Skocz do zawartości
MuZZle

Samodzielna wymiana oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można taką śrubę kupić ASO czy sklep?

Ja kupowałem w ASO, tak jak koledzy pisali wyżej koszty ok.6zł śruba + podkładka.

Oczywiscie powinno sie przy wymianie oleju wymienic i ta srube

Ja też wymieniłem śrubę na nową, ale czy się wymieni czy nie nic cieknąć nie będzie.

Wchodzi lekko ponad 3,5l oleju

Powiedziałbym, że nawet wchodzi 4l (dokładnie 3.9l), ja jeszcze spuszczałem olej z podstawki (najprawdopodobniej chłodnicy) pod filtrem oleju, tam też było trochę starego oleju...

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja też wymieniłem śrubę na nową, ale czy się wymieni czy nie nic cieknąć nie będzie

 

Zgadza sie , wczesniej nie wymienialem i stara nie ciekla . Ale moja podkladka byla troche sfatygowana od strony lba sruby , dlatego wymieniam .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do tego należy jeszcze wymienić wkład filtra oleju. Ja odkręcałem kluczem francuskim ale wygląda na rozmiar klucza ok.24

 

Raczej rozmiar klucza 32. Tak napewno 32 sprawdzone.

STA67293.JPG

A to "odciski" starej sruby. Jak widac czasem wypada ta srube wymienic.

STA67304.JPG

STA67305.JPG

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze mam pytanie ,jaki po wymianie oleju stan na bagnecie zostawic najlepiej . W innych autach robilem na 3/4 wysokosci pomiedzy MIN-MAX . i tak mi sie wydaje ze w pasku b6 tak tez moze byc . Stan 3/4 w pasku widze tam gdzie jest ten plastik z kulka (gorny) oczywiscie do plastiku na ktorym jest strzalka do MAX . To tam gdzie drut laczy sie z plastikiem ze strzalka (dotad pozostawil bym stan oleju).

 

A jak wy to stosujecie /robicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wy to stosujecie /robicie ?

pozycja A - jest OK,

pozycja B - dolać ok. 0.5l

pozycja C - dolać ok. 1.0l

 

p1040332a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A do tad moze byc ?

p1040332a[1].jpg

Mam DPF no i gdyby przez akcjie sterownika/wypalanie filtra mialo wplynac troche ON do oleju to moze lepiej zeby stan po wymianie nie byl na MAX . Bo zostawiajac olej na MAX ,po akcji sterownika moze stan przekroczyc MAX i to nie bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do tad moze byc ?

[ATTACH]31891[/ATTACH]

Mam DPF no i gdyby przez akcjie sterownika/wypalanie filtra mialo wplynac troche ON do oleju to moze lepiej zeby stan po wymianie nie byl na MAX . Bo zostawiajac olej na MAX ,po akcji sterownika moze stan przekroczyc MAX i to nie bedzie dobrze.

Ja bym tak zostawił w połowie litery A. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo zostawiajac olej na MAX ,po akcji sterownika moze stan przekroczyc MAX i to nie bedzie dobrze.

W sumie masz rację, ale jak się sprawdza olej raz w miesiącu to się zauważy w porę, że jest coś nie tak i można w porę zareagować...Ja zawsze zalewam aby było tak w połowie pozycji "A" i nie mam problemów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzieki za wasze opinie , stan oleju pozostawie w polowie pola oznaczonego litra A.

 

Zrobione .

 

Po odessaniu resztki starego oleju (wyszlo 270ml)z otworu dolnego w metalowej obudowie filtra oleju. Robiac poziom oleju na polowie pola A bagnetu , nowego oleju weszlo 4 litry . Spodziewalem sie ze wejdzie 3.5 litra , ale by osiagnac zaplanowany poziom trzeba bylo nieco dolac i z 5 litrowej banki zostal 1 litr .

 

Dodam bo znalazlem to .

 

STA67333.JPG

 

STA67340.JPG

 

1.tu ma nie siegac poziom oleju .

STA67330.JPG

2. a do tego miejsca siega mi olej w silniku.

STA67332.JPG

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co należy wtmienić razem z olejem i filrem w pasku?

Pytam o takie rzeczy jak np. podkladka pod srube i uszczelka filtra przy wymianie oleju w DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr dostajesz razem z uszczelką w komplecie jeszcze filtr powietrza ja wymieniam za każdym razem wraz z olejem podkładka nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
podkladka pod srube

 

Jest razem ze sruba ,nie zchodzi z niej . Jak chcesz wymienic to musisz kupic komplet (jesli kiepsko wyglada) .

 

I raczej nic pozatym ,lejesz oliwe ,wymieniasz filtr z oringiem ,srube wedle uznania i tyle .

 

 

Oczywiscie poza reszta elementow ,ktore wymienia sie okresowo w zgodzie z km lub latami .Ale pewnie otym doskonale wiesz .

 

Jesli cos juz siega okresu wymiany ,ze wskazan obslugi auta to tez przy okazji .

Oczywiscie ty decydujesz co i kiedy wymienisz ,jesli wiesz ile czasu/km bylo temu wymieniane . Wszystko ma swoj czas ,jedni sa przezorni a inni ryzykanci na tym swiecie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemcionet

Koledzy jaki lejecie olej ? chodzi mi o oznakowanie oleju i jaka marka najlepsza do naszych B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje Castrol EDGE 5W40 Turbo Diesel, chyba dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja leje Castrol EDGE 5W40 Turbo Diesel, chyba dobry

 

Wydaje mi się,że do naszych paseczków powinien być 5w30 ale jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się,że do naszych paseczków powinien być 5w30 ale jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

 

77 kW TDI / 103 kW TDI bez DPF-u:

 

Serwis z LL: 506 01, 507 00

Serwis bez LL: 505 01, 507 00

 

103 kW TDI z DPF-em:

 

Serwis z/bez LL: 507 00 (5W30)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam DPFu a w książce mam wpisane, że musi być norma tylko 507.00, ten Castrol 5W-40 Turbo Diesel chyba jej nie spełnia. W serwisie VW - ASO leją Castrol Edge Professional Longlife III 5W-30 (dawniej Castrol SLX Professional Powerflow III), w detalu dostaniesz obecnie ten olej jako Castrol Edge 5W-30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam :)

 

Orientujecie się jaki olej muszę wlać teraz, jak miałam wcześniej jakiś long life w książce serwisowej? 10W40 może być?

Bo kupiłam Mobil Super 2000 10W40 i nie wiem czy dobrze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :)

 

Orientujecie się jaki olej muszę wlać teraz, jak miałam wcześniej jakiś long life w książce serwisowej? 10W40 może być?

Bo kupiłam Mobil Super 2000 10W40 i nie wiem czy dobrze :(

 

 

zły! przeczytaj wszystko co pisze powyżej lub użyj "SZUKAJ" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zły! przeczytaj wszystko co pisze powyżej lub użyj "SZUKAJ" ;)

 

To może inaczej, lepiej ten 5W30 Mobil, czy 5W30 Castrol ? :)

Edytowane przez Krejzolkaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności