Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zakupilem paska, w srodku nawigacja mfd wersja C bez polskiego menu, z menu sobie poradze i sie obejde ale nie wiem czemu nie ma lektora , ani niemieckiego ani angielskiego. Plyte z mapą mam 2009 i dzisiaj sprawdzalem plyte kolegi, u niego wszystko ladnie chodzi ale u mnie nie odezwie sie lektor. Lektor jest w pamieci urzadzenia czy na mapach? .Czy to trzeba dograc czy jak bo nie wiem o co chodzi ? w opcjach jest wszystko powlaczane tzn volume on ;)jak tego dziada zmusic do gadania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz wyciszonego lektora ( informację głosową ) w czasie gdy lektor powinien podawać info przekręć gałkę głosu na plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galka krecilem i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lektor jest na płycie z mapą, ale po zaistalowaniu wersji np. PL navi go juz zapamiętuje.

Wejdz w ustawienia <seting> i tam masz regulację głosnoci lektora.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie zawracalbym glowy gdybym nie sprawdzil opcji najpierw, w opcjach jest podgloszone a nie gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien jezyk np na niemiecki (inny niz masz aktualnie) sprawdz czy jest lektor,

 

(jezyk zaladuj z sprawdzonej plytki najlepiej nie z mapa PL)

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienic jezyk nawigacji na ANGIELSKI METRYCZNY[English (metric)] i powinienes usłyszec polskiego lektora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Navi wszystko Ok, przełożyliśmy ją do mojego samochodu i gadała :-) problem gdzieś w okablowaniu albo we wzmacniaczu (NOKIA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 3.5 godziny walki okazal sie winnym wzmacniacz :/

udalo sie wlaczyc gadanie ale dzisiaj juz nie gada znowu, problem jest w tym ze nie przyjmuje kodowania z vaga :/ wie moze ktos co moze byc nie tak?

Edytowane przez Koćko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem jak kolega kockodo z tym ,że lektor PL u mnie był i nagle przestał działać. Jak zmieniam na lektora np. Niemieckiego ,Hiszpańskiego itd to wszytko działa prawidłowo (tzn. gada po niemiecku,hiszpańsku itd.) natomiast jak chce włączyć lektora PL to gada po angielsku. Oczywiście zmieniałem jezyk nawigacji na ANGIELSKI METRYCZNY[English (metric)] ale nic to nie daje... Jak może być tego przyczyna?

Navi MFD ver. G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navi zapomniała lektora, trzeba wrzucić płytkę 05/06 i navi z niej zapamięta lektora, następnie 09/10 i będzie cacy :)

 

przerabiałem taką operację kilka razy, niektóre navi zgrywają lektora z każdej wersji czy to 08/09 czy 09/10 a niektóre tylko z 05/06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zgłosić się do mnie - mam świetnie zrobionego lektora i błogosławieństwo blaupunkta na jego rozpowszechnianie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku listopada i tak chciał bym podjechać do Ciebie na ,,operacje domykania szyb,, jak znajdziesz czas ;)

 

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

 

Albo zgłosić się do mnie - mam świetnie zrobionego lektora i błogosławieństwo blaupunkta na jego rozpowszechnianie...

 

Na początku listopada i tak chciał bym podjechać do Ciebie na ,,operacje domykania szyb,, jak znajdziesz czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM koledzy mamtaki mały problem z nawigacją MFD nie moge zmienic jezyka angielskiego imperial na metryczny i gada mi na mapie polska czechy 2009/2010 po angielsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM koledzy mamtaki mały problem z nawigacją MFD nie moge zmienic jezyka angielskiego imperial na metryczny i gada mi na mapie polska czechy 2009/2010 po angielsku

 

A może masz tam język polski w menu? Wtedy zmieniasz na polski i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam menu polskie jest ustawione na polski ale gada po angielsku a w opcjach językowych jest angielski imperial wiem że powinien byc metryczny i nie mogę tego zamienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lektor uciekł, było sporo pisane o tym.

Musisz na nowo załadować polskiego lektora z płytki, która go posiada, najwyraźniej twoja płyta w napędzie go nie ma.

Jeśli masz polskie menu, to nie masz angielskiego metrycznego, zamiast niego masz po prostu "polski", nie spotkałem się, żeby było inaczej ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej MFD2 uciekł lektor, ma ktoś jakiś namiar na wersję DX 05/06? Proszę o kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem płytę 05/06 do navi, owszem, polski lektor czyta komunikaty, ale jak wrzucę ponownie 09/10 lektor jest angielski (próbowałem na kilku wersjach map). Co zrobić?

Nic nie daje przestawienie na niemiecki i ponownie polski(angielski metryczny)

 

edit:

Faktycznie 05/06 załatwia sprawę, kilka razy zmieniłem język i jest ok :)

Edytowane przez skalim1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum.

 

Mam małe pytanko. Otóż zrobiłem update softu pl nawigacji MFD 2, zrobiłem unlock oraz wypaliłem mapkę v7 pl. Problem polega na tym, że mapa(v7) długo się ładuje, a gdy już się załaduje to widzi jedynie autostrady i drogi ekspresowe, nie widzi w ogóle dróg 'zwykłych'. Mam oryginalna plyte V3 i gdy wlozylem ja to wszystko było wporządku. Co moze byc przyczyna problemu? Zle nagrana plyta(probowalem 2 plyt z v7)? Sciagam zwykla wersje(nie pl) v7 i sprawdze co i jak... Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

 

Pozdrawiam,

Szafski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności