Skocz do zawartości
imagination68

Jak zdemontować zderzak tylny b6 Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zamontować czujniki cofania, może ktoś wie jak zdemontować tylny zderzak w passku b6 kombi :638::638::638:

 

Pozdrawiam

imagination68:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz delikatnie rozebrać tapicerkę w bagażniku (śrubki przy uchwytach do bagażu)następnie wsunąć rękę i wymacać zatrzaski od lamp. po naciśnięciu lampy wychodzą na zewnątrz i przy okazji odsłaniają nam się śruby od zderzaka.Do tego kilka śrubek do odkręcenia od spodu zderzaka i w nadkolach. zderzak powinien dać się wysunąć bez szarpania - najistotniejsze są śruby za lampami tylnymi. zwróć uwagę czy czujniki zmieszczą się między zderzakiem a belką stalową - niewiele jest tam miejsca.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Dodam jeszcze że aby dostać się do śrub co trzymają tylne lampy trzeba wydłubac delikatnie takie podlużne plastiki obok tylnych lamp (widocznie po otwarciu bagażnika).

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aby zdemontować zderzak tylny nie musisz odkręcać tapicerki w bagażniku (w kombi oczywiście.). Lampy tylne demontuje się zaczynając (oczywiście od otwarcia bagażnika) wydłubania plastikowych zatyczek na lampach które należy małym śrubokrętem podważyć od zewnętrznej strony lampy (nie od strony bagażnika) Uwaga na zatrzaski - łatwo ułamać. Odkręcamy śrubkę kluczem 17, jeśli jest na śrubokręt tzn że już ktoś demontował lampę. i tu znowu UWAGA śrubka ta jest plastikowa i łatwo ukręcić. Jak odkręcimy to jedną ręką lampę wpychamy z boku do środka a drugą odciągamy do tyłu. Lampa wyskoczy z plastikowych uchwytów. Kostki elekt. najlepiej wyciągnąć kombinerkami (taki dzyngiel ciągniemy do tyłu i wtedy wyjdzie kostka). Odkręcamy zderzak pod spodem i nadkola. UWAGA przy nadkolu na samym końcu zderzaka u góry jest plastikowy kołek rozporowy w którym musimy wyciągnąć środkowy bolec a dopiero wtedy wyciągamy całość w innym przypadku możemy ułamać go. Jeśli odkręcimy śruby (wszystkie) wraz z kołkami ( 1 po każdej ze stron) i odczepimy zatrzaski pod spodem (pod bagażnikiem 2 plastikowe zatrzaski) zderzak można zdemontować odciągająć do tyłu.

 

Mogę dodać fot. tylko nie wiem gdzie je umieścić.

 

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki demontaż juz znamy a teraz jak wygląda z podłączeniem???

bo pod światła wstecznego na pewno nie podłączymy chyba nie???

chodzi mi o same czujniki akustyczne bez kamerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o montaż to zamontowanie czegokolwiek między zderzakiem a belką wzmacniającą graniczy z cudem no chyba że masz hak wtedy troszkę więcej miejsca tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po takim zabiegu (demontaż tylnego zderzaka) który wykonałem w dużej mierze dzięki forumowiczowi "DSZYSZKA".

po moich obserwacjach i szkodach które wyrządziłem:

1. Śruba którą odkręcamy lampę to rozmiar 15, faktycznie jest plastikowa (!!).

2. Z wyciąganiem lampy z zatrzasków, mi akurat "wypychanie z boku odciąganie do tyłu" przyniosło rezultat w postaci dwóch wyłamanych zatrzasków, nauczony tym przykrym doświadczeniem drugą lampę odciągnąłem maksymalnie do tyłu i na zewnątrz, następnie podważyłem blaszki zatrzasków od zewnątrz i lampa ładnie sama zeskoczyła, co najważniejsze z całymi zatrzaskami.

 

Zabieg kosztował mnie 1 godzinę roboty nie licząc czasu na naładowanie akumulatora wkrętarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It is easy look on this:

file.php?id=28351&t=1

file.php?id=28352&t=1

file.php?id=165365&t=1

file.php?id=165370&t=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

ejne masz może takie zdjęcia zderzaka przedniego wraz z grillem jak zdemontować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo Moro1981 :P

A tu masz jak zdemontować gril z fotkami autorstwa "Michal.Enter" http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=72234&highlight=gril

 

vwwirlvengbk00590202wi3.jpg

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ejne masz może takie zdjęcia zderzaka przedniego wraz z grillem jak zdemontować ??

 

 

jak otworzysz maske to masz 8 srub torx 25, od dołu zderzaaka masz tez cos kolo 8 srub , po bokach musisz dkrecić nadkole przy zderzaku i trzeba je odchylic zeby dojsc do dwoch nakrętek na 10 kluczyk ktorymi zderzak jest przykrecony do błotnika

 

Editt; spózniłem sie troche :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

here it is? If you want something more just tell.

file.php?id=165336&t=1

file.php?id=165343&t=1

grill.png

Edytowane przez ejne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Mata po pkt za chęci :)dzięki

pozdrawiam

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

If I can **** I'll do it. nobody is perfect. Thank for point.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może i sie wygłupie, ale pamiętajcie aby demontować wszystkie plastikowe części w temp. wyższej niż 10 st. C

Wtedy te plastikowe zatrzaski nie będą pękać (lub mniejsze ryzyko że pękną).

Tyle z mojej strony, mam nadzieje że ja nie będę musiał rozbierać swojego paszteta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość giena

Również dzięki za opis właśnie tego szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za opis serdecznie dziękuję - wczoraj zamontowałem czujniki cofania do swojego paska. Gratulacje dla inżynierów z VW za sposób mocowania tylnych lamp. Rewelacja - oby te żarówki były wieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJNE - czy możesz podać zdjęcia demontażu tylnego zderzaka dla Passata B6 w wersji Sedan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał boczne listewki tylnego zderzaka?

Będę zmieniał czarne na chromy.

Zastanawiam się czy są jakieś patenty na niepołamanie uchwytów...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z wymianą chromowanych listew w zderzaku.

Trzeba z wyczuciem podejść do tematu. Listwy te sa zamocowane w zderzaku za pomocą delikatnych zatrzasków (listków). W listwach czarnych zatrzaski te (listki plastikowe) są elastyczne, natomiast w chromowanych są dużo sztywniejsze i podatne na złamanie. W pierwszej kolejności (oczywiście po zdjęciu zderzaka) należy wypiąć z niego prowadnice. To duże kawałki plastiku znajdujące się po obydwu stronach na końcach zderzaka. Płaski śrubokręt i idzie bez problemu. Po zdjęciu prowadnic zobaczysz wspomniane listki od listew bocznych. Ich podważanie i "wypychanie" na zewnątrz należy rozpocząć od odpowiedniego końca. Zidentyfikowanie, który to koniec nie będzie problemem - od drugiego końca poprostu nie da się zacząć. Ułamanie jednego czy nawet dwóch listków nie wpływa na solidne zamontowanie listwy. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności