Skocz do zawartości
MuZZle

Samodzielna wymiana oleju

Rekomendowane odpowiedzi

A ja raczej polecam filtry Knechta, bo jako jedyne są nadal robione w EU, a dokładnie w Austrii. Klasa filtrów premium. 2-3 złote tańsze od tnącego coraz bardziej koszty MANNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mój filtr ma otwór w który włazi trzpień od dołu...

Acha, przy wymianie uważać, żeby ręką nie zrzucić do puszki filtra syfu z dekla i rantu obudowy filtra.

Bo jak to trafi do wtryskiwaczy, to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szybkie pytanie. Miał ktoś do czynienia z olejem silnikowym Petronas?(Syntium 5000 AV 5w30) Chodzi mi ogólnie o jakość bo juz niedlugo zbliza się wymiana. Za wszelkie informacje dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zerwany gwint w misce olejowej.

Da się jeszcze to naprawić czy tylko wymiana na nową?

Gwintu zostało połowe. Śruba trzyma ale przy następnej wymianie oleju będę musiał to ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegwintuj na wiekszy gwint i kup wieksza srube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie daj do tulejowania :)

 

sorry ale rozwalaja mnie czasem takie pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post. Nie znalazłem podobnego tematu, więc już piszę o co chodzi.

 

Niedawno kupiłem passata b7 z 2011 r. 1.6 diesel 105 KM. Zamierzam w najbliższym czasie wymienić olej(ile mogę będę robił sam przy aucie, bo ostatni rok był dla mnie pod względem mechaników koszmarny). Kolega namawia mnie na czyszczenie wnętrza silnika takim środkiem:

http://www.pro-tec-polska.pl/pielgnacja-silnika/engine-flush.html

 

Co o tym sądzicie? Czy istnieje ryzyko, że powstanie gdzieś gruda brudu, która może uszkodzić silnik? Czy istnieją jakieś zagrożenia? Czy może skoro mam chęci i czas to jak najbardziej powinienem to robić? Filtr oleju oczywiście wymienię, wiem jaki kupić itd.

 

Ps. Co powinienem wymieć oprócz takich rzeczy jak filtr paliwa, powietrza, kabinowy, olej, klocki etc. w tym aucie po za kupie? Z czym mogę mieć problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post. Nie znalazłem podobnego tematu, więc już piszę o co chodzi.

 

Niedawno kupiłem passata b7 z 2011 r. 1.6 diesel 105 KM. Zamierzam w najbliższym czasie wymienić olej(ile mogę będę robił sam przy aucie, bo ostatni rok był dla mnie pod względem mechaników koszmarny). Kolega namawia mnie na czyszczenie wnętrza silnika takim środkiem:

http://www.pro-tec-polska.pl/pielgnacja-silnika/engine-flush.html

 

Co o tym sądzicie? Czy istnieje ryzyko, że powstanie gdzieś gruda brudu, która może uszkodzić silnik? Czy istnieją jakieś zagrożenia? Czy może skoro mam chęci i czas to jak najbardziej powinienem to robić? Filtr oleju oczywiście wymienię, wiem jaki kupić itd. Nie ma obawy o rozszczselnienie

 

Ps. Co powinienem wymieć oprócz takich rzeczy jak filtr paliwa, powietrza, kabinowy, olej, klocki etc. w tym aucie po za kupie? Z czym mogę mieć problem?

 

To co masz zamiar wymienić jest wystarczające. Ja polecam dodatkowo wymienić olej w skrzyni oraz płyn hamulcowy na nowy. Płukankę zastosuj firmy LQUI MOLY. Osobiście Stosowałem w każdym swoim samochodzie płukanki i nigdy nie miałem z tym problemów. Do wymiany oleju zaleca się też założenie nowego korka spustowego- koszt 7 zł w ASO. Oczywiście do tego kup olej spełniający normę do silnika z DPFem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz pewność co do przebiegu i wymiany rozrządu ?

 

Auto kupiłem od banku jak skończył się 3-letni leasing z przebiegiem 148 tys. km. Do tej pory przebieg jest udokumentowany. A aucie było mało co robione. Widać po filtrze paliwa, czy klockach. Powinienem wymienić rozrząd?

 

Dzięki Marku! Zastosuję się do twoich uwag! :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie są jakieś korki/śruby do miski olejowej z magnesem co by zbierał opiłki ? Idzie to gdzieś dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Daniel,

wiem, że są śruby spustowe magnetyczne do motocykli.

Nie wiem czy są magnetyczne miski olejowe do samochodów ale zawsze możesz spróbować doczepić magnes neodymowy do miski i sprawdzić efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj Daniel,

wiem, że są śruby spustowe magnetyczne do motocykli.

Nie wiem czy są magnetyczne miski olejowe do samochodów ale zawsze możesz spróbować doczepić magnes neodymowy do miski i sprawdzić efekt :)

 

hej,

 

do miski średnio. Musiałbym ją zdemontować by efekt zobaczyć.

Znalazłem w sieci za 25 zł takie coś : gwint 1.5 / rozmiar M14

korek.jpg

 

no i ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy miski olejowe w naszych 2.0TDI sie czyms roznia czy obojetnie jaka kupie to bedzie pasowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności