Skocz do zawartości
imagination68

Jak zdemontować zderzak tylny b6 Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Ćwiczyłem wymianę listew w B5 FL i było ok.

Ale widzę, że producenci robią coraz słabsze auta.

Im auto nowsze tym łatwiej coś popsuć/ułamać.

Ostatnio ułamałem uchwyt w kratce od przeciwmgielnego.

I do tego plastik jest zrobiony z odpadów i nie kleją tego.

Widziałem dużo listew chromowych właśnie z ułamanymi uszami.

Swoje mam nowe, więc duża szansa, że większość uchwytów będzie trzymać.

Koniec od którego zacząć widać od razu na nowych listwach.

Nie wiedziałem o tej prowadnicy zderzaka.

W garażu mam 10`C, ale na zakręconym kaloryferze.

Na robotę podciągnę trochę w górę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podprowadzić żonie suszarkę do włosów i lekko podgrzać zderzak gdy będziesz wyjmował listewkę ( wypinał zaczepy ) może odprysnąć lakier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mearcos

Witam

Czy ma ktoś podobnego manuala jak do B6 demontażu tylnego zderzaka ale do passata B5 FL kombi?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakier na tylnym zderzaku B6 to faktycznie porażka.

Kiedyś postawiłem na nim czyste koło zapasowe, na oponie.

Zsunąłem na ziemię i lakier na rancie też zjechał...

 

W B5 FL zdjęcie zderzaka to chwila roboty.

Wszystkie śruby masz widoczne dookoła.

Nie ma poukrywanych jak w B6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega chciał w swoim zrobić zaprawkę na zderzaku i oddał do warsztatu, próbowali zmatować i nie udało się, musieli zrobić bezbarwnym cały, podobno tak cienka warstwa lakieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie listewek zderzaka na chromy.

Moje uwagi i doprecyzowania:

- zaślepki zakrywające śruby od lamp to te czarne, trójkątne, zawierające odblaski (ja zacząłem od próby wydłubania samych odblasków...),

- zaczepy lamp swym kształtem sugerują wypychanie lamp na boki auta, są w kształcie litery L, gdzie dłuższe boki są wzdłuż auta, a krótsze "patrzą" do bagażnika (lampy ciągnąłem na różne strony, a wyszły metodą góra-dół),

- pod zderzakiem, w prawym narożniku auta jest wtyczka od wiązki parktronika (zostawiłem zderzak na 1 śrubie pod lewą lampą, odchyliłem prawą stronę zderzaka i nieco powalczyłem z rozpięciem obłoconej wtyczki).

 

Coś trzeba było ułamać, żeby nie było zbyt pięknie...

Pękła mi z 1 strony wczepiana w zderzak jego prowadnica.

Nie chciało mi się wypiąć jej całej - tylko do złączenia części lakierowanej zderzaka z czarną.

No i przy odginaniu pękła właśnie w tym miejscu, ale zupełnie w niczym to nie przeszkadza... :lol :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zderzak w B6 wersji sedan jest zamocowany tak samo jak w kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomocnicza instrukcję, zajęło mi to 3h na spokojnie i bez pośpiechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja też jestem po zabiegu montażu czujników cofania. Jednak po odebraniu samochodu od mechanika zauważyłem że lampy nie są dopasowane tak jak były. Zdemontowałem je - okazało się że te delikatne "dzyndzle" z tworzywa sztucznego, wraz z blaszkami dystansowymi były już kiedyś klejone i nie wygląda to dobrze.. mimo wszystko nie mogę spasować lampy do blachy. Powstaje mi szczelina około 5mm (foto poniżej) jak jest w waszych kombiakach ? Pytanie 2: czy lampy mają jakikolwiek delikatny luz?

 

passek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, ja też jestem po zabiegu montażu czujników cofania. Jednak po odebraniu samochodu od mechanika zauważyłem że lampy nie są dopasowane tak jak były. Zdemontowałem je - okazało się że te delikatne "dzyndzle" z tworzywa sztucznego, wraz z blaszkami dystansowymi były już kiedyś klejone i nie wygląda to dobrze.. mimo wszystko nie mogę spasować lampy do blachy. Powstaje mi szczelina około 5mm (foto poniżej) jak jest w waszych kombiakach ? Pytanie 2: czy lampy mają jakikolwiek delikatny luz?

 

takiej szczeliny nie powinno być, a jest dlatego że lampa nie siadła do końca. Blaszki nie zaskoczyły i nie trzymają lampy. Coś jest nie tak, a jak wyglądają otwory w błotniku, mocno jest blacha na obrzeżach otworu rozszerzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lampa nie siadła do końca

 

Już to koledze pisałem, bo wałkuje temat od dłuższego czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem że wałkuje - ale nie mogłem wcześniej znaleźć właściwego tematu. Właśnie mam problem z tym wpasowaniem tych blaszek. Znalazłem na forum w instrukcji jak ma to wyglądać:

blaszki w kształcie V mają być rozwarciem na zewnątrz i to podgięcie na jednym z V ma być do wewnątrz - tzn do styków. Ale u mnie jakby te gąbki które są wokół blaszek blokowały dopchnięcie tego tak żeby nie było szczeliny.

 

Czy u Was po włożeniu lampy w te zewnętrzne zaczepy z blaszkami możecie spokojnie / lekko wpasować ten plastikowy zaczep do którego przykręcamy śrubę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zaczep blaszany chwyta jako pierwszy przy wkładaniu i puszcza jako ostatni przy wyjmowaniu.

Lampa zaczepiona tylko na nim w miarę luźno porusza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy u Was po włożeniu lampy w te zewnętrzne zaczepy z blaszkami możecie spokojnie / lekko wpasować ten plastikowy zaczep do którego przykręcamy śrubę?

 

tak, bo to wciskasz razem, uchwyty i od razu tez uchwyt na plastikowy kołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok. w takim razie w sobotę muszę z tym raz jeszcze powalczyć. Dodatkowo, muszę wymieć ten plastikowy kołek na który nakręcamy plastikową nakrętkę. Jeszcze nie mam pomysłu jak wykręcić stary plastikowy gwint - który w połowie jest urwany.

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wrzucić fotkę schematu śrub demontażu tylnego zderzaka w B6 2007r sedan ?

Rozumiem, że jego też trzeba zdjąć do wymiany czujników cofania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby są tak samo jak w kombi, a zdjąć trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy tylna dokładka zderzaka (dolna) pasuje z kombi do sedana ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś ma podobne rady/manual do kombi b7? Zakładam, że to jest to samo ale znając życie i pomysł VW to nie zdziwię się, jak pokombinowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności