drzwi od wewnątrz ale zapomniałem założyć ten drucik na wew klamkę, wyciągłem go i jest jak by za długi ciągnę go i zero reakcji.

Udało mi się zdjąć boczek, drzwi nadal zablokowane. działa zamykanie drzwi z kluczyka i otwieranie, ale nie działa domykanie drzwi z klucza. Jak się dostać do zamka?

20170902_183947.jpg

Edytowane przez fanbmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności