Skocz do zawartości
Lagier

Do administracji: Forum vw-passat, a przeglądarki internetowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z racji tego że na forum Passata nie ma działu "o stronie" a szkoda... postanowiłem napisać to tutaj. Nie wiem czy Administratorzy tudzież osoby zajmujący się kodem forum wiedzą, iż forum nie działa poprawnie pod niektórymi przeglądarkami internetowymi. O ile IE śmiga w porządku to już Mozilla FF 3.0.11 nie... przykłady:

- stosowanie opcji "cytuj" nie działa z automatu... trzeba ręcznie wklepywać

pełna cytowana tresc[/|quote]

- dodawanie kolejnego posta przez tego samego usera (jeden pod drugim) kończy się stworzeniem kolejnego posta, a nie edycją poprzedniego jak to ma miejsce gdy działamy na IE,

- wyszukiwarka pod IE działa nieco inaczej, wyszukując tę samą frazę, słowo pod IE dostajemy często więcej wyników zwrotnych,

 

Nie testowałem jak sytuacja wygląda pod Operą i starszymy wersjami IE. IMO warto byłoby się tym zainteresować i zajrzeć do kodu forum i poprawić co nieco. Ułatwiłoby to życie nie tylko userom ale i moderatorzy mieliby mniej pracy (vide: klepanie postów jeden pod drugim).

 

Setup na którym zauważyłem w/w bugi:

System: Vista 32bit HP

Przeglądarka: Mozilla FireFox 3.0.11

 

Edit:

Przy okazji forum passata jest pod dosyć ostrym rygorem. Aby mieć dane uprawnienia trzeba mieć odpowiednią ilość postów itd. a np kasowanie i edycja postów jest dowolne, czyli pisze ktoś sobie w wątku dowolną ilość odpowiedzi a po dwóch miesiącach może je swobodnie edytować, usuwać itd. taka troche sprzeczność jednego z drugim wg mnie.

 

pozdro

Lagier

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod operą nie ma żadnych problemów przynajmniej u mnie wersja 9 i 10 chodzi bez, żadnych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli Opere mamy wyeliminowaną.

 

FF 3.x narobił nieco zamieszania strony mogą zachowywać i zachowują się nieco inaczej niż pod wcześniejszymi wersjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod operą nie ma żadnych problemów przynajmniej u mnie wersja 9 i 10 chodzi bez, żadnych niespodzianek.

Potwierdzam, u mnie pod Opera tez 0 problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@navik

 

heh.. fakt :D chyba zbyt bardzo przywykłem do innego rodzaju rozłożenia działów na forum.

 

Do moderacji w takim układzie prośba o przeniesienie topicu do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- stosowanie opcji "cytuj" nie działa z automatu... trzeba ręcznie wklepywać
pełna cytowana tresc[/|quote]

działa wymienicie pod FF 3.0.11

 

- dodawanie kolejnego posta przez tego samego usera (jeden pod drugim) kończy się stworzeniem kolejnego posta, a nie edycją poprzedniego jak to ma miejsce gdy działamy na IE,

niezaobserwowałem tego problemu, pojedyńcze problemy czasem mogą mieć miejsce ale to są naprawdę sporadyczne wyjątki

 

- wyszukiwarka pod IE działa nieco inaczej, wyszukując tę samą frazę, słowo pod IE dostajemy często więcej wyników zwrotnych,

wykorzystywana jest wewnętrzna wyszukiwarka i rodzaj przeglądarki nie ma tutaj znaczenia.

 

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:57 ----------

 

kasowanie i edycja postów jest dowolne, czyli pisze ktoś sobie w wątku dowolną ilość odpowiedzi a po dwóch miesiącach może je swobodnie edytować, usuwać itd

są działy gdzie taka możliwość jest wyłączona (gadżety, zlot)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier, usuń historię, ciasteczka itp. rzeczy z FF. Powinno pomóc. Mam w pracy 3.0.11 i Win2000, a w domu też FF na XP i nie mam takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego posta piszę właśnie cytując z automatu wypowiedź kolegi artmin

 

@artmin

 

ad. 1. sprawdzam po raz kolejny po raz kolejny problem się powtarza. Nic się nie zmienia opcja cytowania nie działa jak powinna.

 

ad. 2. j.w. identyczna sytuacja pod IE bezproblemowo pod FF ni cholery

 

ad. 3. sprawdziłem jeszcze raz, fakt tutaj potwierdzam pomyłka z mojej strony

 

ad. 4. bardziej chodzi o to, że np toczy się dyskusja ktoś rzuca argumentami, wyzwiskami itd. zgłaszam problem do moderacji a w tym czasie user edytuje posta i jest czysty... ta sama sytuacja tyczy się jakichś tez które mogą być zmieniane podczas dyskusji.

 

edit:

 

@tuniek

Zrobione aczkolwiek sprawdzę jeszcze raz. Nie wiem być może kochana MS Vista ma z tym coś wspólnego... W domu sprawdzę jeszcze na innym sprzęcie i zobaczymy.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na FF wsio gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam w czym jest rzecz. Po raz kolejny wyczyściłem ciasteczka, historie, cache. Praktycznie nic się nie zmienia. Przetestowałem jeszcze dodawanie postów jeden pod drugim. Pod FF o ile pisze się post w tym samym dniu działa ok, jeżeli post napisany był z datą wsteczną nic się nie zmienia. Cytowanie postów z automatu nadal lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytowanie postów z automatu nadal lipa..

 

A co rozumiesz przez to ?? Zaznaczasz tekst który chcesz zacytować ?? Bo teraz tak jest, kiedyś było do tego cytowanie selektywne a sam "cytuję" cytował od razu całą wypowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co rozumiesz przez to ?? Zaznaczasz tekst który chcesz zacytować ?? Bo teraz tak jest, kiedyś było do tego cytowanie selektywne a sam "cytuję" cytował od razu całą wypowiedz.

 

no właśnie cytuję poprzez samo kliknięcie przycisku "cytuj" gdzie w domyśle powinno zacytować całą wypowiedź. Przy zaznaczaniu konkretnego akapitu działa jak trzeba. Czyli generalnie ten problem rozwiązany aczkolwiek wg mnie nie do końca dobre to rozwiązanie. Fajna jest opcja, że cytujemy wypowiedź w zależności od tego co zaznaczymy, ale w domyśle przycisk "cytuj" zawsze w kolejnych wersjach forum bbcode cytował całość postu i wg mnie mimo dodatkowej opcji powinno tak zostać. Jestem lub byłem userem różnych typów forum począwszy od phpbb w pierwszej wersji poprzez modyfikacje by przemo az do wersji 3 i szczerze powiedziawszy przez myśl mi nie przeszło że przycisk "quote" może zmienić swój standard...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem cytowanie selektywne u nas nie powróci, więc musisz się pogodzić z tym, żeby coś zacytować musisz zaznaczyć wybrany tekst bądź jego całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem cytowanie selektywne u nas nie powróci, więc musisz się pogodzić z tym, żeby coś zacytować musisz zaznaczyć wybrany tekst bądź jego całość.

 

nie no pewnie, "co kraj to obyczaj" ale mój przykład pokazuje, że ludzie przyzwyczajają się do standardów. Wszędzie są plusy i minusy, plus na pewno taki że nie cytuje się zbędnej ilości tekstu, nie powtarza obrazków itd. minusem jest to że standard nie jest zachowany i trzeba się od nowa "uczyć". I w tym wypadku laik będzie miał łatwiej niż osoba, która używała już wcześniej danego standardu.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad. 4. bardziej chodzi o to, że np toczy się dyskusja ktoś rzuca argumentami, wyzwiskami itd. zgłaszam problem do moderacji a w tym czasie user edytuje posta i jest czysty... ta sama sytuacja tyczy się jakichś tez które mogą być zmieniane podczas dyskusji.

moderatorzy maja mozliwosc obejrzenia postu przed zmianami wiec takie kwiatki nie umkną.

 

---------- Post added at 13:35 ---------- Previous post was at 13:31 ----------

 

Z tego co wiem cytowanie selektywne u nas nie powróci

To właśnie jest cytowanie selektywne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To właśnie jest cytowanie selektywne

 

Chodziło mi bardziej o przycisk :P na starym forum były dwa, jeden całość drugi selektywne :P A to fakt jak zaznaczasz to masz selektywne :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pod IE jak i pod FF śmiga bardzo dobrze, nie mam z niczym problemów.

Pozdrawiam - szary użytkownik forum:)

 

PS Nie dobrze gdy komputery zaczną za nas myśleć i same cytować to co uważają za stosowne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod IE jak i pod FF śmiga bardzo dobrze, nie mam z niczym problemów.

Pozdrawiam - szary użytkownik forum

Ja mam mozille FF i chodzi wyśmienicie (właśnie zacytowałem szarego użytkownika forum)

A teraz zacytuję ciebie Przemku

System: Vista

I myślę że w tym jest problem. Bo na XP. nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na FF wsio gra.
U mnie również śmiga wyśmienicie na FF i to na Viście.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności