Skocz do zawartości
shel82

Czy w silniku AVB jest napinacz hydrauliczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie - z góry dzięki, bo nie chce mi się brudzić i sprawdzać dlatego pytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o napinacz paska rozrządu,jak tak to jest hydrauliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napinacz hydrauliczny paska rozrządu był stosowany bodajże do 12.2002 , a od 2003 montowali napinacz mechaniczny <tańszy> Jeżeli auto jest z roku modelowego 2003 to najprawdopodobniej ma wsadzony napinacz mechaniczny.

 

p.s. rok modelowy sprawdzisz w VIN'ie - dziesiąty znak <cyfra> wskazuje rok modelowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak rozebrałem pokrywę rozrządu i nie mam napinacza hydraulicznego, a rok auta - 2001.

10 cyfra z VIN = 2

więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w AVF i AWX napinacze hydrauliczne montowane były do maja 2002. We wszystkich furkach po tej dacie powinien znaleźć się napinacz mechaniczny.

Być może w AVB poszli od początku produkcji po rozum do głowy i wkładali napinacze mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak rozebrałem pokrywę rozrządu i nie mam napinacza hydraulicznego, a rok auta - 2001.

10 cyfra z VIN = 2

więc jak to jest?

A nie miałeś kolego wymienianego silnika? Napinacze mechaniczne były montowane od czerwca 2002r. tak jak pisał kolega wyżej także nie możliwe aby 2001r miał mechaniczny.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie miałeś kolego wymienianego silnika? Napinacze mechaniczne były montowane od czerwca 2002r. tak jak pisał kolega wyżej także nie możliwe aby 2001r miał mechaniczny.

 

Raczej nie wpisy w w karcie pojazdu, tzn. numery silnika się zgadzają więce raczej odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba wszystko jest już jasne, masz napinacz mechaniczny <tańszy> więc gra gitara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to chyba wszystko jest już jasne, masz napinacz mechaniczny <tańszy> więc gra gitara

 

Tak tylko nie wiem jak go ustawić, a dokładniej jak ma być napięty pasek rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paska 2001 z silnikiem AVB i jest na 100% napinacz hydrauliczny wymieniałem rozrząd kwiecień 2009.

Tak dla informacji cześci kupiłem na Młodzieńczej w Warszawie koszt z filtrem powietrza, kabinowym oraz pasek alteratora i klimatyzacji około 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo już się pogubilem w tym morzu wątków na temat rodzajów rozrządu a szczególnie napinacza do silnika AVB, o ile to podraża koszty wymiany w stosunku do napinacza mechanicznego. Dzisiaj otrzymałem odpowiedż z ASO VW Stalowa Wola na moje zapytanie o cenę zestawu do wymiany rozrządu-zaznaczam, że podałem nr VIN !

Dzień dobry.

Zestaw rozrządu 530 PLN

Pompa wody 202 (przy zwrocie starej) PLN

Ewentualnie nap. hydraul. -440 PLN

 

 

No i co wy na to? W serwisie vw też nie wiedzą na 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO będziesz miał zawyżoną cenę. Zazwyczaj koszt dobrej klasy napinacza hydraulicznego waha się w granicach 350 zł brutto.

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem NTN (oryginał) za 180zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę oryginał za takie pieniądze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z Intercars, od znajomego sprzedawcy z jego upustem. Kupuję u niego części od 4lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednak już wiem, że mam w swoim AVB napinacz mechaniczny (bo jednak montowali), a według katalogów powinien być hydrauliczny - to jaki symbol będzie miał napinacz mechaniczny pasujący do mojego silanika AVB i co z paskięm zębatym rozrządu - jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shel82

Napinacz wygląda tak jak na fotce poniżej, był stosowany w silnikach m.in Vw (ATJ/AVB/AVF/AWX), Skody, Seata, Audi.Wykaz silników Vw Passata oraz roczników zastosowania na drugiej fotce.

 

045 109479B -napinacz paska

038 109119P - pasek rozrządu Z=120.

:)

 

napinaczpaskaavb1.th.png napinaczpaskaavb.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JurekW

dzięki - wiem jak powinien wyglądać napinacz hydrauliczny ;)

 

Jeżeli chodzi o napinacz mechaniczny, bo taki mam, a auto z końca produkcji 2001r. i na zagranicznym forum czytam, że może być z napinaczem mechanicznym - problem w tym, że wszystkie katalogi uwzględniają tylko napinacz hydrauliczny w tym silniku i roczniku, dlatego mnie intereuje jaki tam wsadzić napinacz mechaniczny, czy będzie pasował ten z roczników od 2004r i jak z paskiem rozrządu, czy ma tyle samo zębów w nowszych rocznikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Nie prościej zdjąć obudowa paska i zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie prościej zdjąć obudowa paska i zobaczyć?

 

To jak mam poznać jaki to pasek zębaty, jak napisy są już starte, a na rolce napinającej nie widać dokłądnie numerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności