Skocz do zawartości
HoSe

Zablokowane drzwi pasażera prawe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po ostatnich ulewach zablokowały mi się drzwi tylne prawe.

Słychać jak siłownik z centralnego w tych drzwiach działa, bolec nie wyskakuje i nie da się ich ani z zewn. ani z wewn. otworzyć. Czuć normalny opór na oby dwóch klamkach ale za nic nie chcą się otworzyć. Przy próbie otwarcia klamką bolec wysuwa się ale jak klamkę puszczę znów się chowa. Podpiąłem paska pod laptopa i wyskoczył mi błąd o złym sygnale z sterownika centralnego.

Jak otworzyć te nieszczęsne drzwi.

Co może być uszkodzone.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stukałem, pukałem a drzwi ani drgną. Próbowałem różnych kombinacji i dopiero zadziałało jak przez otwarte okno ciągnąłem za klamkę wewn. i wcisnąłem na pilocie "zamknij" coś zgrzytnęło i się otwarły. Jednak długo się z tego faktu nie cieszyłem. Po zamknięciu z pilota drzwi znów się blokują. Jak zrobię knif o którym pisałem wcześniej znów się otwierają.

Co mogło się zepsuć w zamku?

Da się coś takiego naprawić czy szukać nowego zamka?

Nie znalazłem wystarczających informacji w szukajce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze siłownik ma jakby ma sciezki po zwierane i sygnał otwierajacy idzie na zamykanie i odwrotnie

wymiana plytki lub całego siłownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosze o pomoc i poradę! Mam problem z drzwiami pasażera po stronie kierowcy, są poprostu martwe i zaryglowane. Nie odpowiada siłownik, nie działa szyba jak i lusterko wsteczne. Czy to jest uszkodzenie steronika? W serwisie twierdzą że trzeba wymienić steronik i powinno być ok, ale... Moduł komfortu nie jest zalany. Ale... alarm fabryczny nie działa, nie domyka szyb, nie ma dzwięku syreny. Centralny zmayka zamyka wszystkie drzwi, chodź czasami odbija tylnych pasażera po stronie kierowcy. Ma ktoś może pomysł na ten problem?

 

Wielkie dzięki dla pomysłowych umysłów :)

Edytowane przez Otin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Prosze o pomoc i poradę! Mam problem z drzwiami pasażera po stronie kierowcy, są poprostu martwe i zaryglowane. Nie odpowiada siłownik, nie działa szyba jak i lusterko wsteczne. Czy to jest uszkodzenie steronika? W serwisie twierdzą że trzeba wymienić steronik i powinno być ok, ale... Moduł komfortu nie jest zalany. Ale... alarm fabryczny nie działa, nie domyka szyb, nie ma dzwięku syreny. Centralny zmayka zamyka wszystkie drzwi, chodź czasami odbija tylnych pasażera po stronie kierowcy. Ma ktoś może pomysł na ten problem?

 

Wielkie dzięki dla pomysłowych umysłów :)

ja bym tez byl za tym sterownikiem albo to moze byc cos w samych kostkach kablach najczesciej na zgieciu kable sie przecieraja i wtedy dzieja sie cuda

moze spróbub je otworzyc kluczykiem bo chyba ci chodzi o drzwi pasazra obok kierowcy tak skoro piszesz o lusterku bocznym-wstecznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, nie ma zamka od strony pasażera, a otwiernie zamkiem od strony kierowcy nic nie daje.

 

W serwisie podłączyli go pod komputer... ponoć moduł komfortu dziła ok. ale nie mają dostepu do tego sterownika. Twierdzą że trzego go wymienić bagatela 1100 :). Myślę że nie mam co bawic się w robieranie drzwi?

 

Tym bardziej, że co z tego że odblokuję drzwi jak i tak nie mam mozliwości sterowania szybą, lusterkiem i zamkiem. :)

 

pozdrawiam.

Edytowane przez Otin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszukał tego sterownika i na poczatek posprawdzał wszystkie kable i wtyczki przy nim i spróbował go podmienic gdzies na szrocie na inny działajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozbieranie boczka w takiej sytacji jak brak sterownika na podmianę jest raczej absurdem :) ale nadal czekam na jakieś innowacyjne rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak samo,po ulewach zablokowalo mi drzwi,miesiąc czasu się męczyłem i wkońcu jak osuszyłem moduł komfortu wszystko wróciło do normy,też nie było błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moduł komfortu jest suchy! Na początku świrowały mi tylne lewe drzwi oraz nie było dzwięków z syreny oraz nie domykał mi szyb. Bawiłem się ryglowaniem od wewnątrz, wtedy mi się zablokowały i padła reszta czyli szyba i lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś temat z 2 postu ?

Częstą przyczyną braku otwierania tylnych drzwi są sparciałe przewody w gniazdach na słupkach. Po otwarciu przednich drzwi na słupku dzielącym przednie od tylnych drzwi jest guma, odchyl ją i sprawdź gniazda oraz przewody elektryczne czy są całe. Sprawdź bezpieczniki bodajże za moduł komfortu jest odpowiedzialny bezpiecznik 19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Dziś podłaczyłem go pod komputer... sprawdziłem wszystkie zamki i modół komforu. Okazało się ż jest komunikacja ze sterownikiem. Tylko wygląda jka by był nie zaprogramowany. W piątek rozbieram drzwi i sprawdzamy styki i kabel oraz oderylowujemy zamek. Mam nadzieję że wszytko zadzaiła :)

 

Pozdrawiam,

 

Andrzej

 

ps. oczywiście dam zanć co było przyczyną... chyba że nie uda się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i udało Ci się coś namierzyć ?

 

mi wyszedł błąd

 

01332 Door Control unit - front passanger side -j387 No Communication

 

i **** - szyba otwiera się skokowo w tych drzwiach kiedy otwieram ją z panelu kierowcy - prawe drzwi prucz sterowania szybą kompletnie martwe + brak regulacji lusterek ;(

 

idę polookać na moduł komfortu - tak wszyscy mówią że on siada - we will see .,

 

edit : suchutko ;(

Edytowane przez cezare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki - gdzieś jeszcze odycztałem że ida sobie 2 pary takich właśnie kabelków i w którymś momencie 2 idą w lewo do drzwi kierowcy a dwa w prawo do pasażera - no i wystarczy żeby jeden gdzieś się przetarł lub zimny lut - i już sypie takimi błędami - w sumie elektromechanik powiedział " albo wiazka i posprawdzamy kabelki i zobaczymy" albo moduł cały drzwi ( moduł zamka ) - ale to mi się małoprawdopodobne wydaje.

 

poniewż kupiłem używkę - mam jeszcze nie działajace lusterka elektryczne, nie diałający tempomat i błędy w klimie 318 zaworu bezpieczeństwa ( przeladowałą klima i popuścić musiał ) i klapy zamykania obiegu powietrza.

 

moim marzeniem to wyprowadzić to to na zero a potem już tylko co jakiś czas sprawdzać jakby były kłopoty - na razie troszkę jestem załamany. choć cieszy mnie jedno - wszędzie mam sucho . pasek ma pękniętą szybę przednia na samym roku dolnym od strony drzwi pasażera - pęknięcie czuć pod palcem ciekawe czy jest możliwe żeby tamtędy gdzieś pociurczyła sobie jakaś wilgotność ? - otwierałem boczki - dojście do poduszki - ale jest tam czyściutko pachnąco i suchutko ... no nic .. pojadę do elektro na sprawdzanie wiązek i dam znać. zauważyłem dużo postów o POMOC a potem cisza - jakby sie ktoś pochwalić nie chciał co mu rzeczywiście było .

 

ps. wiem że to offtop - ale godula moto sport w krakowie montuje za 190 pln timery turbiny - ustawiamy czas po wyłączeniu zapłonu ile turbo ma sie kręcić 1 min 2 3 czy 4 . Ja to zamontuję ;) - ale mówię najpierw muszę go do zera wyprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszędzie mam sucho

A podnosiłeś wykładzinę pod nogami kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A podnosiłeś wykładzinę pod nogami kierowcy?

Kolego czytaj posty.

idę polookać na moduł komfortu - tak wszyscy mówią że on siada - we will see .,

 

edit : suchutko ;(

Jeśli sprawdzał moduł komfortu i suchutko to znaczy podnosił wykładzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic to - ale tak wzrocowo sucho jak w żanym innym moim aucie które miałem - zwłaszcza ten szarobury gruby podkład wykładziny - mięciutko i suchutko ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności