Skocz do zawartości
admarma

stuki z przodu pojazdu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się spytać czy ktoś z Was spotkał się z następującym przypadkiem (passat B6, X 2005): z przodu pojazdu (strona pasażera) mam stuki – niezbyt głośne. Nie ma żadnej zasady, dziury, czy prosta droga. Zauważalne jest to przy minimalnych nierównościach, np. uskok, gdy nałożone są dwie warstwy asfaltu, a nie pojawi się w trakcie przejeżdżania przez osiedlowy spowalniacz, czy dziurę. Samochód sprawdzało dwóch mechaników. Nic nie znaleźli. Zawieszenie sztywne, za drugim razem sprawdzony w stacji diagnostycznej na „szarpakach” (tak to nazywają) i nie wiadomo. Sworzeń, tuleje wahacza ok. Nie widać też niczego, co byłoby luźne. Jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym proszę o pomoc Auto po zakupie przeze mnie miało rozbierany przedni zderzak, ale wg mechaników nie ma to nic wspólnego z tymi dźwiękami.

Edytowane przez admarma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz takie lekkie klekotanie to jest to klimatyzacja. trzeba z tym żyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się, to nie są żadne z silniczków wewnątrz, ale dźwięk dobiega z zewnątrz, jakby coś może nie było dokręcone i przy jakimś naprężeniu daje o sobie znać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występują również stuki i podejrzewam że przyczyną są tuleje wahaczy. Na razie jeżdżę dalej ponieważ nie przeszkadza mi to. Jak wymienisz tuleje to daj znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi stukalo z tylu. Po 3 tygodniach diagnoz wymienili mi gorne mocowanie amortyzatora. I dalej stuka ale juz co innego. Dostalem w sumie 3 rozne auta zastepcze golf5 z roznymi przebiegami 6000-20000 i w kazdym co innego stukalo/trzeszczalo. Dziwne robia teraz auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i się wyjaśniło, pukało oryginalne nadkole, blacharz dodał jkieś podkładki (czyli poprawił producenta) i wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskim przesylam link do filmiku I zadam pytanie co to moze byc za usterka... stukanie podczas spuszczania z gazu dzwiek ustje rowniez podczas hamowania.... 

 

Edytowane przez tomekluz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła masz dokręcone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakby niedokręcone koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2023 o 13:35, tomekluz napisał:

Witam wszyskim przesylam link do filmiku I zadam pytanie co to moze byc za usterka... stukanie podczas spuszczania z gazu dzwiek ustje rowniez podczas hamowania.... 

 

No autko u mechanika od środy w poniedziałek będę wiedział coś więcej na stan dzisiejszy mechanik niema pojęcia co to...y twierdzi że koła dokręcone przeguby zdrowe i celuje ze coś w skrzyni... jest weekend więc wiem tylko tyle pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no może być też. Ciekawe czy na biegu słychać tylko czy na luzie też. Jeśli skrzynia to może dwumas

Edytowane przez emilus100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2023 o 11:24, emilus100 napisał:

A no może być też. Ciekawe czy na biegu słychać tylko czy na luzie też. Jeśli skrzynia to może dwumas

Na luzie nie słuchać bylo... A mechanik dalej szuka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2023 o 21:26, tomekluz napisał:

No autko u mechanika od środy w poniedziałek będę wiedział coś więcej na stan dzisiejszy mechanik niema pojęcia co to...y twierdzi że koła dokręcone przeguby zdrowe i celuje ze coś w skrzyni... jest weekend więc wiem tylko tyle pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Problem rozwiazany rozwalona półos. Dzięki za podpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności