Skocz do zawartości
sYlAr

Wymiana palników ORG. XENON B5 FL - jak??

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam samopoziomowania (ponieważ mam regulację wysokości świecenia świateł za kierownicą) i spryskiwaczy. Poprzednio jeździłem bardzo długo Fordem i myślałem, że jak są te soczewki w lampach to są ksenony. OK nie mam ksenonów ale ktoś na forum pisał, że w FL tylko ksenony były montowane. Swojego Passata mam około miesiąca więc dopiero go pomalutku poznaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 4 latach spalił mi sie jeden palnik. teraz już musze wymienić je na nowe. pytanie:

w B5 FL jakie są palmniki ?

Czy można by było zamontować diody cos takiego mozę ktoś tak robił ? http://allegro.pl/nowosc-h7-led-philips-az-9000-lm-generacja-iii-3d-i5923585131.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody - zapomnij lepiej - szkoda pieniędzy.

co do palników w B5Fl - to masz nawet na pierwsze podstronie tego tematu - D2S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diody - zapomnij lepiej - szkoda pieniędzy.

 

dlaczego, na YT sa filmiki nawet dobrze to świeci ? A odnośnie polerowania odbłyśników w srodku ktos cos ? warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerować próbowałem - efekt niezadowalający, dlatego regenerowałem je w firmie pana Cugiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polerować próbowałem - efekt niezadowalający, dlatego regenerowałem je w firmie pana Cugiera.

 

a czy duzo zachodu z wymiana odbłyśnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby wyjac odbłysnik trzeba rozkleic klosz lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Wyjmuje się go przez klapkę z tyłu lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto rozebrane żarówki już są ale niestety pojawił sie problem. Nie można wyciagnąć soczewki, jest tam taki trzpień w srodku który nie chce wyskocczyć. Mechanik nie chce go wyszarpywać na siłe aby sie nie urwał bo widać że jest to już stare, zmeczone i aby nie uszkodzić lampy nie weźnie tego na swoje barki. Postanowiłem założyć nowe lampy bo szkoda aby przez takie coś wymieniać poźniej całe, dość kosztowne. Miał ktoś podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem???Trzeba pociągnąć i wyjdzie. Ja tak zrobiłem i poszło a robiłem to pierwszy raz wg tego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na siłę trzeba wyciągnąć. Stawia opór ale tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zdecydowałem sie jednak na wydarcie na siłe i auto zostało skrecone. Efekt jest zadawalający gdyż swiatło jest mocniejsze na nowych zarówkach. Ale z drugiej strony zastanawiam sie jak by było po zmetalizowaniu odbłyśników ??? :) może zaryzyjuje jak bedzie cieplej rozebrać jeszcze raz i spróbować wypiać soczewke z lampy.

 

odblysnik.jpg

 

czy mówimy o tym samym mocowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszyscy mówią o tym samym :) nie ma się czego bać, śmiało pociągniesz i soczewka Twoja. Założenie z powrotem tez wymaga siły.

Ten trzpień, który wchodzi w plastik jest okrągły na końcu, ja próbowałem kręcić ile się dało w lewo i w prawo, jednocześnie ciągnąc. Nie wiem czy pomogło, ale poszło wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na filmiku który podoeslał kolega bipop widać jak w momencie wyciagniecia soczewki odlatuje kawałek białego plastiku, wydaje mi sie że jest to czesc mocowania trzpienia. No niestety narazie swieta brak czasu bliżej lata jak znajde chwile lampy zostana jeszcze raz rozebrane i pobawię się z soczewkami. Napewno światło bedzie jeszcze lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden stanowczy ruch i wyjdzie :D sprawdzone kilka razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej....trzeba dobrze złapać...i nic sie nie urwie. A robiłem to pierwszy raz. Efekt po wymianie odbłyśników jest powalający:jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poźniej ten trzpien zaskakuje bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wchodzi bez problemu

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, wchodzi bez problemu

 

Potwierdzam.

 

Na filmie widać że Pan Cugier używał dość sporej siły do wyjęcia soczewki........Ja aż tak mocno nie musiałem ciągnąc i wyskoczyło.

Edytowane przez bipop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności