Skocz do zawartości
MuZZle

Samodzielna wymiana oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel ma B6 z 2005r i uparł się że sam wymieni olej bo w ASO zawsze mu coś uszkodzą (UK....) Pieczątki w książce wbił mu znajomy mechanik.

Zlał olej odkręcił filtr po czym okazało się że filtr który kupił nie pasuje... no ale o godzinie 18:30 ciężko kupić prawidłowy więc wymienił olej i założył stary.

Raczej powszechną wiedzą jest że powinno się wymieniać filtr + olej razem ale nie było takiej możliwości. Pytanie jest następujące: czy jeśli założy nowy filtr teraz (po przejechaniu 7km) trzeba będzie jeszcze raz wymieniać olej? jakie są ewentualne konsekwencje.... itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr powinien założyć nowy bo jak sama nazwa jego wskazuje ma on za zadanie filtrować. Powinien jak najszybciej zmienić na nowy a co do tego czy coś się stanie - nie, nic się nie stanie. Po prostu będzie ze 100-200 ml starego oleju w połączeniu z nowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się korek zlewu oleju z silnika 2.0 TDI BMP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie znajduje się korek zlewu oleju z silnika 2.0 TDI BMP?

 

Litosci , czy Ty pytasz powaznie czy w tym momencie sie nabijasz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie znajduje się korek zlewu oleju z silnika 2.0 TDI BMP?

Po odkręceniu dolnej osłony plastikowej, widać misę olejową i na którejś z bocznych ścianek tej miski jest korek do spuszczania oleju:doh

 

---------- Post added at 15:16 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

 

Litosci

:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się zawsze wydawało że olej odsysaja górą :doh

A tak na poważnie filtr oleju wymienia sie od góry przy pokrywie silnika z tego co sie orientuję?.

Jak patrzyłem pod auto to jest czarna puszka wkrecana (też wygląda na filtr), i teraz rodzi się moje pytanie czy to jest filtr oleju czy też od czegoś innego filtr?.

Edytowane przez vallentino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi się zawsze wydawało że olej odsysaja górą
Człowiek się całe życie uczy:fajny Owszem odsysają,ale uważam że najlepszym sposobem jest dobre nagrzanie silnika i spuszczanie z miski przez korek.Filtr oleju jest oczywiście z przodu silnika pod pokrywą jak to już napisano w poprzednim poście:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem olej wczoraj w garażu. Korek w silniku BMP jest odkręcany kluczem 19 i znajduje się na bocznej (a właściwie tylnej) ścianie miski olejowej. Do tego należy jeszcze wymienić wkład filtra oleju. Ja odkręcałem kluczem francuskim ale wygląda na rozmiar klucza ok.24. Wchodzi lekko ponad 3,5l oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniałem olej wczoraj w garażu. Korek w silniku BMP jest odkręcany kluczem 19 i znajduje się na bocznej (a właściwie tylnej) ścianie miski olejowej. Do tego należy jeszcze wymienić wkład filtra oleju. Ja odkręcałem kluczem francuskim ale wygląda na rozmiar klucza ok.24. Wchodzi lekko ponad 3,5l oleju.
podkladke pod srube spustowa wymieniles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym wymienić całą śrubę bo podkładka jest z nią połączona. Znajduje się między łebkiem śruby a gwintem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musiałbym wymienić całą śrubę bo podkładka jest z nią połączona. Znajduje się między łebkiem śruby a gwintem.
mozna ja nozem podwazyc chwycic w kleszcze i wykrecic ale wazne ze masz nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że nie mam nowej. Została stara bo nie wymieniałem śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie że nie mam nowej. Została stara bo nie wymieniałem śruby.
ta podkladka jak jest nowa jest wypukla i przy dokrecaniu dopasowuje sie nie powinno cieknac ale nastepnym tazem jak bedziesz wymienial kup nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mozna ja nozem podwazyc chwycic w kleszcze i wykrecic ale wazne ze masz nowa

 

Raczej samej podkladki nie kupi tylko razem ze sruba , koszt 5-6 zl . Wiec lepiej wymienic calosc bo mozna uszkodzic gwint sruby takim kreceniem w ta i tamta .

 

Filtr powinien założyć nowy bo jak sama nazwa jego wskazuje ma on za zadanie filtrować. Powinien jak najszybciej zmienić na nowy a co do tego czy coś się stanie - nie, nic się nie stanie. Po prostu będzie ze 100-200 ml starego oleju w połączeniu z nowym

 

No i pozostanie ten syf zebrany z popszedniego oleju , a taki zasyfiony bedzie slabiej filtrowal nowy olej.

 

ta podkladka jak jest nowa jest wypukla i przy dokrecaniu dopasowuje sie nie powinno cieknac ale nastepnym tazem jak bedziesz wymienial kup nowa

 

Oczywiscie powinno sie przy wymianie oleju wymienic i ta srube . Raczej nie bedzie ciekla ,mozna miec jedynie obawy co do zerwania gwintu w misce , ta stara wyrobiona . Tak mi sie wydaje , ja bede wymienial cala srube na nowa to tylko 5 zl.

 

foto nowej sruby

STA66736.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej samej podkladki nie kupi tylko razem ze sruba , koszt 5-6 zl . Wiec lepiej wymienic calosc bo mozna uszkodzic gwint sruby takim kreceniem w ta i tamta .

 

 

 

No i pozostanie ten syf zebrany z popszedniego oleju , a taki zasyfiony bedzie slabiej filtrowal nowy olej.

 

 

 

Oczywiscie powinno sie przy wymianie oleju wymienic i ta srube . Raczej nie bedzie ciekla ,mozna miec jedynie obawy co do zerwania gwintu w misce , ta stara wyrobiona . Tak mi sie wydaje , ja bede wymienial cala srube na nowa to tylko 5 zl.

podkladke mozna kupic sama ma ona wypukly ksztalt ktory dop[asowuje sie do powierzchni miski olejowej a stara podwaza sie nozem i wykreca z sruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale dopasowujac w jakims tam sklepie ,czy w ASO oryginal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dopasowujac w jakims tam sklepie ,czy w ASO oryginal ?
nie robilem tego konkrewtnie w pasku ale w wielu autach i markach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie robilem tego konkrewtnie w pasku ale w wielu autach i markach

 

Ok , robisz jak chcesz i inni tez . Ja wczesniej mialem jedno auto 6 lat , zawsze sam wymienialem olej i nigdy nie wymienialem ani sruby ani podkladki . Nigdy nie cieklo , ale w historii swojego paska widzialem ze zawsze przy wymianie oleju , wymieniali ta srube . Wiec bede tak robil , bo 5-6 zl co wymiana to nie koszt ,a przy okazji nowy gwint sruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok , robisz jak chcesz i inni tez . Ja wczesniej mialem jedno auto 6 lat , zawsze sam wymienialem olej i nigdy nie wymienialem ani sruby ani podkladki . Nigdy nie cieklo , ale w historii swojego paska widzialem ze zawsze przy wymianie oleju , wymieniali ta srube . Wiec bede tak robil , bo 5-6 zl co wymiana to nie koszt ,a przy okazji nowy gwint sruby.
5 zl nikogo nie zabije wychodzi z tego ze jak i sruba tak i podkladka sa wazne @ widzialem ostatnio g;lupia litwinke poi wymianie oleju :) wszyscy wiedzieli gdzie auto wczoraj stawiala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można taką śrubę kupić ASO czy sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności