Skocz do zawartości
jaaano

Licznik kilometrów sam sie kasuje

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie-pasek b4 afn pacyfic,po wyzerowaniu przebiegu dziennego wszystko normalnie, nalicza sobie kilometry ale do czasu kiedy osiągnie 1000 to znaczy dokładnie 999,9 i wyświetla od zera,co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? liczy tylko do 999,9? W golfie liczył do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 999,9, bo tylko tyle jest cyfr, tzn trzy plus jedno miejsce po przecinku. Jak nie wierzysz, to zrób tak:

-na wyłączonym zapłonie wciśnij i trzymaj przycisk kasowania licznika dziennego,

-włącz zapłon,

-wyłącz zapłon,

-ponownie włącz zapłon.

Na wyswietlaczu pojawi się P1 i jakies liczby. Teraz naciskaj przycisk zerowania licznika. Po którymś naciśnięciu zapalą się wszystkie możliwości na wyświetlaczu. Przed chwilą u siebie sprawdziłem i jest tak jak napisałem trzy cyfry+jedna po przecinku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W golfie liczył do końca.

A w jakim golfie? Bo o ile mi wiadomo to ten licznik jest właśnie tak skonstruowany żeby się kasował co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf 3 variant 1Z 94r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W golfie liczył do końca.

 

 

Na MFA 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie było mfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie było mfa

 

Aaaa :) Myślałem o MFA a Ty o zwykłym dziennym. A więc w moich pasatach dochodził do 999,9 :) ale kojarzę już taki temat na forum :) Ktoś już o to pytał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem że jak cwaniaki przekręcaja licznik to różne rzeczy mogą sie dziać np. w golfie znika napis total,poprostu chciałem sie upewmić że tak ma się dziać w pasku choć to troche dziwne skoro zbiornik paliwa to 70l a czasami i 110l (cecha B4),zwykła rzecz przekonać sie ile faktycznie zrobie na zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie 999,9 i wyświetla od zera,

U mnie nie ma MFA i pokazuje tak jak u Ciebie. U ojca za to na MFA2 na pewno liczy dalej, ale zwykły licznik pod prędkościomierzem też zeruje się przy 999,9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie ma MFA i pokazuje tak jak u Ciebie. U ojca za to na MFA2 na pewno liczy dalej, ale zwykły licznik pod prędkościomierzem też zeruje się przy 999,9.
Dokładnie tak.

B4 1Z bez MFA - zeruje po 999,9

B4 ABF z MFA - zeruje po 999,9, ale nadal liczy na MFA2.

 

Ten typ tak ma :) Chyba dopiero B5 ma więcej "kratek" na cyferki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

w moim przypadku ( Passat B5 99r ) także kasuje się licznik przejechanych kilometrów po dłuższym postoju.

To jakaś usterka ? W ciągu dnia jest ok ale po nocy już się kasuje.

 

W instrukcji obsługi napisane jest,że na manetce od wycieraczek mam ustawienia pamięci ale ja nic takiego nie mam.

Co z tym można zrobić ?

 

Dopisałeś się nie w tym dziale..:nono

Masz tu link do podobnego tematu w dziale B5, tam problem został rozwiązany ,może Twój przypadek jest podobny.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/117865-reset-licznikow?highlight=licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak dorzucę do tematu ciekawostkę z golfa III którego kiedyś posiadałem i po 300 000km licznik główny się wykasował. Później sprzedałem golfa z 5 000km przebiegu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak dorzucę do tematu ciekawostkę z golfa III którego kiedyś posiadałem i po 300 000km licznik główny się wykasował. Później sprzedałem golfa z 5 000km przebiegu :D

 

A różnica taka, ze jak przekroczy Golf 300kkm to znika napis na wyświetlaczu "TOTAL".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje, jeżeli autorzy powyzszych wpisów jeszcze żyją i nie umieszczją protezy na noc w szkalnce z wodą:):):):):

 

 

czy te rzeczy z napisem total i 300 000km maja zastosowanie w passacie b3 2e gt 91 rok???? niby mam na liczniku 247 000 bez napisu total , mam mfa i pod predkościomierzem licznik ogólny i dzienny( 2 rzędy cyfr)

 

to zanczy ze mam 300 000+247 000???? albo jeszcze i kolejne 300 000????

 

plis replaj szortli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy te rzeczy z napisem total i 300 000km maja zastosowanie w passacie b3 2e gt 91 rok????

czytanie ze zrozumieniem się kłania... :P Licznik zeruje się po 300000 w golfie 3 (w caddym chyba też).

A tu masz potwierdzenie:

http://forum.vw-passat.pl/threads/10238-Pasio-obje%C5%BCd%C5%BCa-imieniny-(okr%C4%85g%C5%82y-przebieg-nie-masz-foto-nie-pisz)?p=339941&viewfull=1#post339941

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golfie srolfie....:):) czyli w moim b3 tak nie ma??? ile naklepie tyle pokaże??? jakaś różnica jak do powyższego dodam że mam szafę wyskalowaną do 240?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności